Ana sayfa GÜNDEM Futbol hariç her şey vardı!…

Futbol hariç her şey vardı!…

634
0
PAYLAŞ

1926 Polatlı Belediyespor : 1    Kırıkkale Büyük Anadoluspor : 3

“Dün oynanan Belgesel Amatör lig maçında, sahaya futbol izlemeye gelen sporseverler, futbol yerine sahada her pozisyonda zaman geçiren BAL. Ligi lider takım futbolcularını, iki takım taraftarının birbirine  küfürlerini  ve en ilginci bu filmi izleyen ve  maçı verdikleri garip kararlarla katleden bir hakem triosunun hatalarını izledi.”

Aslında  dün Polatlı Şehir stadında maç için çok güzel bir hava, yaklaşık 2500 seyirci kısacası futbol için çok güzel bir ortam vardı.

Geçen hafta Kırıkkale’de yaşanan olaylar ve Akşehirspor’un darp edildiği,dövüldüğü iddiaları nedeniyle çıkabilecek olayları önlemek için Polatlı şehir stadına ilk kez TOMA ve Ankara’dan çevik kuvvet polisleri geldi.

Daha maç başlamadan Kırıkkalespor taraftarlarının Polatlı aleyhinde tezahüratları  ve tribün koltuklarını kırıp atmaları, emniyet kuvvetlerinin müdahalesi ile önlendi. Bu arada Polatlılı taraftarlarında onların bu tezahüratlarına yine aynı dille küfürle cevap vermesi maç başlamadan sahadaki gerilimi arttırdı.

1926 Polatlı Belediyespor  taratar grubunun maç başında hazırladığı çok güzel kareografik gösteri seyirci tarafından çok beğenildi.

Takımımız bu maça şu kadro ile çıktı.

İşte maç kadromuz : 23 Hasan Emre Mutluer, 26 Onur Üstündağ, 17 Hasan Üstünkaya, 6 Mehmet Sait Ulucan, 5 Mehmet Sarper Kıskaç, 4 Aminu Mohammed İbrahim, 20 Kürşat Eler, 99 Halil Akhan, 10 Furkan Yıldırım, 12 Mert Özcanlar, 28 Benhur Vural.

Maç başladı, daha 4. dakikada rakibin sağ açıktan yaptığı atakta takımımızın faul diye durakladığı pozisyonda orta hakem devam dedi, yapılan ortayı kalecimiz tokatladı rakibin ofsayt pozisyonundaki forvet oyuncusu, topu boş kaleye gönderdi. İtirazlar sonuç vermedi. 0-1 geriye düştük.

İlk yarı zaten özellikle rakip kaleci Bülent’in topu sürekli oyuna geç sokup, oyunu yeterince soğutması, vakit çalmaları, rakip oyuncuların golden sonra her pozisyonda yaklaşık 30-40 saniye yerde yatması, bir pozisyonda da bir sporcunun  üç dakika yerde yatma rekoru kırması ile, kısaca Lider Kırıkkale spor futbol yerine yerde yata yata , ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarı biraz daha atak başladık. Zaten ilk yarıda bir kere bile yazmadığım gibi, hiç etkili bir atağımız yoktu. 55.dakikada orta sahada kaptırdığımız top, kalemize rakibin ikinci golünü getirdi. Skor 0-2 oldu. Bu golün hemen ardından takım ilk kez saldırdı ve golü buldu. Skor 1-2 oldu. Takımımız 56.dakikadan sonra daha da baskılı oynamaya başladı.

Maç boyunca gerek hareketleri gerekse kendine güven eksikleri görülen her iki yan hakemin açık tribün taraftaki ilk atılan golde de ofsayt pozisyonunu kaçıran hakem 60. dakikada verdiği ofsayt ile tarihe geçti.İşte o an…

1926 Polatlı Belediyespor oyuncusu sol açıktan kale çizgisine doğru indi, ortaladı… iki metre gerideki  hat ta penaltı noktası üzerindeki forvetimize top geldiğinde  bu yan hakem ofsayt bayrağını kaldırdı, hakemde bu bayrağa uydu. Aslında maç bu dakikada bitti. Çünkü hemen ardından kalemizde 66. dakikada 3.golü gördük ve skor 3-1 oldu.Takımımızı  bu kararları demoralize eden zaten çok ta olmayan mücadele azmimizi sıfırlayan hakemlere teşekkür ediyoruz.

Maçın bundan sonraki dakikalarında gol olmadı ama maç kalan 25 dakikada iki takım taraftarının birbirine küfürleri ile devam etti. Ve sona erdi.

90 dakikalık bu maçta en az 15 dakikalık bölümü yerde yatarak yada Kırıkkale spor kalecisi Bülent’in kasıtlı vakit geçirmelerine izin veren iki pozisyonda birisinde bariz ofsaytı vermeyip, bir diğerinde de aut çizgisinden yapılan ortayı penaltı noktasında ofsayt kararı veren hakem triosunu da ayrıca tebrik ediyoruz, bu arada ilk yarıyı lider bitiren Kırıkkale Büyük Anadolu sporu’da bu bulunmaz taraftarına ve sahada futbol hariç her türlü zaman geçirme taktiklerini öğreten yönetim ve  teknik yönetim kadrosunu tebrik ediyoruz.

Maç sonunda biz onları darp etmeden,taşlamadan, Polatlıya yakışır şekilde uğurladık,bu açıdan da kendimizi tebrik ediyorum…