Ana sayfa GÜNDEM Topçu Okulunda Uzman Erbaş Yemin Töreni

Topçu Okulunda Uzman Erbaş Yemin Töreni

914
0
PAYLAŞ

2018-10 Dönem Topçu Uzman Erbaşlar yemin etti

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığınca 2018-10 Dönem Topçu Uzman Erbaş Kursiyerler için dün yemin töreni düzenlendi.

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında temel eğitimini tamamlayan 2018-10 Dönem Topçu Uzman Erbaş 65 asker yemin etti. Topçu ve Füze Okul Komutanlığı Mehmetçik Gazinosunda gerçekleştirilen törene; Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, asker aileleri ve askeri erkân katılım sağladı. Sancak Kıtasının platformda yerini alması ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve sancağın tanıtılması ile devam etti. Sancağın tanıtılmasının ardından yemin törenine geçildi. Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından, birliğe ilk katılan askere ödül verildi. Sonrasında Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından topçu marşının okunması ile tören sona erdi. Tören sonunda asker aileleri evlatlarıyla özlem giderdi.

“Türk askeri olmanın onurunu, gururunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız”

Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kıymetli Uzman Erbaş arkadaşlarım, Bu yemin ile sizler; milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinize, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı, Atatürkçü Düşünce Sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava, su, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyoruz. Sizler Türk askeri olmanın onurunu, gururunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız. Değerli silah arkadaşlarım, mensubu olduğunuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin, daima Türk milletinin hizmetinde ve onun ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmayınız.”

“Görevinizi başarma azmi ve iradesine sahip olacağınıza olan inancımız tamdır”

“Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk milletinden aldığı güçle önüne çıkan her türlü engeli aşacak imkan ve kabiliyete sahip, dünyanın sayılı ordularından biridir. Kıymetli arkadaşlar, cumhuriyetin temel niteliklerini, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü, Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını canınız pahasına koruyacağınıza, askerliğin temelinin sevgi ve saygıya dayalı disiplin olduğunu, aklınızdan çıkartmayacağınıza, Atatürk’ün izinde onun ilke ve inkılâplarının aydınlattığı yolda Türk milletinin yükselmesi için çalışacağınıza ve vatanımızın her karışını koruyacağınıza, her zaman durum ve şartta görevinizi başarma azmi ve iradesine sahip olacağınıza olan inancımız tamdır. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu kutsal vatanı, bağımsızlığımızı, korumaya and içmiş kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri bugünden itibaren sizlerinde katılımı ile daha da güçlenmiş olarak görevine devam edecektir.”

“Sadakatle hizmet hepimizin namus borcudur”

“Bu milletin bir evladı olarak sadakatle hizmet hepimizin namus borcudur. Saygıdeğer konuklar; unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene Türkiye Cumhuriyetini temsilen al bayrağımız, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen şanlı sancağımız, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimiz ve bugün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını veren Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları da şahittir. Bugün yaşadığımız ve gördüğümüz bu gurur tablosunda, sizlerin çok büyük katkısı bulunmaktadır. Bu kahraman gençleri yetiştirdiğiniz için, sizlere şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Arkadaşlarımızı yetiştiren değerli silah arkadaşlarım; annelerinin ve babalarının bize emanet ettiği biricik evlatlarını büyük bir sabır ve inançla gece gündüz demeden çeliğe su verir gibi işlediniz. Aldığınız emanetleri bugün anne ve babalarının karşısına  büyük bir gururla dimdik çıkarttınız. Sizlere de ayrı ayrı teşekkür ediyor ve yürekten kutluyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, başta ebedi başkomutanımız  Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, yaşayan gazilerimiz ile yurdumuzun her köşesinde görev yapan değerli silah arkadaşlarımızı şükran duygularıyla anıyorum. Değerli arkadaşlar ettiğiniz bu kutsal andın; size, ailelerinize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)