Ana sayfa GÜNDEM VP Polatlı, “Milli Üretim” için sahada

VP Polatlı, “Milli Üretim” için sahada

339
0
PAYLAŞ

Vatan Partisi Polatlı sokaklarında “Milli Üretim” kampanyasını anlattı

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Hakan Ali Küren, İlçe Yöneticileri ve Vatan Partisi Ankara İl Yöneticileri ile birlikte dün Polatlı’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi; “Milli Üretim” kampanyasını halka anlattı.

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Hakan Ali Küren, Başkan Yardımcısı Hıdır Yıldız, Ankara İl Yöneticilerinden Erhan Ayan, Hasan Yıldız ve Ankara İl Gençlik Kollarından Deniz Özgül ile birlikte kapı kapı dolaşarak “Vatan Partisi Milli Üretim Kampanyasını” anlattı. Başkan Küren ve beraberindekiler ilk olarak Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret etti. Daha sonra Polatlı Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, İstiklal Madalyalılar Derneği ve Pazarcı esnafı ziyaret edildi. İki grup şeklinde yapılan saha programında vatandaşlara kampanya broşürleri dağıtıldı, dükkanlara afişler asıldı.

“Türkiye’de kendi ürettiklerimiz ile yaşamamızın önemini vurgulayacağız”

Başkan Küren, Başkan Yıldızkaya’yı ziyaret etmelerinin ardından kampanyaya ilişkin gaztemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlk ziyaretimiz Belediye Başkanımız oldu. Türkiye’de yerli malı üret, yerli malı kullan şeklinde genel bir kampanyamız var. Bugün üretim ekonomisine çok büyük ihtiyacı var  Türkiye’nin. Milli üretim ekonomisiyle ilgili biz 10 yıl hazırladığımız bir hükümet programı vardı. Bu çerçevede bu programı tekrar öne çıkararak Türkiye’de üretim Türkiye’de kendi ürettiklerimizi kullanmanın değişik oda başkanlarımızı dolaşacağız. Esnaflarımıza ziyaretlerimiz olacak. Pazar yeri ziyaretimiz olacak. Ve insanları Türkiye’de kendi ürettiklerimiz ile yaşamamızın önemini vurgulayacağız.”

“Tarıma bire bir destek verilmeli”

“Türkiye Özal döneminden başlayarak bir mirasyedi gibi davranmaya başladı ve özellikle AKP döneminde elindeki bütün fabrikaları kitleri satarak mirasyedinin mülklerini satması gibi Türkiye’yi bir boş çuvala çevirdi. Şimdi bunun acısını hepimiz can havliyle yaşıyoruz hafif bir dalgada dolar yükseliyor ekonomik denge oturtulamıyor banka faizleri yükseliyor halkın yaşama seviyesi çok düştü işte bunları arttırmanın yolu budur. Örneğin köylüye daha çok destekle tarım üretimini desteklemek gerekirken tarım üretimi kösteklendi bu ülkede. Biz tam tersini iddia ediyoruz. Tarım dünyayı besler bu ülkede. Tarıma bire bir destek verilmeli. Projeler üretilmeli sanayide de aynı şekilde. Ve Türkiye’nin yeni bir sanayi devrimini yapacak alt yapısı var teknokratları var teknik alt yapısı var işçileri var o nedenle önemli olan iradenin olması Türkiye’de irade yok. Biz irade çağrısı yapıyoruz. Türkiye’nin kendisi üreterek dünya ülkeleri arasında örnek ülkeleri arasında Kurtuluş Savaşı sonrasında Cumhuriyette nasıl girmişse bugün de tekrar aynı şeyleri yapması gerektiğini hissediyoruz. Çevremizdeki Irak ve Suriye savaşları ordumuzun milli araçlar kullanması konusunda önemli bir ders verdi ve milli sanayimiz ciddi hamleler yaparak milli silahlar üretmeye başladı. İşte bunun tüm topluma yayılması talebi ile vatan partisi olarak yerli malı üret yerli malı tüket kampanyasına halkımıza ileteceğiz. Bir haftadır Ankara’da devam ediyor Polatlı halkasını bugün yapıyoruz Polatlı’da bir gün daha yapmayı düşünüyoruz bu konuda bilgi vereceğiz. Bunu halkımıza ileteceğiz. Ve Vatan partisinin milli üretim programını halkımıza anlatacağız.”

