Ana sayfa GÜNDEM MHP Lideri Bahçeli Polatlı’daydı…

MHP Lideri Bahçeli Polatlı’daydı…

784
0

Bahçeli’den Polatlı’da önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Polatlı Belediyesi Sakarya Zaferi 97.yıl kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Polatlı’ya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 13 Eylül Sakarya Zaferinin 97. Yıl dönümünde Polatlı’ya geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmasında, yaklaşan yerel seçimlerde Polatlı Belediye Başkan adayının yeniden Mürsel Yıldızkaya olduğunu açıkladı. Bahçeli’nin açıklaması geceye damgasını vurdu. MHP Lideri Bahçeli ayrıca gündeme ve yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Programa; MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MHP Mersin Milletvekili Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Afyon Milletvekili Mehmet Paytak, MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Kamusen Genel Başkanı Talip Geylan, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve pek çok MHP’li isim katılım sağladı. Polatlı’dan ise Kaymakam Hüseyin Göktürk, Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel, STK temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yıldızkaya, MHP’nin Belediye Başkan Adayı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı yeniden MHP’nin adayı gösterdi. MHP Lideri Bahçeli, yaptığı konuşmada; “Hizmette devamlılık, başarıda yükseliş esastır. Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’yı ve ekibini bir kez daha kutluyor gelecekte de başarılarının artarak sürmesini diliyorum. Toplu açılışını yaptığımız ve temelini attığımız belediye eserlerinin Polatlı’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”dedi. Bahçeli daha sonra Yıldızkaya’ya hitap ederek; “Mürsel Bey, şu anda Polatlı’nın belediye başkanısınız, 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin Polatlı Belediye Başkan adayı olarak yolunuza devam edeceksiniz.”dedi.

Bahçeli’den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere yönelik önemli mesajlar verdi. Bahçeli, “Yerel seçimlere ‘Cumhur İttifakı’nın damga vurmasını istiyoruz, duruşumuz bozulmayacak” vurgusu yaptı.
Suriye’nin İdlib kentinin çok vahim gelişmelere gebe olduğu ve günaşırı felaket senaryolarının dillendirildiğini ifade eden Bahçeli, sayıları on binleri bulduğu iddia edilen El Nusra ve HTŞ gibi terör örgütlerinin İdlib’e yuvalandığını söyledi. Bahçeli, bunlarla mücadelenin aslolduğunu ama suçsuz günahsız insanların hakkının da korunması, onlara zarar verilmemesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Zalim Esad ve Rusya belirli aralıklarla askeri operasyon düzenlemektedir. Büyük ve kanlı bir çatışmanın her an ortaya çıkma ihtimali vahim gelişmelerin habercisidir. İdlib, günden güne kanayan, kanadıkça kangrene dönüşen derin bir yara halini almıştır. 7 yılı aşan bir süredir devam eden Suriye iç savaşı artık tahammülü, telafisi ve tamiri imkansız bir eşiğe dayanmıştır. Birleşmiş Milletler Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, bu yıl içinde şimdiye kadar görülmemiş düzeyde kitlesel göç ve sivillerin yerlerinden, yurtlarından kopuşunu duyurmuştur.”
“Esad’a destek verenlerin yüzüne Reyhanlı’nın kanı sıçramış olmayacak mıdır?”

