Ana sayfa Köşe Yazarlarımız POLAT’LININ FARKI OLSUN

POLAT’LININ FARKI OLSUN

112
0
PAYLAŞ

Polatlı İlçe’mizde 31 Mart’ ta bir yerel seçim yapılacaktır.

Sevgi ve hoşgörü içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesini arzu ediyoruz. Ötekileştirme yapmadan herkesle ayni mesafede bir bütün olarak yakın olmalı. Rakip de olsalar herkes bu yörenin insanıdır, onlarında fikirleri vardır.

Birbirlerine saygılı olmaları gerekir . Sadece projeleri anlatıp kendilerini tanıtmaya çalışmalı  ayrım yapmadan, her kesimden insanlarla politikalarını anlatmalı. Sağ sol, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan, politika gütmeli.

Tüm esnafların sorunlarını, Köylülerin dertlerini ve emekli, memur-işçi çalışanların taleplerini dinlemeli. Sivil toplum Örgütlerden öneriler almalı. Eğitim-Öğretim üzerinde

aksaklıkları araştırmaya girmeleri bir kazanç olmalı.

Polatlı’nın bir politikası var ” Herkese eşit, hesap veren bir belediyecilik anlatmalı.  İhaleleri açık ve şeffaf yapmalı. Yardım alan vatandaşlarımızın kesintisiz devamını sağlamalı. Kreşlere daha çok önem verip yaygınlaştırmalı.

Halk eğitim Merkezleri ile iş birliği yaparak özellikle gençler ve yetişkinlere mesleki ve Sosyal Kültürel kurslar açmalı. Yerli ürünlerimizi festivaller düzenleyerek Türkiye ye. Özellikle soğan, patatesi ,Kavun marka olarak tanıtmalı. Polatlı da Ağaç dikme kampanyası başlatılmalı.

İşsiz gençlere iş alanı yaratmalı. Üniversite okuyan çocuklarımıza ulaşım sorunlarına el almalı. Birinci sorun olan trafik için çözüm bulmalı. Kapalı oto park sistemi getirilmeli.

Caddeleri sokakları temiz, Yeşil alanları, park ve bahçeleri , spor tesisleri olan bir belediye hayalı olmalı.  Kısacası, Huzur ve barış içerisinde yaralamadan, karalamadan rakiplerle projeler üzerinde bir yarış olmalı. Temenni ediyoruz.

Bu günler, hep gelir geçer,

Herkes te, dostunu seçer,

Küskünle dargın barışır

Bahar da gül, çiçek açar.

Polatlı hepimizin. Biz kardeşiz. Biriz beraberiz.

Kazanan Polatlı Olsun

Sırrı Arpaç

arpac06ankara@hotmail.com