Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “Onların zaferiyle gurur duymamak imkansız”

Ovacık: “Onların zaferiyle gurur duymamak imkansız”

787
0

Ovacık: “Şer güçleri bugün de aynı emellerini sürdürmektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık; “26 Ağustos sabaha karşı başlayan Büyük Taarruzun ardından 30 Ağustos günü Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlanan zaferimizin 96.Yıl dönümü kutlu olsun.”dedi. Başkan Ovacık, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şunları söyledi: “Askeri zaferlerle yetinmeyip, bağımsız ve demokratik bir ulus-devleti kuran ve bu devletin yaşayabilmesini sağlayacak ekonomik altyapıyı inşa eden, insanları halifenin, padişahın, yabancıların, şeyhlerin, din adamlarının, aşiret reislerinin ve toprak ağalarının kulluğundan kurtaran ve onları her alanda bilinçlendirerek özgür yurttaşlar haline getiren, kadınları erkek kulluğundan kurtaran, Osmanlı’dan devralınmış farklı etnik köken ve inançlardan oluşan bir halktan çağdaş bir millet yaratan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ülkesi için gözünü kırpmadan ölüme giden bütün şehitlerimizi unutmak onların zaferiyle gurur duymamak imkansız. Kahramanlarımızın vermiş olduğu milli mücadele ile bugünün terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi  birlikte anmak ve eş tutmak tam anlamıyla tarihini bilmemek,  tarihe ve o milli mücadeleyi veren kahramanlara yapılan saygısızlıktır, vefasızlıktır.”

“Mücadelemiz 96 yıl önce olduğu gibi aynı kararlılıkla devam edecektir”

“Birlik ve beraberliği bozmak isteyen şer güçleri bugün de aynı emellerini sürdürmektedir. Bunlara karşı mücadelemiz 96 yıl önce olduğu gibi aynı kararlılıkla devam edecektir. 26 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması olmuştur. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir. Hukuk ve insan haklarına saygılı yönetim anlayışıyla içinde yaşadığımız barış çağında yeni ekonomik ve siyasal zaferlere imza atarak, her alandaki eksiklerimizi hızla gidererek, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmek için gerekli çabayı göstermeliyiz. Ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesi tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık mücadelesidir.”

“Bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum”

“Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda Mustafa Kemal’in üstün savaş planı, Türk Ulusu’nun inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşmüştür. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuş, bu ilkenin egemen olacağı bir devlet kurma anlayışı da güçlenmiştir. Kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. Ancak, bunlara karşı 96 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere  milli mücadelede hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”