Ana sayfa GÜNDEM Şikayetim Var… Polatlı

Şikayetim Var… Polatlı

469
0
PAYLAŞ

“5 Aralık 2018 Çarşamba günü İstiklal Gazetesi Sahibi Mehmet Işık tarafından Facebook’ta kurulan, Polatlı’lı vatandaşların şikayetçi olduğu konuları dile getirmek amaçlı ‘Şikayetim Var Polatlı’ isimli grup, ilk gün bin kişilik rekor katılım ile başlayıp iki gününde 2000 (iki bin) kişiye ulaştı.”

Işık Hedefim bu İlçede yaşayan insanların bu gruba üye olarak, şikayetçi oldukları konuları bu platformda korkusuzca, hiç bir siyasi düşünceye esir olmadan ve tarafsız bir ortamda ifade etmelerini sağlamak”dedi.

“Şikayetim Var… Polatlı” sosyal grubu çığ gibi…

Işık “Bir ayda üye sayısı 15000 (onbeş bin)  olur

5 Aralık 2018 Çarşamba günü İstiklal Gazetesi Sahibi Mehmet Işık tarafından Facebook’ta kurulan, Polatlı’lı vatandaşların şikayetçi olduğu konuları dile getirmek amaçlı ‘Şikayetim Var Polatlı’ isimli grup, ilk gün bin kişilik rekor katılım ile başlayıp iki gününde 2000 (iki bin) kişiye ulaştı

Projenin mimarı İstiklal Gazetesi Sahibi Mehmet Işık ” Hedefim bu İlçede yaşayan insanların bu gruba üye olarak, şikayetçi oldukları konuları bu platformda korkusuzca, hiç bir siyasi düşünceye esir olmadan ve tarafsız bir ortamda ifade etmelerini sağlamaktı.

Çarşamba gününün  ilk saatlerinde  sosyal medya hesabımda kurduğum “Şikayetim Var… Polatlı” isimli grup ilk bir kaç saatte yüzlerce kişinin üye olmak amaçlı destek akınına uğradı. Ben böyle bir katılım beklemiyordum. Sadece iyi niyetle bir gazeteci olarak kamuoyundaki  olumlu gücümü kullanıp vatandaşlara hizmet etmeyi düşündüğüm bu grup, daha  ilk günde 1000(bin) kişiye ulaştı. Perşembe günü sizinle bu haberi yaparken bu rakam 1600 üyeye ulaşmıştı.

İnsanlar bu grubu çok sevdi

İnsanlar bu grubu çok sevdi. İlk günden itibaren şikayetçi oldukları konuları yazıyorlar, fotoğrafları ile  ortaya koyuyorlar. Bende bu şikayetleri inceliyor doğruluğunu araştırıp  ilgililerle irtibat kurup sorunları çözme gayretindeyim.Vatandaşların bu yöntemle hem sorunları kısa sürede çözülüyor,hem aradaki aracılar ortadan kalkıyor hem de bürokratik bir çok işlemle oluşacak zaman kaybı yaşanmıyor.

Bir yıllık sorun iki saatte çözüldü

Dün Bu grupta yer alan Şehitlik Mahallesi Bağlarbaşı sitesinden Necdet Gürbüz isimli vatandaşın yan arazide bulunan ve bir yıldır çözülemeyen inşaat arttığı ve molozlar problemi, Polatlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün yakın ilgisi ile bir kaç saat içinde çözüldü.

Bu grupta çeşitli uyarılar yaparak grubumuzun hiç bir siyasi parti yada kamu kurumunun vesayeti altında olmadığını ifade ediyor ve vatandaşta yaklaşan seçimle ilgili bir algı oluşmamasını da sağlamaya çalışıyorum.

5000 üyeye çıkacak bu gruba daha iyi hizmeti sağlayacağız

Gruba gelen bu tip şikayetleri inceleyip ilgili mercilere iletip, bir takip programı dahilinde çözüm arıyoruz. Grubumuz şu anda yaklaşık iki bin üyeye ulaşmak üzere. Yaptığım çeşitli anketlerle yol haritamızı ve ilave grup yöneticilerini  tespit edeceğiz. Ayrıca bir organizasyon yapılanması oluşturarak muhtemelen 5000 üyeye çıkacak bu gruba daha iyi hizmeti sağlayacağız.

Şikayeti olan herkesi “Şikayetim Var… Polatlı” grubumuza bekliyorum. Bize şikayetlerinizi foto-video belge ile gönderin. Ayrıca eylemi,şikayet konusunu,yeri, adresi ve zamanı ayrıntılı yazın.

Bu hızla devam edersek; Bir ayda üye sayımız  15000 (on beş bin)  olur. Bu çalışmanın, Polatlımızda halkımızın kendi kendini yönettiği, sorunları çözdüğü hiç bir siyasi düşüncenin etkisinde olmayan bir proje olduğunu tekrar ifade ediyor, Polatlı halkını “Şikayetim Var Polatlı” grubuna bekliyorum” dedi.