Ana sayfa GÜNDEM Şişecam Aileleri Polatlı’da buluştu

Şişecam Aileleri Polatlı’da buluştu

662
0
PAYLAŞ

Ankaralı Şişecamlılar “Ailece Şişecam’da Buluşuyoruz!” Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Şişecam Topluluğu Polatlı üretim tesislerinde çalışan ve ailelerinin katıldığı “Ailece Şişecam’da Buluşuyoruz!” etkinliğinde Şişecamlılar, düzenlenen atölye faaliyetleri ve aktivitelerde keyifli bir gün geçirdi.

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, çalışanlarını ve ailelerini hem eğlenceli bir günü hem de bir arada olmanın değerini paylaştığı etkinliklerde bir araya getirmeye devam ediyor.  Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, hayatın her alanında büyük bir aile olmaya verdiği önemi “Ailece Şişecam’da Buluşuyoruz!” sosyal etkinlikleriyle devam ettiriyor. Topluluk, ekim ayının sonuna kadar Şişecam fabrikalarında düzenlemeyi planladığı etkinliklerle, Şişecamlıları ve ailelerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Aileler, keyifli bir gün geçirdi

Topluluk, geçtiğimiz gün ilçemizde bulunan üretim tesisindeki çalışanları ve ailelerini “Ailece Şişecam’da Buluşuyoruz!” etkinliğinde buluşturdu. Etkinlikte, çalışanlar ve aileleri hem eğlenceli bir günü hem de bir arada olmanın değerini paylaştı. Şişecamlı aileler; geleneksel eğlenceler, atölye faaliyetleri ve aktivite alanlarında keyifli bir gün geçirdi. Katılımcılara etkinlik kapsamında fabrika turları düzenlenerek, camın üretim yolculuğu hakkında da bilgi verildi. Polatlı’daki düzcam fabrikasında gerçekleştirilen etkinliğe 300 kişi katıldı.

Şişecam Topluluğu Hakkında

“Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır. Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.  Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.”