Ana sayfa GÜNDEM Türkiye finallerinde Polatlı Temsilcileri

Türkiye finallerinde Polatlı Temsilcileri

665
0

“Polatlı Belediyespor sporcuları, 05-12 Ekim 2018 tarihlerinde Batman’da oynanan finallerde Türkiye Bilardo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 2018 Türkiye Finali 3 Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap Final müsabakaları Büyükler, Kadınlar ve Gençler dallarında Polatlı adını başarıları ile duyuruyor”

2018 Türkiye Finali 3 Bant Bilardo Şampiyonaları Ankara seçmeleri, Polatlı’dan Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı sporcularının katılımı ile TBF tarafından gerçekleştirildi. Yapılan maçlar sonunda Ankara’da 23.sırada yer alan İ. Berk Işık, Batman’da 5 Ekim-12 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan Büyükler Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı. Işık 5 ekimde başlayan bu şampiyonada üç maç üst üste kazandı. Ayrıca diğer sporcumuz Sevim Işık 8 Ekimde başlayan Türkiye Bayanlar Üçbant Dalı Şampiyonasına katılıyor. Sporcularımız bu etapta alacakları sonuçlara göre kazanacakları puanlarla bu yıl ve önümüzdeki yıl Milli Takıma seçilmek için mücadele edecekler.

Batman’da Polatlı’nın temsilcileri

“Polatlı Belediyespor sporcuları, 05-12 Ekim 2018 tarihlerinde Batman’da oynanan finallerde Türkiye Bilardo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 2018 Türkiye Finali 3 Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap Final müsabakaları Büyükler, Kadınlar ve Gençler dallarında Polatlı adını başarıları ile duyuruyor”

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 2018 Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonaları 3. Etap müsabakaları Büyükler, Kadınlar ve Gençler kategorisinde 05-12 Ekim 2018 tarihlerinde Batman ili Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor.

Türkiye finallerinde Polatlı’nın temsilcileri

Polatlı Belediyespor takımından Sevim Işık ve İhsan Berk Işık Türkiye Üçbant Şampiyonası Final etabı için Batman’da mücadele ediyor. Ankara da yapılan finalistlrin seçimi için yapılan müsabakalarda Türkiye’de Ankara ilinde temsil edecek olan sporcuların belirlenmesi için il birinciliği turnuvası düzenlendi. Bu şampiyonaya 143 sporcu katıldı. Ankara’da 5 Eylül-12 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Finali seçmelerine Polatlı’dan Belediye spor Bilardo takımından Mehmet Işık, Murat Külat, Volkan Çevik, Gümrah Karadere, Tayfun Kurt, Osman Öztürk, Mehmet Işık(Sivas), Yasin Nişli ve Umutcan Bilgen katıldı. Yapılan maçlar sonunda Ankara’da 23.sırada yer alan İ. Berk Işık, Batman’da 5 Ekim-12 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak Büyükler Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı, Türkiye Bayanlar Üçbant Dalı Şampiyonasına da Sevim Işık katıldı.

İ. Berk Işık, Batman’da 5 Ekim-12 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan Büyükler Türkiye Finallerinde 5 ekimde başlayan bu şampiyonada üç maç üst üste kazandı.Ayrıca diğer  sporcumuz  Sevim Işık 8 Ekimde başlayan Türkiye Bayanlar Üçbant Dalı Şampiyonasına katılıyor.

Polatlı Belediyesporda Tarihi Başarı

Türkiye Bilardo Federasyonu 2.Kademe Antrenörü, GSGM Antrenör hocası, Polatlı Belediyespor Antrenörü Mehmet Işık dün Batman’daki finallere gitmeden  önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Ankara’daki Üçbant Şampiyonasında Polatlı Belediyespor  Bilardo takımı olarak  Tarihi  bir başarıya imza attık. Ankara da yaptığı derece ile Türkiye de Ankara yı temsil etme başarısını yakalayan Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı sporcusu İhsan Berk Işık Türkiye finallerinde  ilk maçını 30-27 ikinci maçını da 30-24 kazanarak gurup birincisi oldu ve ikinci tura yükseldi. Berk Işık Bu gün ikinci tur ilk maçını kazandı. Sporcumuz ikinci maçı da kazanıp üçüncü tura çıkmak için mücadele verecek. Bilardo takımımız Polatlımızın adını da Batman da gurur ile temsil ediyor. Sevim Işık 8 ekim de Türkiye Bayanlar Şampiyonası için yarın Batman a gidiyor. bize destek veren herkese ve Polatlı da spor ile uğraşan tüm kulüpleri özellikle kulübümüzü sürekli destekleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ederiz. Ayrıca kulübümüz üç yıldır sürdürdüğü kararlı ve istikrarlı resmi müsabakalara katılma çabaları sonucu artık Türkiye Bilardo Federasyonu kongrelerinde 4 delege ile temsil hakkını elde etti. Bu da ciddi bir sonuçtur.”dedi.

Sporcularımız bu etapta aldıkları sonuçlara göre kazanacakları puanlarla bu yıl ve önümüzdeki yıl Milli Takıma seçilmek için mücadele edecekler. İstiklal Gazetesi olarak sporcularımıza bu önemli müsabakalarda başarılar diliyoruz.