Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “Bu alçaklar asla emellerine ulaşamayacaklardır”

Ovacık: “Bu alçaklar asla emellerine ulaşamayacaklardır”

641
0

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, Batman’ın Hasankeyf ilçesinde meydana gelen terör örgütü saldırısı ve 7 askerimizin şehit olması dolayısıyla ile taziye mesajı yayımladı.

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada, 1’i astsubay, 6’sı uzman çavuş, 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı. CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, mesajında şunları söyledi:

“Batmanın Hasankeyf ilçesine bağlı Altınoluk ve Çelikköy köyleri arasında, Umutlu köyü yol ayrımında, devam eden yol yapım çalışmasının emniyetinin alınması amacıyla görevlendirilen askerlerimizi taşıyan zırhlı araca, bugün saat 06.00 sıralarında alçak bir saldırı düzenlenmiştir. PKK’lı teröristler, yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirmişler saldırıda 1’i Astsubay, 6’sı uzman çavuş, 7 askerimizi şehit olmuş, 2 askerimizde ağır yaralanmıştır. Emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan bu alçaklar asla emellerine ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyetini parçalayamayacaklar, birliğini ve bütünlüğünü ortadan kaldırmaya yönelik kahpe ve kalleş planları daima boşa çıkacaktır. Ortadoğu’nun haritasını yeni baştan tanzim etmeye kalkanlar,  Ortadoğu da oluşturdukları terörist havuzundaki alçak ve şerefsiz militanlarıyla Türk Ordusu ile başa çıkacaklarını ve bu maşalarla  Türkiye’yi Irak, Suriye, Lübnan ve Libya’nın  düştüğü duruma getireceklerini sanıyorlarsa bunu asla başaramayacaklardır. Batmanda meydana gelen, ülkemizin güvenliği, istikrarı ve masum insanlarını hedef alan hain saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden askerlerimize Allah’dan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum.  Milletimizin başı sağ olsun.”