Ana sayfa GÜNDEM Polatlı tarihinin en büyük bütçeli projesi; ‘KARTALTEPE AVM’ açıldı!

Polatlı tarihinin en büyük bütçeli projesi; ‘KARTALTEPE AVM’ açıldı!

1198
0

Polatlı AVM’sine kavuştu; ‘KARTALTEPE AVM’ hizmete açıldı!

2018 yılı boyunca gerçekleştirdiği açılış törenleri ile birçok dev projeye imza atan Polatlı Belediyesi; yaklaşan yeni yıl öncesi Polatlı tarihinin en büyük bütçeli projesi olan Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni hizmete açtı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın geçtiğimiz seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözlerden biri olan Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi; dün Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen görkemli tören eşliğinde Polatlı halkıyla buluştu. Uzun süredir devam eden hummalı çalışmayla bir yılda yapımı tamamlanan Kartaltepe Alışveriş Merkezi’nin yanında oluşturulan özel alanda gerçekleştirilen açılış töreni muhteşem konserlerle devam etti.

AVM’ye 7’den 70’e yoğun ilgi

Açılış törenine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, MSB Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakşi, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, konuşmalar ve ödüllerin takdim edilmesi ile devam etti.

Kutlamalar haftasonu devam edecek

Cumartesi ve Pazar da devam edecek olan açılış kutlamalarında; halk oyunları, animasyon ve havai fişek gösterileri sergilenecek. Üç gün süreyle bir çok etkinliğe imza atılacak olan kutlamalar kapsamında; 29 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’de Ünlü Astrolog Filiz Özkol tarafından gerçekleştirilecek olan gösterinin ardından, saat 17.00’de Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi canlandırılacak. 30 Aralık Pazar günü saat 17.00’de düzenlenecek olan Bora Duran konserinin ardından kutlamalar sona erecek.

Festival havasında açılış

Festival havasında açılışı gerçekleştirilen Kartaltepe Alışveriş Merkezi; Polatlı’da yeni bir sosyal yaşam ve eğlence merkezi olurken aynı zamanda bir çok yerli ve yabancı markayı vatandaşlarla buluşturuyor. Kartaltepe Alışveriş Merkezi’nin içerisinde; LC Waikiki, FLO, File Market, Bowlingo, Playpark, ebebek, Mavi, Burger King, Popeyes, Usta Dönerci, Collezione, Gloria Jeans Coffees, D&R, Watsons, Özdilek, Gratis, Penti, Atasun Optik, Toyzz Shop, Pizza Wings, Peki Kids, Hacı İsmailoğlu, Toros Lahmacun, Sayrem, Turkcell, İpek Butik, Sezer Kareyel Kuaför, Komagene ve Teras Cafe AVM birçok giyim, kozmetik ve gıda markası bulunuyor. Cinemaximum Sinemaları ise en üst katta vizyondaki tüm filmleri Polatlılılarla buluşturacak. Açılışta özellikle çocuk alanlarına ilgi büyük oldu.

40 bin 600 metre karelik alan

Açılışta ilk olarak konuşan MSB Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakşi şunları söyledi: “Hepimizin büyük bir heyecanla beklediği bugün geldi. Bugün zengin ürün çeşitleriyle onlarca markanın yer aldığı Polatlı Alışveriş Yaşam Merkezinin açılışını gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında temeli atılan bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde hepimizin gayreti ve çabalarıyla bugüne geldik. Polatlı’da böyle büyük bir projenin altına imza atmanın mutluluğunu gururunu yaşıyoruz. 40 bin 600 metre karelik alan ile kurulan Alışveriş Yaşam Merkezinin 450 konut içerisinde bulunan ve 96 tane iş yerinin birlikte olduğu bir yaşam kompleksini huzurlarınızda Allah’a şükürler olsun bugün hep birlikte açıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl 8.ay gibi kısa bir süre içerisinde konutlarımızı teslim edeceğiz. Burası bir yaşam alanı bir istihdam alanı burada aşağı yukarı 400-500 civarında insanlarımız çalışacak. Burada gerçekten bütün gayretlerimizi hep birlikte sarf ettik. Ben huzurlarınızda bu süre içerisinde ilk önce eşim ve ailem olmak üzere bana verdikleri destekten dolayı huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Bir yıl içerisinde çok değerli dostlar edindim Polatlı’da. Polatlı gerçekten İl’e layık olan bir ilçemiz. Bu projemizde beraberde inşallah onun adımlarımı atmış olacağız. Bu projede emeği geçen küçüğünden büyüğüne çok kıymetli kurumlarımız çok değerli is arkadaşlarım yakın çalışma arkadaşlarım huzurlarınızda hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”

