DOLAR 8,50880.95%
EURO 10,03400.55%
ALTIN 479,69-1,29
BITCOIN 4092260,41%
Ankara
17°

KAPALI

19:20

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Destek kapsamına giren ürünler belli oldu

Destek kapsamına giren ürünler belli oldu

ABONE OL
16 Kasım 2018 12:05
Destek kapsamına giren ürünler belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Desteklenecek ürünler belli oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatılan Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında, 2019 yılında desteklenecek ürünler açıklandı. Polatlı için listede 11 ürün destek kapsamında yer aldı.

İklim, toprak, topoğrafya, su kısıtı, istatistiki veriler, ekim nöbeti ve il/ilçe müdürlükleri ile STK önerileri birlikte değerlendirilerek oluşturulan desteklenecek ürün listesi açıklandı. Bu kapsamda Polatlı’da; Arpa, Buğday, Çavdar, Mısır (Dane), Kanola, Kuru Fasulye, Nohut, Ayçiçeği (Yağlık), Yem Bitkileri, Yulaf, Soğan (Kuru) destek kapsamına alındı.

21 üründe destekleme uygulamaları yürütülmekte

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde yer alan açıklamada; “Bakanlığımız tarafından 2017 yılında başlatılan Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında, Ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme haiz, bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi – sağlığı ve hayvansal üretim açısından önemli 21 üründe (buğday, arpa, çavdar, çeltik, dane mısır, tritikale, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye, pamuk, soya, yağlık ayçiçeği, kanola, aspir, çay, fındık, zeytinyağı, patates, soğan (kuru) ve yem bitkileri) mazot-gübre, sertifikalı tohumluk kullanım, fark ödemesi, yem bitkileri, fındık alan bazlı gelir destekleme uygulamaları yürütülmektedir. 2019 üretim yılında Tarım Havzalarında desteklenecek ürünlerin belirlenmesi amacıyla; iklim, toprak, topoğrafya, su kısıtı, istatistiki veriler, ekim nöbeti ve il/ilçe müdürlükleri ile STK önerileri birlikte değerlendirilerek ürün listeleri oluşturulmuştur.”denildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.