Ana sayfa GÜNDEM Muhtarlar, aynı sofrada buluştu

Muhtarlar, aynı sofrada buluştu

912
0

Muhtarlar Derneğinden 19 Ekim Muhtarlar Günü Yemeği

Polatlı Muhtarlar Derneğince 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Güldeste Konak’ta yemek programı organize edildi.

Polatlı’nın Muhtarları, İlçe Protokolü ve STK Temsilcileri, Polatlı Muhtarlar Derneğince düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü yemeğinde bir araya geldi. Güldeste Konak’ta düzenlenen programa; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fazlı Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Siyasiler, STK temsilcileri, Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse ve yönetimi, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Muhtarlar ve aileleri katıldı.

Dernek yönetiminden teşekkür plaketi

Düzenlenen programda Afrin kampanyasına desteklerinden dolayı Polatlı Muhtarlar Derneği Yönetimince Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya plaket verildi. Dernek tarafından ayrıca, çalışmalarında kendilerine destek olan kurum ve kuruluş müdürlerine plaket takdim edildi. Plaket alan isimler ise şöyle: İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Fazlı Kaplan, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Nüfus Müdürü Necmettin Cankurt, İlçe Tapu Müdürü Levent Tekin, İlçe Sosyal Güvenlik Müdürü Mahmut Burnaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Şefi Mehmet Karabayır, ASKİ Polatlı Şefi Yasin Bilir, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Cem Bilge.

Yıldızkaya: “Polatlı’nın her türlü sorununun çözümünde bizlerle berabersiniz”

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, şunları söyledi: “Ben bu nezih ve seçkin topluluğu bir araya getiren ve son dönemdeki çalışmalarıyla göz dolduran dernek başarısını yönetimini ve bütün muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Cenabı Allah burada olduğu gibi birliğinizi beraberliğinizi daim kılsın inşallah. Polatlı Muhtarlar Derneği bildiğim kadarıyla mübalağa yapmıyorum bölgemizde en aktif derneklerden bir tanesi. Ama derneğimiz muhtarlarımız siz Polatlı’nın her türlü sorununun çözümünde bizlerle berabersiniz. Özellikle çözüm odaklı gayret gösteriyorsunuz. Çözümün parçası oluyorsunuz. Ben bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.  Bende Belediye Başkanı sıfatıyla bir seçilmişim. Şimdi Milletvekilleri seçimle geliyor, Belediye Meclis üyelerimiz seçimle geliyor hatta Cumhurbaşkanımız da seçimle geliyor. Bizler hepimiz bir siyasi partinin kimliği, siyasi partinin şemsiyesi altında seçime gidiyoruz. Ama sizler şahıslarınızla karakterinizle kendiniz sahaya çıkıyorsunuz ve başarıyorsunuz. Bence sizlerin bu tür seçilmişliğiniz daha kıymetli ve çok daha değerli diye düşünüyorum. Polatlı Belediyesi olarak yaklaşık dört buçuk yıldır sizlerle bir ekip halinde ben iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Polatlımızın 95 mahallesine 13 merkez mahallemiz eski tabirle 82 tanede köyümüze hizmet etmeye gayret gösterdik. Elimizden geleni yaptık hep beraber insanlarımıza değer kattık. Elbette ki her türlü sorunu çözemedik. Sorunlar bitmedi ama siz de biliyorsunuz şehrin kaynaklarını imkanlarını adalet ve hakkaniyetten asla ayrılmayarak sizlerle hemşerilerimizle buluşturma imkanı fırsatı bulduk. Tabi yaptığımız işler zor işler zor görev sizinkilerde zor bir görev. Günün 24 saati çalışıyorsunuz. Mahallenizin her şeyi sizsiniz. Beklentiler yüksek doğal olarak ama hadisi şerif var biliyorsunuz insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir diyor Peygamber Efendimiz. Zaten bu haz olmasa bu manevi heyecan olmasa bu işlerin yapılması hakikaten zor olurdu diye düşünüyorum. Cenabı Allah inşallah nasip ederse de önümüzdeki dönemlerde de tecrübelerimizle yine hep birlikte şehrimize değer katacağız inşallah. Tabi seçimler yaklaşıyor hemen hemen 5 ay civarında kaldı biliyorum ki herkes hemen aday gibi duruyor öyle hissediyorum her birine de ben ayrı ayrı başarılar diliyorum. İnşallah yeni dönemde çalışmak ümidiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.”