Bahçeli, Halep, Humus’un kuzeyi, Şam kırsalı, Dera ve İdlib’teki insani durumun giderek kötüleştiği, feci noktalara sürüklendiği değerlendirmesinde bulundu. Bu bölgelerdeki çatışmaların, Suriye’nin geleceğini tayin edici nitelikte, aynı zamanda da kritik ve kilit öneme sahip olduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Esad provokasyonlarını ara vermeden sürdürmektedir. Masumlara kastetmektedir. Mazlumları canevinden vurmaktadır ve Esad cinayetleriyle insanlığın nefretini kazanmıştır. 2013 yılında Reyhanlı’da bombalı saldırıyla katledilen 53 vatandaşımızın azmettiricisinin zalim Esad olduğu da belirginleşmiştir. Reyhanlı katliamının planlayıcıları arasında bulunan bir katil başarılı bir operasyonla Suriye’nin Lazkiye kentinde yakalanıp ülkemize getirilmiştir. Bu caninin itirafları ise çok söze gerek duyulmadığını göstermiştir. Esad’ın Reyhanlı’da parmak izinin bulunması, Suriye’nin nasıl bir kanlı el tarafından yönetildiğini tekraren gözler önüne sermiştir. Ülkemizde konuşlanan Esad hayranları, Esad lobisi, Baas artıkları bu işe ne diyeceklerdir? Hala Türkiye’nin haklı mücadelesini görmezden gelip Esad lehine konuşma ve değerlendirmelere yüzsüzce devam edecekler midir? Esad’a destek verenlerin yüzüne Reyhanlı’nın kanı sıçramış olmayacak mıdır?”
“CHP’nin yolu yol değildir, siyaseti milli ve ahlaki değildir”
Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına ilişkin de şu değerlendirmede bulundu: “CHP’nin Genel Başkanı yeni bir kumara şuursuzca heves edip dördüncü devrimden bahsediyor. Bu dördüncü devrim beyanının, dördüncü sanayi devrimi olmadığını vicdan sahibi her vatandaşım biliyor ve görüyor. Bununla birlikte halk hareketi diyerek ateşle oynuyor. Anlaşılan övdüğü Esad’a özeniyor, ona öykünüyor. Diğer yandan da Türkiye’yi abluka altına alan ekonomik cinnet ve cendereden siyasi rant ve çıkar umuyor. Utanmandan, sıkılmadan Türkiye düşmanlarının eline su döküyor, onları selamlıyor, sırtlarını sıvazlıyor. CHP’nin yolu yol değildir, siyaseti milli ve ahlaki değildir. Kaldı ki siyasi muhalefet görevinden, Türkiye muhalifi bir çizgiye savrulmuş durumdadır. Esad İdlib’i kana bulamak için zemin yoklarken, ekonomik tetikçiler Türkiye’ye döviz bombasıyla suikast düzenlerken CHP’nin olan biten vandallıklara onay vermesi, ganimet avcılığına soyunması siyasi utanç vesikasıdır. Küresel ve bölgesel komplonun yerli işbirlikçileri artık bellidir, niyetleriyle birlikte yüzeye çıkmışlardır. Polatlılı kardeşlerim her şeyin farkındadır. Bunun hesabını da inşallah 31 Mart 2019’da soracaklardır.”
“Bizim yönümüz Polatlı ile aynı yere odaklanmıştır”

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Sandıkta bulamadığını sokakta arayan müflis siyasi tükenmişlere Mahalli İdareler Seçimlerinde bir kez daha ibretlik ders verilecektir. Türkiye’nin huzuru, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi, ilke ve kurumlarıyla yerleşmesi için 31 Mart 2019’un istikrar ve dengeli şekilde aşılması şarttır, beka meselesidir.” diye konuştu. Bahçeli, Mahalli İdareler Seçimleri’nde sadece belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, sadece il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarının belirlenmeyeceğini söyledi.
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimiyle resmen uygulamaya geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin süreklilik içinde istikrarı ve istikbalinin sağlanacağını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti: “Türkiye’nin toplumsal huzuru, antidemokratik arayış ve arzuların söndürülmesi için 31 Mart 2019, tünelden önceki son çıkış, 2023’ün müjdesidir. Biz 31 Mart 2019’a cumhurun ittifak ruhunun damga vurmasını istiyoruz. Biz 31 Mart 2019’da İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere, diğer bütün büyükşehir yönetimlerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ruhuna ve doğasına uygun şekillenmesini ümit ve temenni ediyoruz. Biz 31 Mart 2019’da kayyumla yönetilen belediyelerin bir daha asla terör örgütü yandaşlarının kontrol ve denetimine geçmemesini tarihi önemde addediyoruz. Mesele Türkiye’dir. Mesele bekamızdır. Mesele vatanımızın güvenliği, milletimizin huzurudur. 31 Mart 2019’da Cumhur İttifakı siyasi meşruiyet içinde, demokratik işbirliği ve kanuni sınırlar içinde karşılıklı iyi niyet ve hoşgörüyle muhtemel musibetlerin, sinsi hazırlıkların, gafil ortaklıkların bir kez daha üstesinden gelebilecektir. Bizim duruşumuz Türk milletiyle aynıdır. Değişmeyen pozisyonlarını sürekli vurgulayanlar duruşumuzun bozulmayacağını da bilmelidirler. Bizim yönümüz Polatlı ile aynı yere odaklanmıştır. Zillet ittifakı hazırsa Cumhur İttifakı dünden hazır ve kararlıdır. CHP, PKK ile ittifak hedefinin bedelini elbette pahalıya ödeyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tartışmaya açmak için gün sayan, çetele tutan, papatya falı açan siyasi bedbahtlara, hıyanet çetelerine fırsat verilmemelidir.” Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisinin sorumluluk içinde hareket edeceğinin altını çizerek, bir yanda mevcut belediyeleri muhafaza ederek üzerine yenilerini ilave edeceklerini, diğer yanda milli bekanın çağrısına sonuna kadar kulak vereceklerini bildirdi.

