Ana sayfa GÜNDEM İŞTE HİÇ KİMSENİN KONUŞAMADIĞI GERÇEK…

İŞTE HİÇ KİMSENİN KONUŞAMADIĞI GERÇEK…

974
0

“Sadece İstiklal Gazetesinde”

“BAL. da kalmak için Tek Şansımız..Bizim Ya da Ankara takımlarından birinin şampiyonluğu”

BU SATIRLARA  DİKKAT !….

” Eğer ki bu yıl şampiyon takım,Ankara’dan çıkmazsa ve DSİ. direk küme düşerse kurallar gereği;Ankara’nın 3.takımı da LİGDE en üstte  4.SIRADA BİLE OLSA lige doğrudan veda edecek.Geçen yıl 35 puanlı Sincan böyle düştü..”

İŞTE KİMSENİN KONUŞMADIĞI GERÇEK…

“BAL. da kalmak için Tek Şansımız..Bizim Ya da Ankara takımlarından birinin şampiyonluğu”

BU SATIRLARA  DİKKAT !….

Bizi ve diğer Ankara takımlarını bekleyen asıl tehlike şu ; DSİ.spor çok kötü gidiyor,bu gidiş ile  küme düşebilir. Ayrıca eğer ki bu yıl şampiyon takım,Ankara’dan çıkmazsa ve DSİ. direk küme düşerse kurallar gereği;Ankara’nın 3.takımı da LİGDE en üstte  4.SIRADA BİLE OLSA lige doğrudan veda edecek.Geçen yıl 35 puanlı Sincan böyle düştü..

İşte Bölgesel Amatör Lig’te Haftanın değerlendirmesi

“İstiklal Gazetesi farkı ile bu gün Bölgesel Amatör Lig 6.Grup ta Haftanın panoramasını yaptık.İşte Bölgesel Amatör Lig 6.Grup takımları için ligin 6.Haftasında yaptığımız değerlendirme sonuçları”

Geçen hafta değerlendirmemize başlarken “1926 Polatlı Belediyespor 30 yıl sonra tekrar yarı profesyonel Bölgesel bir ligte mücadele ediyor. Mutlaka bu lig, tüm Amatör lig takımlarının ve Süper Amatör lig takımlarının hayali olan bir lig. Çünkü bu ligte yer alan takımlar geldikleri ilin, en iyi takımı ve güçlü futbolcuların yer aldığı bir yer.”demiştik.Bu hafta o cümleyi açıp, 1926 Polatlı Belediyespor da fırtına koparan ve teknik heyetin ipini çeken  Akşehir yenilgisine geçmeden bazı konuları kamuoyu bilgisine sunalım.

Bölgesel Amatör Lig(BAL) 6.Grupta Kırıkkale, Ankara, Konya, Afyon gibi bölgemizin maddi olarak ta çok güçlü ekipleri var.Bu gruptaki takımlar hem bizden maddi yönden çok güçlü hem de nüfus ve konumları itibari ile siyasi,bürokratik ve coğrafi konumları bizden kat ve kat büyük il takımları. Bunu da açalım.Bu Takımların kuruluşu çok eski,sistemleri oturmuş,bizden çok güçlü-bilinçli  tribün yapılanmaları var,altyapıdan yetişen sporcuları var ve en önemlisi her türlü spor tesisleri var.

Örnek olarak şu anda lider olan ÇUBUK F.A.Ş. ye bakalım….

Bu kulüp, 1959 Yılında kurulmuş efsane ekip,köklü kulüp ÇUBUK F.A.Ş.Spor tesisleri var,aşağıda yazılı tüm şartlar ama hala bölgesel ligte mücadele ediyor.

Kısaca; Şampiyonluk için yola çıkmak için,bu hayali kuracak takım bünyesinde yer alan önce birbirine güvenen,inanan,seven kişiler olması yanında ,TAKIM için sağlam bir geçmiş ister,tesis ister,para ister,siyasi ve bürokratik destek ister,zaman ister,tecrübe ister,ruh ister,fedakar taraftar ister ve en önemlisi en kötü günde bile bitmeyecek bir yıl değil yıllarca bekleyecek sabır ister…Bütün takımların bu ruhla yola çıktığını hiç bir zaman unutmayalım.

1926 Polatlı Belediyespor da fırtına koparan ve teknik heyetin ipini çeken  Akşehir yenilgisi konusunda artık hiç bir şey yazmaya gerek kalmadı. Dileriz, alınan önlemler takımın beklenen başarıyı sağlaması için yeterli olur.

Ligde durum…

Ligin ilk 6 haftasında Çubukspor 14 puanla lider, ikinci takım Kırıkkale spor 13 puan ve Keçiören Bağlumspor  ise 11 puanla üçüncü sırada. Ligin son iki sırasında Yeniçağaspor ve Ankara DSİ. var.

1926 Polatlı Belediyespor bu hafta 9.sırada. Ligin 7. Haftasında maçımız yok.8.Haftada deplasmanda BAL. da güçlü ekip Bağlumspor ile oynayacağız. Takımımıza önümüzdeki hafta  Bağlumspor ile, oynayacakları o kritik maçı kazanması dileklerimizi gönderiyoruz.

6.Grup Gol Krallığı

GUSTAVO BEBBE -6 Maç 6 Gol- Maç başına 1 Gol
(ÇUBUKSPOR)
TAYFUN AKBEY -5 Maç 5 Gol- Maç başına 1 Gol
(AKŞEHİRSPOR)
FATİH ÖZAYDIN -6 Maç 5 Gol- Maç başına 0,8 Gol
(1926 POLATLI BLD.SPOR)
M. ALİ BALIKÇI -6 Maç 4 Gol- Maç başına 0,6 Gol
(KARAPINAR BLD.SPOR)