Ana sayfa GÜNDEM Kömez: “Öğrenciler ve çalışanlar mağdur olacak”

Kömez: “Öğrenciler ve çalışanlar mağdur olacak”

605
0

Kömez: “Polatlılı kardeşlerimiz, öğrencilerimiz, işçilerimiz, memurlarımız mağdur edilmesin”

İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez, Yüksek Hızlı Tren seferlerinde 9 Aralık’tan itibaren geçerli olacak değişiklikle birlikte Polatlı’da duruş sayılarının azaltılmasının özellikle çalışanlar ve öğrencileri mağdur edeceğini söyledi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez, dün YHT Polatlı duruş sayılarının azaltılmasına ilişkin basın açıklamasında bulunarak yapılan bu değişikliğin yaratacağı mağduriyetten bahsetti. Özellikle Ankara, Eskişehir, Konya’da okuyan öğrenciler ve çalışanların mağdur olacağını belirten Kömez, yetkililerin bu kararı tekrar gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

“Yetkilileri tekrar bu konuyu gözden geçirmelerini rica ediyorum”

Kömez, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yüksek Hızlı Trenlerin Polatlı istasyonunda ki duruş sayısının azaltılması konusunda Konya, Eskişehir’e, Ankara’ya giden öğrenci kardeşlerimizin çoğunluğu öğrenci kardeşlerimiz var işçi kardeşlerimiz var, memur kardeşlerimiz var. Şimdi Ankara Pendik seferini yapan eski 9 Aralık’a kadar 4 kere duruyormuş Polatlı’da bundan sonra 3 defa duracak. Yine Pendik Ankara seferi  eski 4 yenisi de 4 fakat en çok burada mağdur olacak kişiler Konya’ya giden öğrencilerimiz, işçilerimiz veya memurlarımız.  Ankara-Konya seferini yapan hızlı trenimiz Polatlı’da 9 kere duruyordu ama 9 Aralık’tan sonra Ankara-Konya seferi Polatlımız da 4 sefer duruş yapacak. Yine Konya’dan Ankara’ya sefer yapan hızlı trenimiz 9 Aralık’a kadar 8 kez duruyordu fakat 9 Aralık’tan sonra 4 defa duracak. Burada Ankara, Eskişehir, Konya’da okuyan öğrenci kardeşlerimiz hem de işçi memur veya diğer Polatlılı yolcular mağduriyet yaşayacaklar. Ben sayın yetkililerden bu konuyu bir kez daha gözden geçirmelerini istiyorum çünkü Polatlı büyük bir ilçedir. Nüfusu 150bini bulmuş bir ilçedir. Polatlılı kardeşlerimizin Polatlılı öğrencilerimizin, işçilerimizin, memurlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yetkilileri tekrar bu konuyu gözden geçirmeleri için rica ediyorum. Lütfen Polatlılı kardeşlerimiz, öğrencilerimiz, işçilerimiz, memurlarımız mağdur edilmesin.”