Ana sayfa GÜNDEM AK Parti, “Polatlı Belediyesi” için tek yumruk

AK Parti, “Polatlı Belediyesi” için tek yumruk

2777
0

AK Parti Aday Adayları aynı sofrada buluştu

AK Parti Polatlı Belediye Başkanı Aday Adayları, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir öncülüğünde aynı sofrada buluştu, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayları, cumartesi günü Kardelen Restoranda AK Parti İlçe Başkanlığınca düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Bilindiği gibi AK Parti’de aday adaylığı süreci 16 Kasım’da sona erdi. Bu tarihe kadar suskunluğunu ve tarafsızlığını koruyan ve tüm aday adaylara eşit mesafede durmaya gayret gösteren AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, sürecin sona ermesinin ardından tüm aday adaylarını bir araya getirdi. Türkiye genelinde AK Parti’den Belediye Başkanlığına aday adayı olan kişi sayısı 7180 olarak açıklanırken Polatlı’da bu sayı 11’e ulaştı. Başkan Demir ve Aday Adayları, verdikleri ortak mesajda “Polatlı’yı AK Belediye yapmak” hedeflerini açıklarken, kim aday olursa olsun arkasında olacaklarının da sözünü verdi. AK Parti Polatlı Belediye Başkanı Aday Adayları şöyle; Ali Güven, Aykut Kaya, Ertan Erten, Faruk Bilici, Gazi Karaoğlu, Güven Yerligül, İbrahim Levent Yücel, Mahmut Başaran, Sami Özer, Şaban Yılmaz, Yusuf Hamdemir.

“Biz hepinizin arkasındayız, teşkilatım olarak sonuna kadar çalışmaya hazırız”

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, şunları söyledi: “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde hepiniz birer aday adayısınız ve inşallah içimizden bir başkan adayı seçip Polatlı’yı AK Belediye yapacağız. Önemli olan; Polatlı’yı AK Belediye yaparken hiçbir zaman aday adaylarının birbirine karşı iyi niyet düşüncesinin kaybolmamasıdır. Biz hangi aday çıkarsa arkasındayız. Hepimizin bu birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimizi düşünürsek bu seçim Allah’ın izniyle kazanılacak, Polatlı AK Belediye olacak. Burada hepimize çok büyük görevler düşüyor. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz. Bu birlik ve beraberliktir önemli olan. Biz, bütün aday adaylarına eşit mesafedeyiz. Kim seçilirse, teşkilat olarak 24 saat çalışacağız. Gece gündüz demeden adayımızı Polatlı’da AK Belediyeciliği yapması için belediyeye göndereceğiz. Hepinizden birlik ve beraberlik sözü istiyorum. Biz hepinizin arkasındayız, teşkilatım olarak sonuna kadar çalışmaya hazırız.”

Sonrasında sırayla konuşma yapan aday adayları şunları söylediler:

Mahmut Başaran: “Haymana Demirözü köyü doğumluyum. 33 yıldır mali müşavirlik mesleğini icra etmekteyim. AK Parti’nin 2003’ten beri üyesiyim. Keçiören’de ikamet etmekteyim, burada ciddi anlamda akrabaya sahibim ve onlar istedi diye bu göreve talip oldum. Birlik ve beraberliğin kesinlikle olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum. Hangimiz aday olursa olsun daima arkasındayız. Ben burada AK Parti Belediyesinin olması gerektiğine inanıyorum. Ben partimize dair elimden gelen tüm gayreti göstereceğime söz veriyorum.”

Faruk Bilici: “35 yıldır siyasetin içinde yer almaktayım. Hiçbir zaman şahıslara göre hareket etmedim. Partim kimi aday gösterdiyse onla birlikte çalıştım. İnşallah bundan sonra da kim aday olursa olsun arkasında olacağız. 24 saat çalışıp Polatlı’ya yeniden AK Parti’yi kazandıracağız. Seçimlerin ülkemize, milletimize, Polatlımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”

Sami Özer: “Yakın ilgilerinden dolayı başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir şekilde kimse bozamaz. Ben Çekirdeksiz köyünden Sami Özer, makine mühendisiyim. İller bankasında çalışırken Enerji bakanlığına geçtik, TEMSAN AŞ’de fabrika müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı yaparken 2001 yılında Mamak Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladım. İki dönem Mamak’ta, iki dönemde Elmadağ’da görev yapıp nisan ayında emekli oldum. Allah nasip ederse bu göreve talibiz, tecrübelerimizi aktarmaya gayret edeceğiz.”