“Polatlı buna müşahittir, şehitlere minnettardır, zalimlere mezardır”

Polatlı’nın devamlı geliştiğini, belediyenin de yorulmadan başarılı hizmetlerine devam ettiğini vurgulayan Bahçeli, temelini atıp açılışını yapacakları eserlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Sakarya Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla Polatlı’da olduklarını ifade eden Bahçeli, “Sakarya’nın sırtında şerefli Türk tarihi Sakarya’nın sırrında Türk talihi şanlı vakarıyla parlamaktadır. Polatlı buna müşahittir, şehitlere minnettardır, zalimlere mezardır; en şedit hıyanetlere, en seri cinayetlere, en şeni rezaletlere okunan meydanların hem kıyısı hem de karargahıdır. Artık Sakarya yüz üstü sürünmüyor, hamdolsun ayağa kalktı. Bir daha da düşürmeye hiçbir muhasımın, hiçbir müstevlinin gücü yetmeyecek, kudreti sökmeyecektir.” diye konuştu. Bu topraklarda 97 yıl önce bir destan yaşandığını ve tarih yazıldığını vurgulayan Bahçeli, 22 gün 22 gece devam eden Sakarya Meydan Muharebesi’nde yaşananları hatırlattı.
“Türk milleti için geri çekilme bitmiştir. Bunun ilanı Sakarya Zaferi’yle yapılmıştır”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Polatlı’ya bakınca Türk tarihinin kıvancını ve Sakarya’nın mesajlarını duyduklarını vurgulayarak, “Şunu herkes bilmelidir ki Sakarya burada, teslim olmayacak milli yürekler burada, bayrak burada, ezan semalarımızda. Tanklarıyla, toplarıyla, uçaklarıyla eğer tekrar üzerimize gelirlerse, bir kez daha 15 Temmuz benzeri işgal ve ihanete kalkışırlarsa, ant olsun ki bayrağı bedenimize kefen niyetine sarar, okunan selaları duya duya, son kanımıza, son canımıza kadar bu aziz vatanı yine korur, yine namertlere dünyayı dar ederiz. Türk milleti için geri çekilme bitmiştir. Bunun ilanı Sakarya Zaferi’yle yapılmıştır.” ifadelerini kullandı. Ayrıca döviz kuru ile ilgili konuşan Bahçeli, “Saflarımızı sık tutalım döviz kurşunu işlemeyecektir” dedi.

Yıldızkaya: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın…”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanım  büyük Türk tarihinin en büyük zaferlerinden birisi olan Sakarya Meydan Muharebesinin 97. yıl dönümünde zatı alinizi şehitler diyarı Polatlımızda ağırlamaktan büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum. 2014 Mahalli seçimlerinde şahsınızın takdiri ve Duatepe’den dualarla çıktığımız hizmet  yolculuğunda hemşerilerimin desteği ve Yüce Mevla’nın nasip etmesiyle görevimize başladık. O günden bugüne geçen 4 buçuk yılda mesai mefhumu tanımadan gece gündüz bu güzel şehre hizmet etmeye değer katmaya çalışıyoruz. Bugün huzurunuzda gururla ifade ediyorum ki teşkilatımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, çalışma arkadaşlarım ve şahsım vaad ettiklerimizi tek tek hayata geçirmenin verdiğimiz sözleri tutmanın hatta seçim beyannamemizde olmayan pek çok projeyi de hemşerilerimin kullanımına sunmanın huzuru içerisindeyiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile milletin tek kuruşunu heba etmeden israfı önleyerek ve kaynaklar üreterek büyük bir heyecan ve inançla çalışıyoruz.”

