Ana sayfa GÜNDEM Dereköy: “Hacı Bayram Veli Üniversitesine Hayırlı Olsun”

Dereköy: “Hacı Bayram Veli Üniversitesine Hayırlı Olsun”

586
0

Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy, yeni eğitim öğretim yılının, yeni kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

İlçemizde bulunan Gazi Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksekokul bu yıl Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi olarak eğitim öğretimine devam edecek. Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy, dün yazılı basın açıklaması yaparak yeni eğitim öğretim yılının, yeni kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesi idari ve akademik personeller ile öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diledi. Dereköy, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

1700 öğrenci, 150 idari personel

“2018 -2019 Akademik Eğitim Öğretim Yılının  ilçemizdeki Hacı Bayram Veli Üniversitesindeki  akademik ve idari personelimize ile öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından 20 yeni üniversitenin kurulmasını öngören kanun, 18 Mayıs tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren kanunla Polatlıda Gazi Üniversitesi olarak eğitim öğretime başlayan fakülteler  ve meslek yüksekokulu Hacı Bayram Veli Üniversitesine bağlandı. Üniversite yönetiminden aldığımız bilgilere göre Hacı Bayram Veli Üniversitesine bağlanan Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi, Polatlı İlahiyat Fakültesi ve Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuluna bu yıl toplamda  700 civarında öğrenci kayıt yaptırmış olup, toplamda yaklaşık 1700 öğrenci olmuştur. Akademik ve idari personel sayısı 150 civarındadır. İlahiyat Fakültesine yeni başlayan öğrenciler ise bu yıl hazırlık sınıfını Ankara’da okuyacaklar.”
“Her zaman yanlarındayız”

“Polatlı’mızda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının  Fen Edebiyat ve İlahiyat Fakültesi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ve öğrencilerine hayırlı olmasını temenni ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun. Bu vesileyle Türk Ocakları olarak bizlerin  öğrencilerimizin akademik çalışmalarında ve akademik faaliyetlerinde destek olmak amacıyla konferanslarla ve diğer çalışmalarımızla her zaman yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.”