Ana sayfa GÜNDEM Dereköy: “Camiler ve din görevlileri haftasını kutluyorum”

Dereköy: “Camiler ve din görevlileri haftasını kutluyorum”

588
0

Dereköy: “Camiler sadece namaz kılınan yerler değildir”

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutladı. Dereköy, mesajında şunları söyledi:

“2003 yılından itibaren Camiler ve Din Görevlileri Haftası  kutlanmaktadır. Camilerimiz toplumun manevi huzuruna katkı sağlayan, inanç dünyasından toplumsal ilişkilerine, birlik ve beraberliğin pekişmesi ve sağlam kalmasına katkı sağlayan, vatan sevgisinin, birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz, yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız, dargınların barıştığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu mekânlardır. Camiler sadece namaz kılınan yerler ve din görevlileri de sadece namaz kıldıran görevliler değildir. Din görevlilerimiz yaptıkları görev icabıyla topluma yön veren, milli ve ahlaki değerlerimizi ön planda tutan, aydınlatıcı, uzlaştırıcı,  dini konularda insanları aydınlatan ve sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getiren kimselerdir.”

“Vefat eden din görevlisi kardeşlerimizi rahmetle anıyorum”

“Din görevlilerimizin bu görevlerini yerine getirirken kendilerini çağın gerektirdiği bilgi birikimine sahip olmaları ve güncel olayları takip etmeleri ve bunları halka anlatmaları  ve böylece vatandaşa yol gösteren bir anlayışa sahip olmaları gerekmektedir. Son yıllarda milli ve manevi değerler ile ahlaki çöküntünün hızla ilerlediği ülkemizde bunu durdurma görevi din görevlilerimize de düşmektedir. Belki de günümüzde protokolün olmadığı, zengin ve fakirin ayırt edilmediği, amir ve memur arasında farkın olmadığı aynı safta omuz omuza hep birlikte bir arada olduğumuz ve ibadet ettiğimiz tek yerdir camilerimiz. Bu vesileyle Camiler ve Din görevlileri haftasını kutluyorum. Vefat eden din görevlisi kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Görevlerini yapan din görevlisi kardeşlerimi sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum.”