Ana sayfa GÜNDEM ASİLDER Polatlı’dan kış kampı ve Ufka Yolculuk yarışması

ASİLDER Polatlı’dan kış kampı ve Ufka Yolculuk yarışması

125
0
PAYLAŞ

Polatlı ASİLDER kış kampı düzenliyor

Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Polatlı temsilciliği tarafından 20 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında Kış İzcilik Kampı düzenlenecek.

Türkiye İzcilik Federasyonu Bolu Alacadağ- Kartalkaya tesislerinde düzenlenecek olan kamp; ASİLDER ve İzcilik Federasyonu İzci Liderleri’nin gözetiminde yapılacak. Tamamen resmi izinler çerçevesinde yapılan kampta ayrıca sağlık görevlileri de bulunacak.  ASİLDER Polatlı Temsilciliği ayrıca her yıl düzenlenen Ufka Yolculuk yarışması hakkında da bilgilendirmede bulundu. Yarışma 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Temiz hava ve bol oksijenli ortamda spor

ASİLDER Polatlı Temsilcilisi Mehmet Yıldırım, kamp ve yarışma hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi: “İzcilik Kış Kampı’na;  başarılı ve İzcilik Kulübüne üye öğrenciler katılabilir. Kamp iki dönemden oluşuyor. Kampta öğrencilere Kayak, Snowboard, Kızak ve diğer kış sporları öğretilecek. Kampımız ücretsiz olup İzcilik için gerekli belgeler hazırlanarak üye olunabilir. Bolu kış kampına katılan izciler Çanakkale kampına katılmaya hak kazanacaktır. Tamamen doğa ile iç içe düzenlenecek olan kampta izcilik çalışmaları yapılacak. Temiz hava ve bol oksijenli ortamda spor çalışmaları yapılacak.

Ufka Yolculuk yarışması başlıyor

“Polatlı Asilder olarak Okçuluk, Dart, Matrak ve Havalı Silah eğitimleri çalışmalarımız devam ediyor. Polatlı ASİLDER;  yedincisi düzenlenen Ufka Yolculuk yarışmasının Polatlı organizasyonunu da üstlendi.  Ufka Yolculuk 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Güzel Ahlak Yolculuğu”; ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Erdemler Kampı” ve lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “İhyâu Ulûmi’d-Dîn’den Kesitlerle Güzel Ahlak” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.  Sınav iki aşamalı olacak. Türkiye’nin 81 şehrindeki okullarda yapılacak olan yarışmanın müracaatı 16 Şubat 2019 Cumartesi günü sona erecek. Yarışmaya başvuru yapanlar ilk olarak 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında bulundukları yerden diledikleri şekilde Online sınava katılacaklar.”

Birbirinden güzel hediyeler verilecek

“Online sınavda belirlenen sınav barajını geçen yarışmacılar, belirlenen sınav merkezlerinde sınava girmeye haz kazanacaklar. Yazılı sınav ise 17 Mart 2019 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Sınav takvimine göre sonuçların 3 Nisan 2019 günü açıklanması planlanıyor. Merkezi ödül töreni ise 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışmada derece alanlara çok farklı ve birbirinden güzel hediyeler verilecek. Yarışma kitap temin yeri Hayat Kırtasiye (Turan caddesi No:14 Polatlı). Polatlı’da ki okullarda da yarışma için kayıt yapılıp, kitap temin edilebilinecek.  (Ayrıntılı bilgi için; Polatlı İrtibat Tel:0502764024 / www.ufkayolculuk.com)”