Ana sayfa GÜNDEM İmam Hatip Ortaokulunda 15 Temmuz Programı

İmam Hatip Ortaokulunda 15 Temmuz Programı

951
0

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Gününe özel program

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Programı, dün Polatlı İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü kapsamında demokrasi zaferi ve şehitleri anma programı gerçekleştirildi. Polatlı İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Sonrasında 7.sınıf hafız öğrencisi tarafından tüm şehitlerimiz için Kuran tilaveti okundu. Ardından 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan video izlendi. Oratoryo ve Polatlı’da 15 Temmuz slayt gösterisi ile devam eden programda 15 Temmuz şehidimiz Şehit Komiser Yardımcısı Seher Yaşar’ın ailesine plaket, Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Program, yoğun katılımla gerçekleşti

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Programına; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve eşi Bediha Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, Şehit Seher Yaşar’ın annesi Dilek Yaşar ve babası Veysel Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve eşi Esra Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Fazlı Kaplan, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, kurum kuruluş amirleri, Siyasiler, STK temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Polatlı İmamhatip Mezunları Derneği Başkanı İbrahim Kılıç, programın devamında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını aktardı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer yaptı. Tunçer, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hain saldırıyı gerçekleştirmek isteyen şer güçlere geçit vermemiştir”

“15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü programında şanlı tarihimizin kutlu direnişi olan bu anlamlı günde öncelikle 250 şehidimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 2193 gazimize şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz gecesi Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde görülmeyecek bir alçaklık ve ihanetle karşılaşmıştır. Bu darbe teşebbüsü fetö’nün ülkemizin bağımsızlığına, birliğine ve dirliğine yönelik en pervasız, en alçakça, en kanlı eylemidir. 15 Temmuz gecesi hain fetö örgütü aracılığıyla gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine Sakarya zaferinin yaşandığı bu coğrafyada Polatlı halkı tüm ülkemizde olduğu gibi tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkesi etrafında kenetlenerek dur demiş, hain saldırıyı gerçekleştirmek isteyen şer güçlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz akşamı gerçekleşen  hain darbe girişimi; doğrudan doğruya milletimiz ve milletimizin birliğine yapılmak istenmiştir.”

“Tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir”

“Türk milleti iradesine ve geleceğine yapılan bu darbe girişimine anında meydanlara çıkıp göğsünü siper etmiş, tarihte eşi benzeri olmayan bir direniş ortaya koymuştur. Bu direnç ve iman karşısında darbeci ihanet çetesi emellerine ulaşamamış, millet darbeyi bastırmıştır. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.  Halkımızın 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan fetö saldırılarına karşı Türkiye’nin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir. Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyan, füze rampalarının ve askeri birliklerin Ankara’ya gitmesini önleyen, yine tarih sahnesinde müthiş bir kahramanlık örneği sergileyen  Sakarya meydan muharebesi kahramanı Polatlılı hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

“Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın”

“Ülke tarihimizin en alçak darbe teşebbüslerinden biri olan bu hain eylem, milletimizin, güvenlik güçlerimizin,  cesur duruşu yanında, sizin gibi kara gün dostlarımızın desteğiyle boşa çıkarılmıştır. Türk halkı, ister fetö olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine asla izin vermeyecektir. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu tarihi sözleri bağımsızlığı kendine şiar edinmiş aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur: “Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz.” Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”