Ana sayfa GÜNDEM Demir’den “12 Eylül” mesajı

Demir’den “12 Eylül” mesajı

433
0

Demir: “Kahrolsun millete alçakça darbeler indirenler”

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan, üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen halen yaraları sarılmaya çalışılan darbe hakkında kınama mesajı yayımladı. Başkan Demir mesajında şunları söyledi: “12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 38 koca yıl geçti. Bir gerçeği asla unutmamak gerekiyor Türkiye’mizde meydana gelen darbelerin hepsinde ‘Amerikan-İngiltere parmağı’ var. Başımızı kaldırdığımız anda havuç ve sopayla Türkiye’mizi kendi çizgilerinde hizaya getirmek istemişlerdir. 12 Eylül sabahı ülkemiz  postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edinilen tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir.12 Eylül askeri darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.”

“Darbe sürecinde hazırlanan anayasa halka dayatılmıştır”

“38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 12 Eylül askeri darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan anayasa  halka dayatılmıştır. “Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir. Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir. Bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 Eylül askeri darbesini şiddetle kınıyoruz. Darbeleri tekrar tekrar yaşamak istemiyorsak bir bilinç uyanıklığı ve hafıza yenilemesi olarak bugünleri unutmamalıyız. Yaşananlardan ibret alalım, tedbirli olalım ki, aynı acıları tekrar yaşamak zorunda kalmayalım.”

“Kapatmadıkları tek dernek mason locaları oldu”

“12 Eylül’de bir sağdan-bir soldan asarak güya denge sağlıyorlardı. Sonuçta zulmetmedikleri ahali kalmadı. Kim olursa olsun, kendilerine sadık olanları yükselttiler, kendilerine karşı çıkan, eleştiren herkese adeta savaş ilan ettiler. 12 Eylül’de meclisi bile kapattılar, partileri kapattılar. Kapatmadıkları tek dernek mason locaları oldu. Her darbe sonrası kurulan hükümet üyelerinin üçte ikisi masonik kişiler oldu. Darbeleri, darbecilerin onlara alkış tutan hainleri bir kez daha lanetliyor ve 15 Temmuz da ilk kez bir darbeyi başarısızlığa uğratmış olmanın onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kahrolsun millete alçakça darbeler indirenler, onlara destek veren, alkış tutan onlarla işbirliği yapan, yerli ve yabancı ihanet çeteleri.”