Ana sayfa GÜNDEM Okullar yeni döneme hazır

Okullar yeni döneme hazır

246
0
PAYLAŞ

Mamak Belediyesi 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala ilçe genelinde ki okulların eksiklerini gidererek, çevre temizliğini yapmaya devam ediyor.

Öğrencilerin temiz bir ortamda eğitim almaları için her yıl olduğu gibi bu yılda çalışmalarını titizlikle yürüten belediye ekipleri, okulların bahçe ve çevresinin genel temizliğini yapıyor, hasar gören bank, spor aletleri ve çöp kovalarını değiştiriyor. Daha Temiz Mamak sloganıyla yola çıkan ekipler kısa süre içerisinde okulların bahçe ve çevresini tertemiz hale getirerek okul yönetimine teslim ediyor.

İhtiyaçlar gideriliyor

Çocukların iyi koşullarda öğrenim görmesi için özellikle yaz tatili döneminde kapsamlı tadilat çalışmalarını tamamlayan Mamak Belediyesi, ilçedeki okulların boya ihtiyaçlarını da giderdi. Okulları 2018-2019 eğitim-öğretim yılına hazırlayan Mamak Belediyesi, sağlıklı ve mutlu bir gelecek için eğitime büyük önem veriyor.

Fiziki şartlar başarıyı etkiliyor

Ülkenin geleceği olan gençlerin daha iyi eğitim alabilmeleri ve sağlıklı bir ortamda yetişebilmeleri için çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Eğitimde fiziki şartlar önemli bir yer tutuyor. Oluşturulan bu şartlar, yavrularımızın hem kişisel gelişimine hem de derslerdeki başarılarına olumlu etkisi oluyor” dedi. Öğrencilere yeni öğretim yılı başarı dileklerinde bulunan Akgül, “Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bizlerde bunun bilinci ile her daim çocuklarımızın destekçisi oluyor, onlar için bütün gayretimizle çalışıyoruz” diye konuştu.

Veliler memnun

Okulların temizliği öğrenciler kadar velileri de sevindiriyor. Belediyenin okullarda yaptığı temizlik çalışmasından memnun kalan veliler, “Eğitim öncesi okullarda bu çalışmanın yürütülmesi bizleri mutlu etti. Çocuklarımız temiz bir ortamda okula gidecekler” dedi.