Ana sayfa Köşe Yazarlarımız 31 Mart 2019’da Polatlı Belediye Başkanı kim olacak?

31 Mart 2019’da Polatlı Belediye Başkanı kim olacak?

1547
0

Türkiye’de ve yerelde Polatlı’da da siyasetin hızına yetişmek ne mümkün. İyi ki dünkü yazımı rahatsızlanıp yazamamışım.  Yoksa bu günün koşullarında o Belediye Başkanının  ismini açıklamam hatalı olabilirdi.

Aslında hafta başından beri yazılarımda, Polatlı’lı seçmene, verilebilecek Belediye Başkanı  adayı belirleme ölçütlerimi ayrıntısı ile yazdım. Satır aralarında herşeyi öyle anlattımki, siz gazetemizi takip etti iseniz Benim ve Polatlılı seçmenin Polatlı Belediye Başkan modelini anlamış olmalısınız.

Bir seçmen olarak ben vatandaşla ilgilenen, bakışları ile vatandaşı aşağılamayan, hatta onu her gördüğünde samimiyetle kucaklayan, çocukla parkta futbol oynayan, yaşlı ile oturup hasbıhal eden, inanan ile camide saf tutan, sporu seven ve destekleyen; kısaca gençliğin kötü alışkanlıklara girmemesi için mücadele eden, seçmenini unutmayan, onun acısında, sevincinde yanında olan, sorunlarına sahip çıkan, eğitimin önemine inanan, sosyal faaliyetleri destekleyen, kültür ve sanata değer veren bir başkan istiyorum.

Şimdi siz, öyle başkan bulsak bizde isteriz diyeceksiniz. Ancak seçmenler kendilerine yakışan, onları temsil edecek kişiyi seçer. Küçücük bir ön araştırma yaptım, Belediye başkanı Aday Adayı olarak topluma pompalanan bazı adaylar hiç tanınmıyor. Bir isim var ki ; Bırakın tanınmayı, ismini bile duyan çıkmadı.

Yani başkan içimizden biri olmalı. Sınıf Başkanını sınıftakiler seçmeli.

Polatlı’da Ak parti seçmenlerle bire bir çeşitli görüşmeler ile, teşkilat içinde yaptığı anketlerle adayını belirlemek üzere. Mutlaka bu parti, en doğru seçimi yapacak ve seçmenin önüne o aday ile çıkacaktır. Dileriz bu aday tanınan, bilinen ve gerçekten desteklenen bir aday olur.Hayırlısı olsun.

Ben artık 31 Mart 2019 da yasal olarak o makamda olacak Polatlı’nın Belediye Başkanı ismini yazmak istiyorum. O isim Mevcut Başkan Mürsel Yıldızkaya!…

1 Nisan’da o makamda oturur mu? Yoksa başkası mı oraya geçer onu bilemem. Size söz onu da yapacağım, Anketlerle 30 Mart’ta gazetede değil ama bedelini ödeyen siyasi ilgilisine açıklayacağım.

Saygılarımla…