Ana sayfa GÜNDEM Tunçer: “Yeni yılın barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum”

Tunçer: “Yeni yılın barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum”

409
0

Tunçer: “Yeni umut ve beklentilerle 2019’a giriyoruz”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm Polatlı halkının yeni yılını kutladı.

Kaymakam Tunçer,  mesajına, “Olumlu ve olumsuz gelişmeleriyle, acı ve tatlı hatıralarıyla 2018’i geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2019’a giriyoruz. Herkesin yeni yılını en samimi duygularla kutluyorum. Yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum.” şeklinde başladı. Kaymakam Tunçer, her yeni gün ve her yeni yılın yeni bir başlangıç olduğunu belirterek, karamsarlığa yer olmadığını söyledi.

“Polatlı halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz”

Mesajında, “Yeni bir yıla Polatlılı hemşehrileriyle birlikte girmenin mutluluğunu yaşadığını” ifade eden Kaymakam Tunçer, “Onurlu görevi devir aldığımız günden bu yana Polatlı halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Polatlı Kaymakamı olarak bütün hemşehrilerime 2018 yılında yapmış olduğumuz projelere vermiş oldukları destekten dolayı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. 2019’u ilçemizin kültürel, eğitim, bilim, sanayi, sağlık, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz. Çok çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur. Umutlarımıza hep birlikte, elele, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kavuşacağız. Bu vesileyle, Kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımız bugüne kadar olduğu gibi 2019 yılında da siz değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğini ve kapılarımızın sizlere her zaman açık olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.”dedi.

“Eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyoruz”

Kaymakam Tunçer Polatlının ve dolayısıyla Türkiye’nin daha kalkınmış, güçlenmiş, itibarı yükselmiş, 2023 hedeflerine odaklanmış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkması için daha çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Eğitim konusuna çok önem vermemizi, ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini teminen her düzeyde eğitime yönlendirmelerini; Devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye ediyorum. Çünkü biz eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyor, önceliklerimizi bu hassasiyetle belirliyoruz.” Dedi.

“Bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız”

Devletimizin kararlı tutumu; tüm güvenlik güçlerimizin cansiperane uğraşlarıyla terörün kökünün de kazınacağına inancının tam olduğunu ifade eden Kaymakam Tunçer, “Polatlılı hemşehrilerimin şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine gösterdikleri duyarlılık ve dayanışmadan ötürü hakikaten gurur duyduğumu bir kez daha söylemek istiyorum. Onları unutmamalıyız. Onlar bizim iftihar kaynağımızdır. Bu bağlamda, şehitlerimizi bir kez daha yâd ediyor, ne şekilde olursa olsun, her türlü terörist hareket ve faaliyetleri lanetliyorum. Terörle mücadele önümüzdeki süreçte de, taviz verilmeksizin her alanda sürdürülecektir. Şu unutulmamalıdır ki, Devletimiz, her türlü sorunun üstesinden gelebilecek güçtedir. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız. Gerek bölge ülkelerinin karşı karşıya bulunduğu iç savaş, terör ve çatışma ortamı, gerek ülkemizi hedef alan tüm terör örgütleri, halkımızın birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket etmesinin önemini bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Yeni yılın,  birlik ve beraberlik içinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü; Devletimizi sımsıkı, birbirimizi sevgiyle kucaklayacağımız bir yıl olmasını diliyorum. En büyük gücümüz Devletimiz ve birlik beraberliğimizdir. Hepimiz Devletimize dört elle sarılmalıyız. Özellikle ülkemizin menfaatlerini ilgilendiren konularda, aranızdaki her türlü görüş ayrılığını bir kenara iterek, ortak mücadelemize en güçlü bir şekilde destek vermeye devam edeceğinize inanıyorum. Bu duygularla, başta Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz olmak üzere ilçemizde görev yapan  askeri ve adli erkânla, tüm daire amir ve memurlarımızın, işçi kardeşlerimizin, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve basın mensupları ile tüm Polatlılı hemşehrilerimize yeni yılın barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde mesajını tamamladı.