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanlığınca dağıtılan broşürlerde şu bilgiler yer aldı:

KRİZİN REÇETESİ ÜRETİM EKONOMİSİ

Siyasi ve ekonomik olarak kritik bir süreci yaşıyoruz. Beslediği terör örgütlerinin alçak eylemleri ve darbe girişimiyle üzerimize gelen emperyalist devletler, hala içeriden ve dışarıdan ülkemizi sıkıştırmanın yollarını arıyorlar. Karadeniz’de Türk Akımı projesine, Akdeniz’de KKTC’ye ve sınırlarımıza karşı takınılan tutumlar bu durumun bariz göstergeleridir. Ekonomik gidişatla birlikte düşünüldüğünde tehdit ciddidir.

Türkiye’miz küresel dolar vurguncularının kıskacında, onların şantaj ve spekülasyonlarına direnmeye çalışıyor. Fakat yönetenlerin yetersiz siyasi ve ekonomik adımları nedeniyle direncimiz zayıf…

Tüketim ve borçlanma ekonomisinin pençesinde her geçen gün daha da kan kaybediyoruz. Döviz kontrol edilemiyor; maliyetler ve fiyatlar yükseliyor, faizler artıyor, iflas bayrakları çekiliyor, alıra gücü düşüyor ve işten çıkarmalar oluyor. Kimse geleceği ön göremiyor. Herkes tedirgin… Çünkü “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” gibi müdahaleler ve yetkililerin yaklaşımları kesin çareler içermiyor. Bakanlarımız hala “serbest piyasa” lafları ediyorlar, borcu borçla çevirmenin hesabını yapıyorlar. Hükümet ne yazık ki cesur ve kararlı adımlar atamıyor.

Atatürk’ün “Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.” sözünün acilen uygulanması gerektiği günlerden geçiyoruz.

Kendisi üretmeyen, dışa bağımlı; aşırı ve gereksiz tüketen ve bunu borçlanarak finanse eden bir ekonomide, sıkıntıdan ve krizden kurtulmanın imkânı yoktur. Türkiye’mizin her türlü kurtuluşu Vatan Partisi’nin yıllardır ısrarla söylediği Üretim Ekonomisini kurmaktan geçmektedir. Bu kapsamda Vatan Partisi, 7 maddelik acil önlem paketi önermektedir.

VATAN PARTİSİ’NİN ACİL ÖNLEM PAKETİ

1 – Paranın ülkeye giriş – çıkışı kontrol altına alınmalıdır.

2- Komşu ülkeler başta ve en hızlı şekilde olmak üzere dış ticarette milli para ile alım & satım anlaşmaları  yapılmalı ve uygulanmalıdır.

3-İç ve dış borçlar Türkiye’mizin ve vatandaşlarımızın yararları gözetilerek yeniden yapılandırılmalı; devlet yönetiminde lüks ve aşırılığa son verilerek tasarrufa gidilmelidir.

4-Vergi kayıp & kaçakları ve dengesizlikleri de önlenecek şekilde vergi reformu gerçekleştirilmeli, asgari ücret Lira’nın alım gücü üzerinden yapılacak hakkaniyetli bir hesapla iyileştirilmelidir.

5-Dışa bağımlılığı azaltacak; öz kaynaklarımızı ve nitelikli insan gücümüzü üretime ve tüketime sokan modern sanayi ve teknoloji atılımı için yatırımlar ve teşvikler planlanmalıdır.

6-Esnaf, sanatkâr ve kobiler üzerindeki banka komisyonları ve vergi yükü hafifletilmelidir, lüzumsuz AVM kurulmasına son verilerek işletmelerimiz korunarak desteklenmelidir.

7-Türkiye’yi beslenme, giyim, gübre, tohum ve damızlıkta yeniden kendine yeterli ve zengin bir ülke

haline getirmek İçin uluslararası kuruluşların dayatmaları reddedilmeli ve büyük bir tarım atılımına girişilmelidir.

Vatan Partisi; vatanın bütünlüğü, milletin birliği ve halkın refahı önceliğiyle, Türkiye’mizi ve geleceğimizi tehdit eden iç & dış güçlere karşı tüm Türk Milletini Üretim Ekonomisi programı etrafında toplanmaya çağırmaktadır. Bütün sorunlarımızın kesin çözümü öz kaynaklarımıza dayanan bir ekonomik düzenin inşasından ve bunu kararlılıkla sürdürebilecek bir iktidardan geçmektedir. Vatan Partisi görevlere hazırdır. Türk Milletine güveniyoruz. Üreteceğiz, kazanacağız, büyüyeceğiz, güçleneceğiz, ilerleyeceğiz. Bu doğrultuda; içinde bulunduğumuz Tutum, Yatırım ve Türk Malı Haftası (Yerli Malı Haftası) kapsamında başlattığımız “Yerli Malı Yurdun Malı” kampanyamıza desteklerinizi bekleriz.