Ana sayfa GÜNDEM 1926 Polatlı Belediyespor’da Şanssız Fikstür

1926 Polatlı Belediyespor’da Şanssız Fikstür

729
0

“Bölge Amatör Lig temsilcimiz bu yıl ilk kez mücadele ettiği il takımlarının bulunduğu bu ligte fikstür gereği ilk maçı hariç üst üste en güçlü ekiplerle karşılaşıyor.”

1926 Polatlı Belediyespor 30 yıl sonra Polatlı adına ilk kez profesyonel lig diyebileceğimiz şampiyon takımın 3.Profesyonel  lige yükseldiği  ve il düzeyinde takımların yer aldığı İç Anadolu Bölgesel Amatör Ligine  çıkma başarısını gösterdi. Ancak bu lig; ekibimizin, ilk anda kolay kolay alışamayacağı kadar zorlu bir lig. Özellikle sadece şampiyon takımın 3.lige çıkacağı bu ligte 13 takımdan en az 7.si şampiyonlukta iddialı ekipler.

İşte o takımlar, önce biz 1926 Polatlı Belediyespor, Kırıkkale Anadolu, Çubuk, Karaman, Bağlum, Akşehir, Sarayönü ve Sandıklı. Nerede ise tüm takımlar çok güçlü.

Ligin ilk maçında deplasmanda oynadığımız, Ankara DSİ. takımı ekibimizle 90 dakika dişe diş mücadele etmişti, eğer o maçta ilk golü DSİ. atsa idi skor kesinlikle farklı olabilirdi. Bu değerlendirme şu anda düşme hattındaki takımın gücünü kuyuyor.

Gelelim, fikstürün azizliğine

Ekibimiz fikstür gereği yukarıda yazdığımız güçlü ekiplerle üst üste oynayınca puanımız 5’te kaldı. Dileriz bu hafta Akşehir gibi iddialı bir takımı Polatlı’dan puansız gönderir ve şampiyonluk yarışında bizde varız deriz.