Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “CHP’den de diğer partilerden de alacağım çok oy var”

Yıldızkaya: “CHP’den de diğer partilerden de alacağım çok oy var”

530
0
PAYLAŞ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, dün düzenlediği basın toplantısında cumhur ittifakı başta olmak üzere pek çok konu hakkında soruyu yanıtladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından dün yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Yıldızkaya toplantıda sorularımızı cevapladı. İşte o sorular ve cevapları:

-MHP ve AK Parti Polatlı’da yakınlaşabilecek mi? AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ile açıklamanın ardından görüşüldü mü?

Polatlı’daki bütün siyasi partiler seçime kendilerini hazırlayarak çalıştılar, aday çıkarmak istediler. Adalet ve Kalkınma partisinde 10’un üzerinde aday adayı çıkmıştı. Genel Merkezimizin ve genel başkanlarımızın, partilerimizin kurumsal kimliğinin aldığı kararlar var. Bir önceki dönem AK Parti ile burada rekabet etmiştik. Siyaset bugün bizi bir araya getirdi. Yerel seçim farklı değerlendirmelerle yapılan bir seçimdir. Bizim şu anda 22 ilçede adayımız yok. Kişisel beklentiler hedefler vardır, bu bir burukluk oluşturabilir ama bu telafi edilebilecek bir şeydir. Sayın Genel Başkanımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki talimatları kesin ve nihaidir. Cumhur ittifakının ruhuna gölge düşürücü söylemlerden kaçınılması gerektiği çok net ifade edilmiştir. Bize düşen de bu görüş çerçevesinde Polatlı’da rekor bir oyla seçimi tamamlamaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde hem Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Mehmet Özhaseki beyle hem de Polatlı’da AK Parti İlçe Başkanımız Aysel Hanımla ve diğer unsurlarla bir araya gelerek seçim stratejimizi birlikte yürüteceğiz. Bunun dışında CHP’den de diğer partilerden de alacağım çok oy var.

-Meclis listeleri nasıl yapılacak?

Her parti kendi listesini yaparak seçime girecek.

-Hilal Kart alışverişlerinde yerel firmalarla anlaşmalar devam ediyor mu?

İlk başta bunu böyle planlamıştık fakat bunun uygulanmasında yasal ve teknik sıkıntılar çıktı. Kartı hazırlayan firma bunu planlayamadı. Şu anda biz vatandaşımıza bankamatik kartı gibi bir kart veriyoruz, para çekilmiyor fakat alışveriş yapılabiliyor. Yine aynı şekilde Polatlı’daki her yerde alış veriş yapabiliyor. Bunun dışında paylaşım noktamızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımız da devam ediyor.

-Yeşilkent ve Yeşilvadi sitelerinin kanalizasyon ve doğalgaz sorunu ne zaman çözülecek?

Burada kanalizasyon ve doğalgaz gitmesi için plan gerekiyor. Önce 5000’lik planın yapılması lazım ki bunu büyükşehirin yapması gerekiyor. Sonra da bizim 1000’lik yapmamız gerekiyor. Biz o bölgeyle ilgili her şeyi hazırladık. Bizim görevimiz olmamakla beraber bir tavsiye plan yaptık ve Büyükşehir Belediyesine sunduk. İnşallah bugün yarın onaylanır daha sonra önümüzdeki yıl o mahallenin bu sorununun giderileceğini düşünüyorum. Vatandaşlarımız haklıdır ama bu tür yapılan mevzi uygulamalarda sıkıntılar yaşanabilir. İşin en başında hazırlık yapmadan konut inşa ederseniz tabi ki bu tür sıkıntılarla karşılaşılabilir. Tabi bu vatandaşlarımızdan değil o günkü idarenin buna olur vermiş olmasından kaynaklanıyor. Bu plan da biterse Polatlı’nın çevresinde imara açılmadık yer kalmıyor.

Devamı Yarın…