“Doğumdan ölüme geçen sürede yanlarında olmayı asla ihmal etmedik”

“Her şeyden önce hemşerilerimin gönüllerine ve sevgilerine talip olduk. Doğumdan ölüme geçen sürede yanlarında olmayı asla ihmal etmedik. Her bir vatandaşımızla bütünleşip kucaklaştık. Hızla gelişen büyüyen ve göç alan Polatlımızda farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek ayrım yapmadan ne kadar oy aldığımızı sorgulamadan bütün köylerimize ve mahallelerimize eşit hizmetler götürerek adaletten ve hakkaniyetten şaşmadım. Siyasi görüşüne etnik  kökenine yaşam tarzına bakmaksızın her bir hemşerimizin derdini kendi derdimiz kabul edip çare ürettik. Nerede bir gözü yaşlı ve boynu bükük varsa ilk önce biz koştuk. Sosyal yardımları partimizin kurumsal bir vaadi ve şahsımızın talimatı olan hilal kartla insani ve islami hale getirdik. Bugün bin aile hilal kart sayesinde onurları rencide olmadan huzur içerisinde ve dünden daha fazla yardım almaktadır. Engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık yaparak Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizin üye sayısını 174’ten 1507’ye çıkardık. Her yıl 400 engelli kardeşimizi 5 yıldızlı otellerde misafir ettik. Önlerinde ki engelleri kaldırıp spor kültür ve sanat kursları düzenledik. Ülkemizin ve şehrimizin en önemli sorunu olan işsizlikle mücadeleye öncelik vererek kurduğumuz işgemle 6500 kardeşimizin işe yerleştirilmesini sağladık. Organize Sanayi Bölgeleriyle protokoller imzalayarak ihtiyaç duyulan mesleklerde kurslar düzenleyip iş sahibi olmalarına evlerine ekmek götürmelerine vesile olduk. Eğitimde fırsat eşitliğine katkı için etüt merkezleri açtık. 22 uzman öğretmen kadromuzla her yıl 615 öğrencimizi hayata ve sınavlara hazırladık. Hayata gözlerini açan her evladın yanında olmaya özen gösterdik. Ailem ve arkadaşlarımla ilk nefesten itibaren Belediyemizin şefkatini hissettirdik. Yatağa bağlı hasta ve kimsesiz hemşerilerimize sunduğumuz evde bakım hizmetleri ile yaşam kalitelerini bir nebze olsun artırdık.”

“Hemşerilerimizin kaynaşmalarını sağlayıp aynı sofraya diz çöktük”

Her yıl yüzlerce evladımıza toplu sünnet merasimleri yaparak ilk mürüvvetlerine ortak olduk. Ramazan paylaşmaktır anlayışından hareketle mahalle iftarları düzenleyerek aynı sokakta hatta aynı apartmanda oturup birbirlerini tanımayan hemşerilerimizin kaynaşmalarını sağlayıp aynı sofraya diz çöktük. Sayın Genel Başkanım malumunuz üzere Polatlımız hem Türkiye hem de insanlık tarihi açısından büyük bir tarihi mirasa sahiptir. Bunlardan bir tanesi Türkün makus tarihinin yenildiği ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı Sakarya Zaferi diğeri ise Frig Medeniyetinin başkenti Antik Gordion şehridir. Bu iki büyük tarihi mirasın yeniden keşfi ve tanıtımı için POTA adını verdiğimiz Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezimizi kurarak tarih turizminde büyük mesafe aldık. Halen UNESCO Dünya mirası geçici listesinde olan Gordionun asıl listeye geçmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Türk Hava Kurumu ile anlaşma yapan ilk Belediye olarak balon uçuşlarıyla misafirlerimizin tarihe gökyüzünden tanıklık etmelerine vesile olduk. Bizimle Altınçağını yaşayan spor kulüplerimiz her yıl bir üst lige çıkarak büyük başarı gösterdiler. Futbol ve bayanlar hentbol takımlarımız ülke çapındaki başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Modern yürüyüş yolları ve bisiklet yollarıyla hemşerilerimizin güven içinde spor yapmalarını sağladık. Karapınar Mahallemize yaptığımız  15 Temmuz Şehitler Mesire Alanı, Üçpınar Mahallemize yaptığımız Şehit Bekir Pehlivan ve Şehit İhsan Yılmaz Mesire Alanları ile çok büyük bir ihtiyacı karşılayarak hemşerilerimizin rahat bir nefes almasını sağladık. Modern pazar yerleri ile hem hanımefendilere hem de pazarcı kardeşlerimize keyifli alışveriş imkanı sunduk. Kendine özgü mimarisi ile inşa kreşimizde her yıl 150 evladımızı yarınlara hazırladık.”

