Ana sayfa GÜNDEM Yılın teması; “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler”

Yılın teması; “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler”

543
0

Camiler ve Din Görevlileri Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl 1-7 Ekim’de düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 1986 yılından itibaren Ekimin ilk haftasını “Camiler Haftası” olarak kutlamaktaydı. 2003 yılında “Camiler Haftası”na din görevlileri de ilave edilerek “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaya başlandı. Bu haftayı daha doğru değerlendirebilmek için 2011 yılından itibaren şehrin kalbi olan camiyi, hayatın ve şehrin kalbine yeniden taşıyabilmek adına hayatın içinden temalar belirlenmeye başlandı. Bu yılki Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması; “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” olarak belirlendi.

Polatlı’da haftaya özel etkinlikler:

Kutlama etkinlikleri İlçe Müftülüğünce kurum kuruluşlara, şehit ve gazi yakınları ile Huzurevine yapılacak ziyaretlerle başlayacak. Belirlenen günlerde belirli camilerde; Kuran Ziyafeti, Yatsı ve Sabah Namazı buluşmaları yapılacak. 2 Ekim Salı günü ise Yenimahalle camiinde 4-6 Yaş Kuran Kursu açılış programı düzenlenecek. 5 Ekim saat Cuma günü saat 18.00’de Çarşı Camiinde mevlidi şerif okunacak. 6 Ekim cumartesi günü saat 10.00’da Hacı Bahri Cami Toplantı salonunda konferans programı düzenlenecek. Aynı gün saat 13.30’da emekli ve çalışan din görevlilerinin katılımı ile 15 Temmuz hafızlık kuran kursunda yemek programı gerçekleştirilecek.