Ertan Erten: “Yaklaşık iki buçuk aydır tanıtım çalışmaları içerisindeydim. İlk basın toplantımda kim aday olursa her türlü neresinde olmamız gerekiyorsa orada olacağız. Birinci önceliğim Ertan Erten Belediye Başkanı değil de; Polatlı Belediyesi AK Polatlı olsun, önceliğimdir. Herkes bu düşüncede olduğu için hepinize teşekkür ederim.”

Yusuf Hamdemir: “Sayın ilçe başkanıma bu güzel davranışından dolayı, tarafsız bir ilçe başkanı olarak hepimize eşit mesafede olduğundan dolayı da kendilerine ve tüm teşkilata çok teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi en güzel bir şekilde tesis edip kaybettiğimiz belediyeyi tekrar kazanacağız. Aday adayı arkadaşlara medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Elbette genel merkezimiz, genel başkanımız bir adayı gösterecek. Bu aday kim olursa olsun; ben olmalıydım, o olmalıydı demeyeceğim, o aday en güzel aday deyip onunla beraber, teşkilatımla beraber, omuz omuza verip bu haklı, bu onurlu hizmet kervanını hep beraber yürüteceğiz. Ben ümit ediyorum ki teşkilatçılığın olmazsa olmazı birliktir, dirliktir, beraber omuz omuza verip bu gayretli çalışmayı hep birlikte yapmaktır. Tüm aday adayı arkadaşlarım bu duygu ve düşüncelerde olduğuna olan inancım tamdır. Aday kim olursa olsun onunla beraber omuz omuza vereceğim, onunla beraber çalışacağım, onunla beraber yapmam gereken her türlü fedakarlığını yapacağımın sözünü sizlere veriyorum. 31 Martta hep beraber AK belediyeciliği hep beraber tesis edeceğiz.”

Gazi Karaoğlu: “Öncelikle bu güzel mücadelede herkese başarılar diliyorum. Rabbim kimin için uygun görüyorsa, kimin için hayırlıysa inşallah görev ona tevdi edilir. Meclis üyesi olarak bu süreçte muhalefet siyasetinin içerisinde yer aldık. 2014’ten sonra bu süreç içerisinde AK Belediye olmamasının en büyük sıkıntısını çekenlerden birisi de meclis üyeleri ve teşkilattır. Biz de onlardan birisiyiz. Belediyeye bir adım giderken ayağınızın bir adım gitmesinin ne demek olduğunu, her kürsüye çıkışınızda muhalefet yapmak zorunda kaldığınızı, bu süreci en iyi gören kişiler biz ve teşkilatlarız. O yüzden nefsi davranmak hepimiz açısından sıkıntı ve bence bir vebaldir. Bu nedenden dolayı hangi arkadaşımız göreve gelirse gelsin ki biz daha önceki yaptığımız açıklamalarda da bunu net bir şekilde dile getirdik, sonuna kadar arkasındayız. Burada ‘ben’ olmamalı dava olmalıdır. Önemli olan burada hepimizin müşterek hedefinin ki bütün arkadaşlarımın söylemlerinden çıkarttığım da bu; belediyeyi yeniden AK Belediye yapmak olduğu takdirde bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum. Buradaki bütün arkadaşlarımın samimiyetine canı gönülden inanıyorum. İnşallah bu süreci bu güne kadar çok güzel götürdük. Bundan sonraki süreçte de seçimin sonuna kadar gayet iyi bir şekilde götüreceğimizi düşünüyorum.”

