Ana sayfa GÜNDEM Büyükşehir’de Kuşoğlu Rüzgarı

Büyükşehir’de Kuşoğlu Rüzgarı

718
0
PAYLAŞ

“Ankaralı seçmen, 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Bölge Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun  ismini görmek istiyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biz bu seçimlerde ülkemizde 16 yıldır ezilen ,mutsuz AK Partili seçmenlerle ittifak yapacağız” sözleri ile başlayan CHP Ankara Büyükşehir Başkan Adayı arayışı, Siyasette yıpranmamış, Ankara ve tüm ilçelerinde sevilen kişilik, üst düzey yönetici Bülent Kuşoğlu ismini gündeme getirdi.

Kuşoğlu, iki dönemdir Ankara Bölge Milletvekilliği yapıyor,hiç bir siyasi görüş ayrımı yapmadan tüm seçmenlerin  hem sevinçli hemde acılı günlerinde yanlarında olan bu isim,halen CHP’de  Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, önceki dönemin TBMM Plan ve Bütçe Komisyon üyesi, mütevazi ve tam bir halk adamı…

Seçmen  Kuşoğlu’nu İstiyor…

“Ankaralı seçmen, 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde yepyeni bir alternatif olarak CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak; Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Bölge Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun  ismini görmek istiyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biz bu seçimlerde ülkemizde 16 yıldır ezilen ,mutsuz AK Partili seçmenlerle ittifak yapacağız” sözleri ile başlayan CHP Ankara Büyükşehir Başkan Adayı arayışı, Siyasette yıpranmamış, Ankara ve tüm ilçelerinde sevilen kişilik, üst düzey yönetici Bülent Kuşoğlu ismini gündeme getirdi.

Kuşoğlu, iki dönemdir Ankara Bölge Milletvekilliği yapıyor,hiç bir siyasi görüş ayrımı yapmadan tüm seçmenlerin  hem sevinçli hemde acılı günlerinde yanlarında olan bu isim,halen CHP’de  Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, önceki dönemin TBMM Plan ve Bütçe Komisyon üyesi, mütevazi ve tam bir halk adamı…

Bülent Kuşoğlu  Kimdir?

Bülent Kuşoğlu, Türk siyasetçi, bürokrat, Yeminli Mali Müşavir, Maliyeci, Ekonomist;  1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Maliye Bakanlığında hesap uzmanlığı ve baş hesap uzmanlığı görevlerinde bulundu. Brüksel’de AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde çalıştı. Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Kuşoğlu, Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyeliği; özel sektörde genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve çeşitli internet gazetelerinde köşe yazıları yayımlandı.

  1. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. 25. Dönemde ikinci kez Ankara Milletvekiline seçildi. Halen CHP’de Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır

Bu krizi 2016’da Meclis kürsüsünden böyle haykırmıştı…”TBMM.Ağustos 2016″

“200 milyar dolara yakın bir bütçemiz var bizim 2016’da. Yalnız bu bütçenin çoğu, personel harcamalarına, cari harcamalara gidiyor. 200 milyar dolarlık bütçenin ancak 10’da 1’i yatırımlara gidiyor.”dedi ve Yatırımların bu denli azlığının ülkeyi ekonomik bir krize sokacağını söyledi,üretim yapmadan tüketmenin ülkeyi dışa bağımlı bir sömürge haline getireceğini ifade etti.

“Dürüst,Milliyetçi,Halkçı,ülkesini seven,Atatürkçü ve bilgili siyasetçi…”

Bülent Kuşoğlu,Siyasi platformda yapıcı yaklaşımı,bilgiye ve araştırmaya dayanan tespitleri  özellikle mali politikalar konusundaki uyarıları ile dürüst bir siyasetçi olarak yer aldı.2016′ da ki bu tespiti ekonomide yatırımlara yönelin uyarısı dikkate alınmamış,bu gün yaşanan krizin en önemli  sebeplerinden biri olarak ortaya çıkmıştır.

Kuşoğlu: Biz samimi milliyetçiyiz…”Eylül 2018″

Kamu kurum ve kuruluşlarının tüm işlemlerinde milli parayı kullanması gerektiğini ifade eden Kuşoğlu, “CHP’nin döviz hesabı yoktur” dedi ve ‘Biz milli bir partiyiz’ dedi.


‘Yabancı para vatana ihanettir’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm işlemlerinde milli para kullanması gerektiğini belirterek, “Ekonomide milli olmanın en önemli ayağı, milli parayı kullanmaktır. Yabancı para kullanmanın, sözleşme yapmanın, tasarruf yapmanın, banka hesabı bulundurmanın vatana ihanet olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kuşoğlu “Ekonomide milli olmanın en önemli ayağı, milli parayı kullanmaktır. Sözleşmelerinizde, banka tasarruflarınızda her yerde. Kendi milli paranızı kullanmanız, yerli ve milli olduğunuzun en önemli göstergesidir. Biz CHP olarak, hesaplarımızı daima TL ile yaptık. Milli paramızla yaptık. Hiçbir zaman gayri milli bir para ile tasarruf, harcama yapmayı düşünmedik. Çünkü biz milli bir partiyiz. Samimi bir milliyetçi partiyiz. Ne demek döviz hesabı? Özellikle milli olan kamu kurumlarının işlemlerinin hep milli para ile olması lazımdır.”dedi.

Kuşoğlu cevapladı… CHP neden iktidara gelemiyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun bu soruya yanıtı ilginç ,kısa ve düşündürücü..

“Konu, iktidar veya ana muhalefet liderlerinin kabiliyetlerinden daha farklı bir eksende değerlendirilmeli. İktidar veya muhalefet partilerinin dışındaki yerlerin de süreçlere etkisi gözden kaçırılmamalı…Türkiye’nin küresel bir komplo ve tuzaklarla karşı karşıya olduğunu unutmamalıyız.

‘Neden iktidara gelemiyorsunuz?’ sorusu kadar, ‘Neden iktidar için içeride ve dışarıda CHP’nin önü kesiliyor?’ sorusunun yanıtını da kamuoyu irdelemeli!..”

Bence Kuşoğlu’nu anlayabilmek için “En az Onun kadar bu ülkeyi ve bu halkı sevmek,konuştuğu konularda yeterince bilgili olup onu anlayabilmek,gözünüzdeki at gözlüklerini çıkarıp büyük resmi görmek,TBMM’ne gidip bir çayını içip o gözlerindeki vatan sevgisini yarım metreden görüp dürüstlüğünü anlamanız, dolayısı ile samimiyetine inanmak” gerek.