Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Polatlı’da Artık Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak -KÖŞE YAZISI

Polatlı’da Artık Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak -KÖŞE YAZISI

572
0

Bu günkü yazıma çok iddialı bir başlık verdim. En azından böyle bir başlıkla  daha fazla okuyucuya ulaşır mıyım diye…

Konumuz yine gazetecilik. Pazartesi günü yazdığım köşe yazısı beklediğim, umduğum geri dönüşü sağlamadı. İlginç, ne bir meslektaşım, ne bir siyasi, ne bir bürokrat, ne sivil toplum örgüt yönetiminden yetkili, ne de bir vatandaş iyi, kötü, doğru, yanlış hatta “sen ne demek istemişsin” diyen bile olmadı.

Ama yazı başlığını biraz açıp, pazartesi yazım ile bütünleştireyim. Ekim 2018 den itibaren artık İstiklal Gazetesi olarak Polatlı’da olan bitenleri, yaşananları, yaşanması gerekenleri, yapılanları yada yapılmayanları daha iyi araştırıp okuyucuya, halkımıza, vatandaşımıza aktaracağız. Yani Artık Polatlı’da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Gazetemiz 2006’da başladığı yayın hayatına, 13 yıldır ilk gün yayınladığımız 19 maddelik verdiğimiz ilkelere  bağlı kalarak devam edecektir. Zaman zaman o ilk günkü gazetecilik ilkelerimizi kendimizin ve bizi takip eden okuyucularımızın hatırlamasında fayda var. Bugün gazetemizin son sayfasında; 2006 yılı ilk sayımızın ön sayfasında yer alan 13 yıldır yapmaya gayret ettiğimiz  gazetecilik ilkelerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Gazetemiz adına artık ,kendimize daha çok çeki düzen verip, bu İlçede aynı günde yaşanan gündemi biraz daha farklı açılardan değerlendiren haberlerle sizleri buluşturmak istiyoruz. Yapılan ve yapılmayan işleri, makamların sorumluluklarını da eleştirmek istiyoruz. Kamuoyu yararına olan tüm konuları araştırmak istiyoruz. Gazetemizin hak ettiği itibarı kazanması için daha çok çalışmak ve elde edeceğimiz sonuçlarla basının olumlu eleştirisel  gücünü insanlarımıza anlatmak istiyoruz.

Aslında bu yazıda yazdıklarımızı kimse bir tehdit yada uyarı gibi algılamasın. Son sayfamızda yayınlanan  ilk sayımızda verdiğimiz sözler o gün ne anlama geliyorsa bugün onu yapmak gerek. Ancak bu dediklerimizin ne anlama geldiğini, 2018 Ekim’den itibaren yayınladığımız siyasi haber, aktüalite, spor ve diğer alanlardaki yayın politikamızı takip ettiğinizde anlayacaksınız.Başkalarının gazetecilere saygı duyması için, bizimde mesleğimize saygılı olmamız ve söz verdiklerimizi yapmamız gerekiyor.

ARTIK Gerek tarihi, gerek dini gerekse milli değerlerimize sahip çıkıp, ONLARI YOK ETMEK İSTEYEN ZİHNİYETLE MÜCADELE ETMEK, CUMHURİYET TÜRKİYESİNDE YAŞAYAN HER GAZETENİN VE GAZETECİNİN GÖREVİDİR.

HELE BİZİM ADIMIZ POLATLININ SESİ İSTİKLAL GAZETESİ İSE…