Ana sayfa GÜNDEM Mehmet Akif Öğrencilerine Gordion gezisi

Mehmet Akif Öğrencilerine Gordion gezisi

231
0
PAYLAŞ

Mehmet Akif Öğrencileri görerek öğrendi

Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu Öğrencileri, geçtiğimiz gün öğretmen ve okul idarecileri nezaretinde Gordion Müzesini gezdiler, Polatlı ve Frig tarihini öğrendiler.

Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencileri için, okulun Müdür Yardımcısı Ebru Balcı ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Gülşah Demir Karaduman öncülüğünde Gordion gezisi düzenlendi. Öğrencilere yaratıcı drama etkinlikleri yaptırılarak müze eğitimi gerçekleştirildi. Öğrenciler dersi görerek ve uygulayarak öğrendi, Polatlı ve Frig tarihi hakkında bilgi sahibi oldular.

Drama dersinin amacı:

Dramanın öncelikli amacı çocukları eğlendirmek olmasa da, drama etkinliği sırasında çocuk eğlenir ve mutlu olur. Hayal gücünü geliştirir. Bağımsız düşünebilmeyi sağlar. İş birliği yapabilme özelliğini geliştirir. Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır. Dört temel dil becerisini (konuşma, dinleme, okuma, yazma) kazandırır, dilin kulanım alanlarını ve kalitesini zenginleştirir. Özel olmayan iletişimin öğrenilmesini sağlar. Yaratıcılık ve estetik gelişimini sağlar. Etik değerlerinin gelişmesine olanak sağlar. Kendine güven duyma, karar verme becerilerinin gelişmesini sağlar. Kaslarını hareket ettirirken yeni yöntemleri bulmayı, denemeyi ve bedenini çok yönlü geliştirmeyi sağlar. Çevresindeki canlı ve cansız varlıkları tanıma ve algılamayı öğretir. Hata yapma korkusu olmaksızın yeni davranışlar geliştirmeyi sağlar.