Ana sayfa GÜNDEM İstihdam merkezi, işsizliğe çare oldu

İstihdam merkezi, işsizliğe çare oldu

706
0

Belediye İstihdam Merkezi işsizlik sorununa çare olmaya devam ediyor

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın girişimleriyle Polatlı Belediyesi ile Anadolu Organize Sanayi Bölgesi arasında yapılan İstihdam Protokolü kapsamında 42 vatandaş daha iş sahibi oldu.

Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi’nin Kitap Seç Firması yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda 42 vatandaş firma tarafından işe alındı. İşsizlik konusuna çare olmak için Başkan Yıldızkaya’nın desteği ile şehrin dört bir yanında çalışmalara devam ettiklerini belirten İstihdam Merkezi yetkilileri; tüm vatandaşlara yeni iş hayatlarında başarılar diledi.

6000’den fazla vatandaş yeni işlerine kavuştu

Polatlı Organize Sanayi, Başkent Organize Sanayi ve Anadolu Organize Sanayi ile Eğitim İstihdam İşbirliği Protokolü imzalayan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; 2014 yılından bu yana 6000’den fazla vatandaşın yalnızca Polatlı’da değil Sivrihisar’da, Haymana’da ve Beypazarı’nda evine ekmek götürmesini sağlıyor. Kendilerine başvuran tüm vatandaşların resmi kayıtlarını tutan ve herkesin derdine çare olmak için çalışan Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi; İşkur İl Genel Merkezleri ile koordineli olarak çalışıyor.