Ana sayfa GÜNDEM Kıymaz: “Kimin nerede neyin peşinde olduğunun farkındayım”

Kıymaz: “Kimin nerede neyin peşinde olduğunun farkındayım”

690
0

Başkan Kıymaz’dan Esnafa Yönelik Değerlendirme

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün yaptığı açıklamada esnafa yönelik değerlendirmede bulundu, ayrıca Yeni Sanayi Sitesine şube açacaklarını da söyledi.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Kredi ve faizlerin esnafa etkilerinin ele alındığı TESKOMB Antalya toplantısı sonrasında bir değerlendirmede bulunan Kıymaz, kooperatif hakkında yapılan bazı yorumlar hakkında ise “Bazı kişilerin yaklaşımları manidardır. Doğru yolda ilerlemeye çalışanlara karşı duranlar çamur atanlar size istediğiniz ortam sağlanmayacaktır.”dedi. Esnafın mali sıkışıklığa düşmemesi için çalışmalarda bulunduklarını belirten Kıymaz; “Her türlü desteği sağlamak gayreti ile esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kredi ve faizlerin Esnaf’a etkileri ele alındı

Başkan Kıymaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizde de ekonomik koşulların değerlendirildiği yapı içerisinde Esnaf ve kefalet kooperatifleri olarak Antalya’da TESKOMB Genel Başkanımız Sayın A. Kadir Akgül’ün başkanlığında Kredi ve faizlerin Esnaf’a etkileri ele alındı. Normal faiz oranlarımız yükseltilmeden sadece temerrüt faizlerinin yüzde kırk olarak değerlendirilmesi sağlandı. Bu oranın düşürülmesi için çabalarımız ve girişimlerimiz sürecektir. Bu nedenle esnaflarımızın temerrütten etkilenmeden kooperatifimizle iletişim içinde olmaları esnafımıza katkı sağlayacaktır. Kooperatifimiz her zaman esnafımızın dilek ve temennilerini değerlendirerek esnafımıza katkı sağlamayı hedeflemektedir.”

“Faizleri yükseltmeden esnaflarımızın sıkışmalarını önlemeye yönelik çalışmalar sergiledik”

“Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanı olarak üst birliğimizde olan ilişkilerimizi yoğunlaştırarak girişim ve çabalarımız sonucunda tüm finans kurumlarının ve bankaların faiz yükseltmelerine karşın biz faizleri yükseltmeden esnaflarımızın mali konularda sıkışmalarını önlemeye yönelik çalışmalar sergiledik her türlü desteği sağlamak gayreti ile esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Finans sektörünün geçtiği bu sıkıntılı dönemde bizlerde ister istemez etkileniyoruz şöyle ki plasmandaki daralmadan dolayı çok rahat davranamıyoruz bunun paralelinde ödeme zorluğu içinde olan esnaflarımızın geri ödemelerinde oluşturulan takip sistemine katkı sağlayan oluşturduğumuz yeni sistemin katkılarıyla takip oranımızı düşürmede iyi bir mesafe kat ettik.”

Sanayiye şube açacaklar

“Yapılan bu çalışmalarımıza bazı etkileşim içinde olan çevrelerin kooperatif hakkında süpekilatif yorumları ile kimin nerede neyin peşinde olduğunun farkındayım bazı kişilerin yaklaşımları manidardır. Doğru yolda ilerlemeye çalışanlara karşı duranlar çamur atanlar size istediğiniz ortam sağlanmayacaktır. Bütün bu gelişmelere paralel olarak sanayici ve mobilyacı esnaflarımızın iş yoğunluğu ve ulaşımın şehir merkezine uzak olması nedeniyle bu esnaflarımızın bulunduğu yerde kooperatifimizle olan işlemlerini daha rahat takip etmeleri için sanayi bölgesine açacağımız şubenin çalışmalarını başlattık. En kısa sürede şubemizi açıyoruz. Bu müjdeli haberi sizler aracılığıyla vermiş olmanın mutluluğunu sanayi ve mobilyacı esnafımız ile paylaşıyorum.”

“Her türlü oluşum ve entrikaların dışında kalmaya özen gösterdim”

“Kooperatif başkanı olarak göreve geldiğim günün ilk dakikasından itibaren görevime odaklandım farklı alanlardaki çekişmelerden uzak kalarak esnafın sorunlarıyla ilgilendim. Her türlü oluşum ve entrikaların dışında kalmaya özen gösterdim.  Esnafa destek olma anlayışını ön planda tutarak kişi ayırt etmedim bazıları tarafından algılanan değerlendirmeler yapay ve içi doldurulmamış anlamsız değerlendirmelerdir. Bütün esnaf arkadaşlarımın kalkınan güçlü bir kooperatif olduğumuzu bilmeleri bize güç vermektedir. Mesaimizi, çabamızı esnafımıza göstermeye sunmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle esnaf ve sanatkarlarımıza saygılarımı sunuyorum.”