Ana sayfa GÜNDEM Tecrübelerini yarıştıracaklar

Tecrübelerini yarıştıracaklar

476
0

Başkan Yıldızkaya’dan ‘Sami Çay’ yorumu

Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında 31 Mart 2019 yerel seçimlerdeki rakibi CHP Belediye Başkan Adayı ve eski Belediye Başkanlarından Sami Çay’ın adaylığına ilişkin yorum yaptı; “Vatandaşımız iki dönemde yapılanları terazinin kefesine koysun” dedi.

Polatlı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, toplantıda basın mensuplarının sorusu üzerine rakibi Sami Çay hakkında konuştu. Yıldızkaya; “O imkanlarla o güçle yapılanları vatandaşlarımız terazinin kefesine koysunlar, bir de bizimkileri koysunlar. Teraziyi adil bir şekilde kaldırsınlar. Eğer bizim yaptıklarımız üçe katlamıyorsa bize oy vermesinler.”dedi.

 31 Mart mahalli idari seçimlerinde Belediye Başkanları yarışacak

Yıldızkaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sami Bey, 6 defa aday olmuş bir hemşerimiz. Adaylık tecrübesi var, bir dönem belediye başkanlığı yaptı, belediye başkanlığı tecrübesi de var ama aynı tecrübe bende de var. Sami Bey’in bu şehre değer katmadığını söylemek doğru olmaz ama ne yaptığını söylemek de onun işi benim işim değil. Ben vatandaşlarımızın şunu değerlendirmesini isterim; hani diyorlar ya sosyal belediyeciliği öne çıkaracağız diye, o zaman bizi takip etmemişler anlamı çıkıyor bundan, vatandaşlarımız bizim 5 yılda yaptıklarımızı ve Sami Bey döneminde 5 yılda yapılanları karşılaştırsınlar. Sami Bey döneminde Polatlı Belediyesi müstakil bir belediyeydi. O günlerde büyükşehir kavramı yoktu, partisi iktidardı. O imkanlarla o güçle yapılanları vatandaşlarımız terazinin kefesine koysunlar, bir de bizimkileri koysunlar. Bunun içerisinde halka dokunmak, halkın yanında olmak, sevinci acıyı paylaşmak noktasını da değerlendirerek teraziyi adil bir şekilde kaldırsınlar. Eğer bizim yaptıklarımız üçe katlamıyorsa bize oy vermesinler. Tabi ki Sami Bey de bir şeyler yaptı ve halkın karşısına çıkacak, bildiğim kadarıyla bir ittifak arayışında, beraber seçim yaşayacağız.”dedi.

‘Allah’ını seversen gel’ mantığı ile belediye başkanı olunmaz

Yıldızkaya, açıklamasının devamında; “Siyaset bir istek işidir, heyecan işidir. Belediye Başkanlığı bir meslek değildir, rutin bir iş değildir. Sabah 8’de gelirim 5’de giderim denecek bir iş değildir. Belediye Başkanlığı günün 24 saati uyanık olunması gereken bir iştir, istekle, heyecanla, şevkle yapılır. Bu olmazsa hizmet olmaz. Yaptığımız hizmetlerin tamamı bizdeki heyecan ve dinamizmle oldu. Zorla; ‘Allah’ını seversen gel’ mantığı ile belediye başkanı olunmaz, istemek gerekiyor. Biz bunu istiyoruz, bir dönem istedik Polatlılı verdi, çok daha büyük işler yapmak için bir dönem daha istiyoruz. Ben Polatlı’yı biliyorum, sorunlarını da çözümlerini de biliyorum. Dolayısıyla her türlü hazırlığımı yapmış durumdayım. Marka şehir Polatlı için vatandaşlarımıza önümüzdeki 5 yıla dair projeksiyonumuzu ortaya koyacağız. Bu sefer belediye meclisinde de çoğunluğu elde ederek daha rahat hizmet etme fırsatı bulacağız.”ifadelerini kullandı.

“Polatlı’da gerginlik olmaz, buna izin vermeyiz”

Yerel seçimlerde hiçbir provokasyona izin vermeyeceklerini belirten Yıldızkaya; “Seçimde herkese başarılar dileriz. Polatlı’da gerginlik olmaz, buna izin vermeyiz. Polatlı’da bu işin sulandırılmasına, birilerince kaşınmasına, provoke edilmesine asla izin vermeyiz. Sonuçta biz bu şehrin insanlarıyız. Sonuç ne olursa olsun yine beraber yaşayacağız. Rekabet tabi ki olacak ama ben şu andaki görüntüyle bu rekabetin çok nezih olacağını düşünüyorum. Tabi ki bu bizi iddialı olmaktan, bildiklerimizi anlatmaktan da geri koymayacak. Ben kamuoyunda şunu tespit ettim; bize karşı şunu yapmadı, hizmet etmedi, bu şehre değer katmadı, diye bir eleştiri yok.  İdeolojik gerekçelerden, partizan bakışlardan eleştiriler var tabi ki ona da saygı duyuyorum. Onlar da olmazsa bu iş olmazdı. Ben bir ülkücüyüm, bu dünya görüşünün sahibiyim, Milliyetçi Hareket Partisinin bir kadrosuyum ama yönetim anlayışıma ideolojik yapımı hiç karıştırmadım. Bunu da herkes biliyor. Mümkün olduğunca her kesimi kucaklamaya herkese dokunmaya çalıştım.”dedi.