Ana sayfa GÜNDEM Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu

Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu

568
0

İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. 

Cumhuriyetimizin ilanının 95 yılı kutlama törenleri, dün Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Çelenk sunma törenine; Polatlı İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu Okul Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Polatlı Belediye Başkan Vekili Tekin Çelik, Gazi ve İstiklal Madalyalı Dernek üyeleri, Askeri personel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, tüm okul müdürleri ve okullardan öğrenciler ayrıca tüm siyasi parti başkan yönetim üyeleri, Atatürkçü Düşünce Dernek Başkanı Hatice Hatipoğlu ve dernek üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş yönetim ve üyeleri, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tören programının arz edilmesinden sonra tüm okullar Türk Bayrak ve flamaları ile temsil edildiği bu törende Topçu Okulu Bandosu törendeki marş ve faaliyetleri icra ederken ayrıca Topçu Okulu tören birliği de törende hazır bulundu.Tören programına göre; Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile tören sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün saat 09.00’da Kaymakamlık makamında yapılacak tebrikat ve saat 10.00’dan itibaren Cumhuriyet meydanında yapılacak olan kutlama töreni ile devam edecek.