“Çocuklarımızın bilimin gizemli dünyasıyla tanışmalarını sağladık”

“Ankara’nın ve bölgenin en büyük bilim merkezi ve gök evini hizmete açarak çocuklarımızın bilimin gizemli dünyasıyla tanışmalarını sağladık. Şehrin dört bir yanını wifi ağlarıyla örerek bilgiye ücretsiz ulaşım imkanı verdik. Bütün bunları yaparken sokak hayvanlarını da ihmal etmedik. Bütçemizden ciddi bir pay ayırarak ameliyathanesi karantinası ve uzman kadrosuyla hayvan barınağımızı hizmete açtık. Hayvancılığın hızla geliştiği Polatlımızda modern bir hayvan pazarı inşa ettik. Şehrin ekonomisine katkı sağladık. Yıllarca evlerine kapalı hanımlarımıza her çalışmamızda öncelik verdik. Hizmetlerine sunduğumuz ve her türlü imkana sahip Şehit Seher Yaşar Hanımlar Konağımızın her gün dolup taştığını görmek ve onların taktirini kazanmak hizmet inancımızı ve azmimizi arttırmaya devam ediyor. Estetik mimarisi ile göz dolduran Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesisimizi hizmete açarak her yaştan hemşerimize okuma dinlenme ve eğlenme imkanı verdik. Yaptığımız birbirinden güzel parklarla şehrimize değer kattık. Eğlenceli mekanlar sunduk.”

“Hedefimiz desteğinizle müstakil bir Polatlı Üniversitesinin kurulmasıdır”

“Sayın Genel Başkanım Polatlımız bir tarım şehri olmakla birlikte sanayi şehri olma yolunda hızla ilerlemekte ve üniversite şehri olmak arzusundadır. Bu amaçla İlahiyat Fakültesi inşa ederek Gazi Üniversitesine tahsis ettik. Fakülte 12bin 500 metre karelik bir kapalı alanı ile Polatlı’nın en büyük okulu konumundadır. Hedefimiz desteğinizle müstakil bir Polatlı Üniversitesinin kurulmasıdır. İbn Haldun yaşadığımız coğrafya kaderimizdir diyor. Bozkırın ortasında karasal iklimin hakim olduğu şehrimize bölgenin en modern aqua parkını yaparak gençlerimizin hanımefendilerin ve çocukların suya olan hasretlerine son verdik. Bütün planlamalarımızda istişareyi esas aldık. Başta muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak akım merkezi olmasını umduğumuz Kent Konseyi binamızı açtık. 16 mahallemize muhtarlık ofisleri Yeniköseler ve Karakaya köylerimize mahalle konakları yaptık. İnşaatında son aşamaya geldiğimiz modern mimarisi ile gençlerin eğleneceği dinleneceği öğreneceği ve spor yapacağı Şehit Fırat Çakıroğlu Gençlik Merkezimizin iki aya kadar hizmete açıyoruz. Rahmetli Başbuğumuzun adını taşıyan parkımıza Selçuklu mimarisi ile yapmakta olduğumuz ve şehrin simgesi olacak inşaatımızı bitirdik. Şehrimizin otopark sorununa çözüm için başladığımız ve 170 seviyesinde olan otoparkımızı 2018 sonuna kadar bitiriyoruz. Şehrin girişinde yapmakta olduğumuz Kartaltepe Alışveriş Merkeziyle 500 konut projemizin ilk etabı olan alışveriş merkezinde çevre düzenlemesi aşamasındayız. Çok yakında hizmete sunacağız. İhtiyacı karşılanmayan Belediye Hizmet Binamızın yenisinin temelini atıyoruz. 18 bin 500 metre karelik kapalı alan ve Selçuklu Mimarisiyle bizim mührümüz olacak yeni binamızda daha kaliteli hizmetler sunacağız. Şehrimizin giriş ve çıkışlarının daha güzel olması için etaplar halinde çalışmalarımız devam ediyor. İki adet kapalı iki adet açık düğün salonu inşaatımızda sona yaklaştık. Sayın Genel Başkanım bütün bunlar iyi bir planlama bütçe yönetimi ve inanmış bir kadronun eseridir. Bizler şüheda torunları hemşerilerimize hizmeti Sakarya Şehitlerine minnet borcu ve şereflerin en büyüğü saydık. Hep birlikte şühedanın izinde bu mübarek toprakları yeniden inşa ediyoruz.  Polatlımızın eğitimli sağlıklı aydın nesillerin yetiştiği mutlu insanların şehri ve Anadolu’nun  Bozkırının parlayan yıldızı yapma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Bize şahsıma ve arkadaşlarıma bu güzel şehre hizmet etme fırsatı veren zatı alinize ve hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Cenabı Allaha şükrediyorum. 97 yıl önce bugün 22 gün 22 gece göğüs göğse destansı bir mücadele veren Sakarya Meydan Muharebesinin Muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Bugün bu meydanı dolduran bütün Türkiye sevdalılarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene!”