Aykut Kaya: “İnsan hayatında geçmişini örnek almadıkça geleceğinin kararını veremezmiş derler. 2014 yılındaki geçmişten çıkartılan derslerin ve geçmişte yapılan yanlışların sonucunda AK Parti’nin belediyeyi kaybetmesinden sonra yaşadığımız sıkıntıları ilçe teşkilatı ve bizler biliyoruz. Bunun için de 31 Mart 2019 seçimleri bizler için çok büyük örnek olacak. AK Parti’nin dışarda insanların beklediği dağılması kaybolması düşüncelerini bu toplantı hepsine ders olmuş olacak. Biz bu toplantıyı gerçekleştirdiği için ilçe başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizim ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gösterdik. Bu aile bireylerinin hepsi Polatlı’ya hizmet için yola çıktılar. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 2019 seçimlerinde asla ve asla küskünlük kırgınlık olmadan bu davaya sahip çıkacağımıza herkesin inanmasını istiyorum.”

Ali Güven: “2001 yılında partimizin kuruluşu ile beraber Polatlı Gençlik kollarının kuruluşunda yer aldım. O günden bu güne kadar Ankara’da partimizin birçok kolunda görevlerde bulunarak partimizi temsil etmeye özen gösterdik. AK Parti’nin bize öğrettiği, gençlik kollarından bu güne kadar altını çizerek defaatle vurguladığı tek bir gaye vardır; o da birlik ve beraberlik gayesidir. Oradan aldığımız tecrübe ile Polatlımızın AK Polatlı olabilmesi için hep beraber ağabeylerimizle, ablalarımızla, tüm teşkilat mensuplarımızla, tüm Polatlıyla bir olacağız, beraber olacağız ve Polatlı’yı AK Belediyecilikle tanıştıracağız. Bugün burada bu kahvaltıyı organize eden çok kıymetli ilçe başkanımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.”

İbrahim Levent Yücel: “2003 yılından beri teşkilatımızın içerisinde verilen görevleri en iyi şekilde layığı ile yerine getirmek üzere çalışmalarımızı bugüne kadar sürdürdük. Polatlı Belediyesinin AK Parti’ye yakışacağına inancımız tam olduğu için verilen 5 yıllık aradan sonra tekrardan belediyenin burçlarına AK Parti bayrağını dikmek amacıyla bu mücadelenin içerisinde tekrar oldum. Bütün aday adayı arkadaşlarıma hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun. Belirlenen adayın yolunun açık olacağına ve hepimizin onun arkasında olacağına ve benim de her türlü destekle sonuna kadar bu mücadelenin içerisinde teşkilatımla birlikte omuz omuza kendisinin yanında olacağıma dair olan inancım tamdır, bunun sözünü veriyorum.”

Şaban Yılmaz: “Sayın başkanım ve yönetici arkadaşlarıma, böyle bir organizasyonla bütün aday adaylarını bir araya getirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Tüm aday adayı arkadaşlarıma canı gönülden katıldığımı belirtmek istiyorum. Polatlı2da 10 yıldır iktidarda olan partimiz maalesef 2014 seçimlerinde belediyeyi başka bir partiye devrettik. İnşallah bütün bu arkadaşların gayretleri ile birlikte AK Belediyeciliği Polatlı’ya getireceğimize olan inancım sonsuzdur. Bu anlamda üzerimize düşen ne varsa aynen yerine getireceğimizin taahhüdünü vaad ediyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Güven Yerligül: “Bizler siyaseti sizlerden öğrendik, Allah’ın izniyle de sizlerin yolunda devam ediyoruz. AK Parti Gençlik kollarında görev aldım, ana kademe yönetim kurulunda görev aldım ve birçok hizmette bulunduk. Aday Adaylığımızı duyurduk, bu yola çıktık. 2014’te bir seçim kaybettik, bu bizi çok üzdü. Bu dönem biz bu seçimi almak istiyoruz. Hazırlıklarımız bu doğrultuda sürüyor. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Plan ve projelerle yola çıktık. Gerek sahada gerekse sosyal medyada çeşitli çalışmalarımız var. Partimizin gücünü ve kuvvetini biliyoruz. Bunu da çalışmalarımızla birleştirip inşallah 2019 seçimlerinde Polatlı’ya bir zafer getirmek istiyoruz. Bütün aday adaylarına tekrardan başarılar diliyorum. Kim aday olursa seve seve her zaman partimizin arkasında koşa koşa gideceğimizi herkes bilsin. Biz başkanlık için değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Biz davamızın adamıyız.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)