Ana sayfa GÜNDEM Tunçer: “Cumhuriyetimiz, arkada bıraktığı 95 yılda çok büyük başarılara imza atmıştır”

Tunçer: “Cumhuriyetimiz, arkada bıraktığı 95 yılda çok büyük başarılara imza atmıştır”

97
0
PAYLAŞ

Kaymakam Tunçer’den 29 Ekim mesajı

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Cumhuriyetimiz ilanının 95. Yıl dönümü sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Tunçer  yayımladığı mesajında, ” Bugün tarihten silinmek istenen Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde destansı bir mücadeleyle kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın hemen ardından ilan ettiği Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü kutlamanın heyecanını, gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

“Cumhuriyet’in ilanı ile gelen kazanımlarını her geçen gün daha da ilerletmesini gururla izliyoruz”

Türkiye Cumhuriyeti’nin çok zor şartlarda kurulduğunu hatırlatan Kaymakam Tunçer, “Cumhuriyetimizin düşman işgali altında ve çok zor koşullarda yürütülen bir Kurtuluş Savaşı sonunda kurulduğunu biliyoruz. Türk Milleti böylesine zor bir durumda, farklılıkları bir tarafa koyarak birlik ve dayanışma içinde neler başarabileceğinin en güzel örneğini, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile göstermiştir. “dedi. Cumhuriyet’in Türkiye’yi çağdaş dünyaya ve geleceğe bağlayan en güçlü halka olduğunu belirten Kaymakam Tunçer, “Cumhuriyetimiz, bugünkü modern ve demokratik değerlere dayanan güçlü devlet ve toplumsal yapımızın temelindeki en önemli harçtır. Ülkemizin dünya devletleri arasında günümüzde edindiği saygın ve güçlü konumun, 95 yıllık Cumhuriyetimizin başarılarının bir ürünü olduğu kuşkusuzdur. Ülkemizin Cumhuriyet’in ilanı ile gelen kazanımlarını her geçen gün daha da ilerletmesini gururla izliyoruz. Cumhuriyetimiz, arkada bıraktığı 95 yılda çok büyük başarılara imza atmıştır.”dedi.

“Terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir”

Cumhuriyet sayesinde ülke demokrasisinin günden güne geliştiğini, birlik, beraberlik ve bütünlüğe yönelik içten ve dıştan gelen her türlü saldırının da bertaraf edildiğini belirten Kaymakam Tunçer, “Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşatmak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Devletimizi, Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi ve Toplumumuzu hedefleyen terör örgütlerinin menfur eylemleri karşısında bu sorumluluklarımız daha da belirgin olmaktadır. Devletimiz, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir.”  dedi. Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirten ve içinde bulunulan güç şartların birlik ve dayanışmayı daha da artırması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Tunçer, ”Millet olarak hepimizi derin acılara boğan olaylar karşısında kardeşliğini, birlik ve beraberliğini muhafaza ederek bugüne kadar çok büyük sıkıntıların üstesinden gelen milletimizin sükûnet ve sağduyu ile bu badireleri de atlatacağına olan inanç ve güvenim tamdır. Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, Türk Milletinin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir.” şeklinde ifade etti.

 “Yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltiyoruz”

Mesajında “15 Temmuz” vurgusu da yapan Kaymakam Tunçer, ” Ülkemiz bu yükselişi sürdürürken yaşadığı 15 Temmuz hain darbe girişimi ve son dönemlerde hemen güneyimizde oynanan senaryolarla tarihin en kritik süreçlerinden birini yaşamaktadır. Bu süreçte her zamankinden daha çok milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerin içerisinde olduğumuzu unutmadan, Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, fedakârlıkta bulunmak, gerektiğinde mücadele etmek, hepimizin müşterek vazifesi olduğunu belirtmek istiyorum. Türkiye’nin 2023 hedeflerine değinen Kaymakam Tunçer, Türkiye Cumhuriyeti 95 yıllık kazanımlarının yanında son yıllarda gösterdiği atılımlarla, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü olan 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemekte, yükselişini sürdürmektedir. Bizi tek Millet olarak, tek Bayrak, tek Vatan ve tek Devlet de birleştiren yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltiyoruz.”dedi.

“Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz”

29 Ekim’in umudun, azmin, inancın, yeniden doğuşun tarihi olduğunu ifade eden Kaymakam Tunçer, “Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “şeklinde mesajını tamamladı.