Ana sayfa GÜNDEM Dışahan Atalar Hatun Camii İbadete açıldı

Dışahan Atalar Hatun Camii İbadete açıldı

895
0

Dışahan Atalar Hatun Camii yoğun katılımla açıldı

Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi ilk yatırımcılarından Metroray AŞ ve Atalar Makine tarafından bölgede yaptırılan Dışahan Atalar Hatun Camii’nin açılış töreni dün Cuma vakti yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Metroray İnşaat Elektromekanik A.Ş. Başkanı Cengiz Atalar’ın annesi Dışahan Atalar adına yaptırdığı Dışahan Atalar Hatun Camii, dün PTO Organize Sanayi Bölgesi’nde İlçe Protokolünün katılımı ile ibadete açıldı. Açılış merasimine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, PTO Başkanı Ulvi Sakarya, OSB Başkanı Erol Ünal, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, siyasiler, OSB çalışanları ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile açıldı. 2018 yılında yapımına başlanan caminin açılış kurdelesinin dualarla kesilmesinin ardından ilk Cuma namazı kılındı.

Tunçer: “Ne mutlu ki o anneye böyle bir evlat yetiştirmiş”

Kaymakam Tunçer, Cengiz Atalar ve ekibini tebrik ederek; “Böyle bir camimizin Polatlı Ticaret Odası Organize sanayi bölgesine kazandırdığı için Allah hayrını kabul eder inşallah, annesini de bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Ne mutlu ki o anneye böyle bir evlat yetiştirmiş. Dışahan hanımefendiye de Allah rahmet eylesin diyoruz. Camimizin de PTO Organize sanayi bölgesine ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi.

Atalar: “İnşallah nice ibadetler yapılır”

Törenin açılış konuşmasını yapan Metroray İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Atalar; “Bu camii rahmetli annem adına yaptırdım. Rahmetli annemin adı Dışahan’dı. Dışahan ismi bizim Çerkez dilinde altın kadın anlamına geliyor, yani özellikle de o ismi gururla verdik buraya,  inşallah nice ibadetler yapılır burada, hayırlı işlere vesile olur, çok teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

175 kişilik erkek ve 25 kişilik kadın alanları bulunuyor

Daha sonra şirket temsilcisi Murat Küçük, camii hakkında bilgi verdi. Küçük; “Camii inşaatımıza Haziran 2018 ayında başladık ve Kasım sonu itibariyle bitirdik yani yaklaşık 6 ay da inşaatımız tamamlamış olduk. İnşaatımız 4.000 m’ kare alana sahiptir, 175 kişilik erkek ve 25 kişilik kadın alanlarımız ayrı ayrı bulunmaktadır.”dedi.

Cihangeri: “Bizim inancımız sadece dünyaya ait değildir, bu dünyanın bir de öbür dünyası vardır”

Sonrasında konuşan İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri; “Atalar Aş sahibi Cengiz beyefendi, değerli amirler, sivil toplum temsilcileri ve kıymetli misafirler hepinize bu güzel olaya bu güzel hatıramıza tanıklık ettiğinizden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz Allah hepinizden razı olsun hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ben öncelikle Cengiz beye bu güzel ve örnek davranışından dolayı kendisini tebrik etmek ve kutlamak istiyorum. Allah razı olsun, çünkü biz Müslümanız, elhamdülillah bununla iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Bizim inancımız sadece dünyaya ait değildir, bu dünyanın bir de öbür dünyası vardır, elbette ki dünyamızı güzelleştireceğiz, imar edeceğiz güzel işler yapacağız ama onunla birlikte dünyanın akıntısına, dertlerine kapılıp gitmeyeceğiz, ahretimizi de unutmayacağız, ibadetlerimizi yapacağız. Burada çalışan kardeşlerimize burada oluşacak imkanlara teşekkür ediyorum tebrik ediyorum Allah razı olsun.”dedi.