“Sadece bizim değil Haymana’nın, Sivrihisar’ın Günyüzü’nün dev projesidir”

Sonrasında Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, vatandaşlara hitap etti. Yıldızkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dualarla hep birlikte açılışını yapacağımız Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezimizin başta Polatlımıza çok kıymetli hemşerilerime ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum Cenabı Allahtan. Çünkü bu proje sadece bizim değil Haymana’nın, Sivrihisar’ın Günyüzü’nün dev projesidir. Kartaltepe Alışveriş Merkezi projemiz hakikaten olağanüstü bir hızla bir yılda tamamlandı. Geçen sene sanırım Eylül-Ekim aylarıydı burada bir tören ile temel atmıştık. Şükürler olsun her türlü olumsuzluğa krize rağmen Mehmet Bey ve arkadaşları bu büyük projeyi bir yılda hayata geçirdiler. Ben kendilerini tebrik ediyorum teşekkür ediyorum Polatlı adına. Polatlımıza inandıkları için risk alarak bu projenin altına ellerini koydukları için. Bu projemiz 1926’da kurulan Polatlı Belediyesinin gelmiş geçmiş en büyük bütçeli projesidir. Bugüne kadar böyle büyük bir proje hayata geçmedi. Ben Cenabı Allaha şükrediyorum bize bu imkanı nasip ettiği için. Bu arsa Polatlı Belediyesine ait 40 bin metrekarelik bir arsaydı. Sadece  bir arsaydı. Ama bugün bu eserle bu büyük projeyle arsamızın bedeli tam 4 kat arttı.”

“Bu açıdan bu projeyi çok değerli ve önemli buluyorum”

“Burada kazançlı çıkan Polatlı oldu. Zaten bu büyük bir ihtiyaçtı. Bir çok hemşerimiz bir takım imkanlardan faydalanmak için Ankara’ya gidiyorlardı. İnşallah artık buna gerek kalmayacak. Hemen yanı başımızda gördüğümüz yoldan her gün takriben 50 bin civarında araç geçiyor.  Çok ciddi bir rakamdır bu. Bunlardan da inşallah faydalanmak istiyoruz. Onlarında Polatlı ekonomisine katkı sağlamalarını umuyoruz. Burası aynı zamanda bir sosyal proje çünkü içerisinde sinemaların kafeteryaların oyun alanlarının mağazaların olduğu bir proje. Çok ciddi bir ihtiyacı karşılıyor. Ama burası aynı zamanda bir fabrika. Şuanda bile hemen hemen %60 bir doluluk seviyesindeyken 200’den fazla Polatlılı kardeşimiz burada çalışıyor iş imkanı buldu Allah nasip ederse tam kapasiteyle çalışmaya başlayabildiğimiz zaman bu sayı 400’ü aşacak hatta en az 400 olacak. Ben bu açıdan da bu projeyi çok değerli ve önemli bulduğumu belirtmek istiyorum.”

“Polatlı’yı Anadolu Bozkırı’nın Parlayan Yıldızı yapmaya devam edeceğiz”

“Güzel bir şehrin girişinde burası bir teşhis projesi aynı zamanda. Ben tekraren burada emeği geçen tüm çalışanları tebrik ediyorum kendilerine teşekkür ediyorum. 2014 yılındaki seçimlerde şahsım ve arkadaşlarım sizlerin takdiriyle Cenabı Allahın nasip etmesiyle bir göreve geldik. Bizde o günden bugüne hakkaniyetten asla şaşmadan Belediyemizin kaynaklarını imkanlarını çok iyi değerlendirerek seçim sathım halinde verdiğimiz sözlerin hemen hemen tamamını tuttuk. Bu çok önemli ve son dönemlerin en çok proje üreten dönemi bizim dönemimiz. Bunların hemen tamamını kendimiz yaptık. Sizlerle yaptık. Polatlı’nın imkanlarıyla Polatlı’nın gücüyle yaptık. İnşallah önümüzdeki dönem içinde devasal projelerimiz var. Çok büyük projelerimiz var. İnşallah takdir ederseniz Allah’ta nasip ederse önümüzdeki dönem Polatlı’yı Anadolu Bozkırı’nın Parlayan Yıldızı yapmaya devam edeceğiz. Polatlı’yı marka şehir yapacağız. Bunu sizlerin desteği ile yapacağız inşallah. Bir tecrübe sahibiyiz artık tecrübemizle gençliğimizle enerjimizle Polatlı’ya çok fazla değer katabileceğimizi düşünüyorum Cenabı Allah bizleri sizlere karşı mahcup etmesin inşallah diyorum sizleri saygıyla hürmetle selamlıyorum.”