Ana sayfa GÜNDEM İsa Demir’e Uluslararası Görev

İsa Demir’e Uluslararası Görev

414
0
PAYLAŞ

İsa Demir’e önemli görev

İlçemiz Beden Eğitimi Öğretmeni aynı zamanda AIBA (Dünya Boks Birliği) Kokartlı Uluslararası Boks Hakemi olan İsa Demir’e önemli görev.

Ülkemizde düzenlenen en eski uluslararası spor turnuvaları arasında yer alan 32.nci Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası 10-17 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. 20’nin üzerinde ülkenin katıldığı bu önemli turnuvaya, Uluslararası Boks Hakemi İsa DEMİR Türkiye’yi temsilen hakem olarak davet edildi. Aynı zamanda eski Milli Boksör olan İsa Demir, Polatlı Belediye Spor Başkanlığı görevinde de bulundu. Faal Beden Eğitimi Öğretmeni olan İsa Demir, sporun her kademesinde, sporcu, antrenör, spor yöneticisi ve hakem olarak aktif olmaktadır. İsa Demir’e bu önemli görevinde başarılar diliyoruz.

İsa Demir Kimdir?

1980 Kırıkkale doğdu, ilk ve ortaöğrenimini Ankara da tamamladı. 1998 yılında Gazi Ün. Beden Eğitimi Bölümüne girerek “Spor Yöneticiliği Lisans Eğitimi” aldı. 2001-2002 yıllarında Gazi Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı görevinde bulundu. 2002 yılında mezun oldu. 2003 yılında Öğretmenliğe atandı. 2005 2008 yılları arasında Gazi Üniversitesinde Spor Yönetimi üzerine Yüksek Lisans (MASTER) yaparak Lisanslı Spor Yönecisi” ünvanı aldı. Yüksek Lisans Eğitimi sırasında ulusal ve uluslarası bir çok spor sempozyum, panel ve konferansa katılarak akademik çalışmalarda bulundu. Spor Federasyonlarında Özerklik ve Toplam Kalite Yönetimi konulu Master Tezi hazırlayarak “Spor Bilim Uzmanı” ünvanı olarak mezun oldu. 2014-2016 yıllarında Polatlı Belediyespor Yönetim Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Bir çok sivil toplum kuruluşu ve eğitim sendikasında aktif üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Spor Özgeçmişi 1991 yılında Ankara Demirspor da Boks hayatına başladı. 1992-1994 yıllarında Türkiye Şampiyonu oldu ve milli takıma çağrıldı. Ankara Maskesporda bir süre lisanslı futbol oynadı. 2002 yılında aktif sporculuk yaşamını bitirdi. 1. Kademe Boks Antrenörlüğü, 1. Kademe Masa Tenisi Antrenörlüğü, 1. Kademe Basketbol Antrenörlüğü ve 2. Kademe Badminton Antenörlüğü belgelerine sahiptir. 2007 yılında Faal Boks hakemliğine başladı. 2013 yılında açılan Dünya Boks Birliği (AİBA) Boks hakemliği kursunu başarıyla bitirerek AİBA Kokartlı Uluslararası Boks Hakemi oldu. Yurtiçi ve yurtdışı uluslararası müsabakalarda halen görev almaktadır.