Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum”

Yıldızkaya: “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum”

470
0

Yıldızkaya: “Öğretmen, Cehaletin demir perdesini kıran mizaçtır”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Kendisi de bir tarih öğretmeni olan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, tüm meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Yıldızkaya, kutlama mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacak nesiller yetiştiren kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

“Taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür”

Başkan Yıldızkaya mesajının devamında şunları söyledi: “Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, aziz milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. Kıymetli öğretmenlerimiz; sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil ve renk vermeleri açısından toplumumuzun vazgeçilmez mihenk taşlarıdır. Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin her aşamasında; öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti ve öğütleri belirleyici bir niteliktedir.”

“Sevgili yavrularımıza öğretmenleriyle birlikte başarılar diliyorum”

“Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlerimiz yurdumuzun en ücra köşelerinde, fedakârca çalışmakta, güçlüklerle mücadele etmekte, çocuklarımıza yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır. Öğretmen; Aydınlanmış akılların mimarıdır. Bilgiye ve öğrenmeye aç zihinlerin mihrabıdır. Terbiye olmuş gönüllerin mihmandarıdır. Cehaletin demir perdesini kıran mizaçtır. Bir harf öğrenmeye duyulan minnettarlıktır. Eğitim ve öğretimin mihenk taşı, kendini bilmenin, gelmişi ve geçmişi tanımanın misyonudur. Bu vesileyle, aydınlanma ve çağdaşlaşma mücadelesine bir ömür veren ve şimdi hayatta olmayan bütün öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başındaki öğretmenlerimize başarılar diliyor, emekli öğretmenlerimize sağlık ve esenlikler temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; değerli meslektaşlarım tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; sevgili yavrularımıza öğretmenleriyle birlikte başarılar diliyorum.”