Ana sayfa GÜNDEM Bilgiç: “Meclis üyelerimizin desteklerini bekliyoruz”

Bilgiç: “Meclis üyelerimizin desteklerini bekliyoruz”

660
0
PAYLAŞ

156 adet itiraz dilekçesi daire başkanının masasında

Yenimahalle imar plan tadilatı hakkında Mahalle halkı, planda yer alan emsal oranı ve ada bazında yapılaşmaya ilişkin çeşitli konular hakkında askıda bulunan imar planına itiraz etmişti. Mahalle sakinlerinin 156 adet itiraz dilekçesi Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığına teslim edildi.

Yıllardan bu yana adeta kangrene dönen Yenimahalle imar plan revizyonu hakkında, Ankara Büyükşehir Belediyesince Yenimahalle’de konut alanlarında inşaat emsali (E:1.40) ve bina yüksekliği serbest olarak belirlenmesi suretiyle “tadilen onayı”na ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oylanarak oybirliği ile kabul edilmiş ve 24 Ekim tarihinde askı süresi başlamıştı. Mahalle sakinlerinin plan hakkında itiraz ettiği konular emsal oranı ve ada bazında yapılaşma konuları oldu. Mahalle sakinleri, itiraz hakkını kullandı, itiraz dilekçeleri geçtiğimiz gün Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığına teslim edildi. Bilgiç ayrıca İmar Daire Başkanı Coşkun Tunç ile birebir görüşerek sıkıntıları iletti. Başkan Tunç, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Aralık ayında meclis gündemine alınması bekleniyor

Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Polatlı Yeni Mahalle nazım imar planın revizesi ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye meclisinin 19.10.2018 tarih ve 1479 sayılı kararı ile ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye İmar Daire başkanına itiraz dilekçelerini teslim ettim. İmar daire başkanı Coşkun Tunç beyle bizzat görüşerek sıkıntıları arz ettim. 156 adet itiraz dilekçesine gerekli işlemler yapıldı. Coşkun Bey çok ılımlı bir şekilde dinledi ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. İnşallah Aralık ayında yapılacak olan meclisinde gündeme alınacak. Bu konuda Ankara’da sesimiz olan meclis üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz.”