Ana sayfa GÜNDEM Ticaret Odasında kriz yönetimi eğitimi

Ticaret Odasında kriz yönetimi eğitimi

662
0

PTO’dan işletmelerde kriz yönetimi eğitimi verildi

Polatlı Ticaret Odası üyelerine yönelik eğitimlere bu hafta bir yenisini daha ekleyerek işletmelerde kriz yönetimi eğitimi düzenledi.

Polatlı Ticaret Odası, üyelerine yönelik eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda PTO üyelerine işletmelerde kriz yönetimi eğitimi verildi. Cuma günü saat 14.00’da Polatlı Ticaret Odası Toplantı salonunda düzenlenen kriz yönetimi eğitimine Ticaret Odası üyeleri ve çalışanları katıldı. Katılım sayısı sınırlı olup kayıtlar alınmaya başlandı. Eğitim, Dr. Emine Algül tarafından verildi ve yaklaşık 3 saat sürdü. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Polatlı Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada; “İşletmeler tüm yaşamları boyunca az veya çok sayıda kriz ile karşılaşabilir. Bu krizler teknik, ekonomik, insan kaynakları, toplumsal, hukuki, yönetsel ve iletişimsel kökenli olmaktadır. Ancak krizin türü ne olursa olsun, halkla ilişkiler açısından kriz krizdir. İletişim çağında krizlerle baş etmekte halkla ilişkiler yönetimine büyük görev düşmektedir. Halkla ilişkiler yöneticisini ilgilendiren ilk etken genelde krizin türü değil, boyutu önemlidir. Firma ister finansal bir problemle, ister doğal afetle karşı karşıya olsun, halkla ilişkiler yöneticisinin bir kriz sırasındaki sorumlulukları aynıdır. Günümüzde, yapılan çalışmalarla bir işletmenin krizle karşılaşıp karşılaşmamasının sorun olmadığı, fakat krizin ne zaman ortaya çıktığı, ne tür kriz olduğu ve işletmenin  krizle mücadelede ne kadar hazırlıklı olduğu konusunun önem arz ettiği ortaya konulmuştur. İşte bu noktadan hareketle yapılan bu çalışmada, Polatlı Ticaret Odası Olarak üyelerimizin kriz döneminde sıkıntı yaşamaması adına “İşletmelerde Kriz Yönetimi” konulu eğitim semineri düzenliyoruz.”denildi.