Ana sayfa GÜNDEM Dereköy: “30 Ağustos zaferi, Türk’ün dirilişinin mührüdür” 

Dereköy: “30 Ağustos zaferi, Türk’ün dirilişinin mührüdür” 

570
0

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Dereköy, 30 Ağustos mesajında günün anlam ve önemine değindi. Dereköy, mesajında şunları söyledi:

“Müslümanlıkla yoğrulmuş bu vatanı Müslümansız bırakmamak”

“Birinci Cihan Harbinden sonraki Türk Millî Mücadelesi bu uzun tarihî hesaplaşmanın çok önemli bir aşaması, bir yeniden diriliştir.  30 Ağustos Zaferi, bu büyük dirilişin mührüdür. Bu büyük mücadele, her yanı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın ebediyen Müslüman Türk yurdu olarak kalması, Bayrak şairinin ifadesiyle “Müslümanlıkla yoğrulmuş bu vatanı Müslümansız bırakmamak” için verilmiştir. Bu topraklardan Türklüğü silmeyi amaçlayanlar unutmasın ki, Türk milleti her daim yeni 30 Ağustos’lar yaşamaya ve yaşatmaya kadirdir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa ve askerlerinin bu muazzam zaferi tarihimizin şanlı sayfalarında hak ettiği yeri almıştır. Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferi; bu iki tarih Türkiye Türklüğünün tarihinde son derecede hayatî öneme sahiptir. Farklı görüşlerimiz, siyasî tercihlerimiz olabilir ama söz konusu vatan olduğunda bunları bir kenara koyabilmeliyiz. Millî Mücadeleyi Gazi Mustafa Kemal ve Gazi Meclisin önderliğinde böyle bir anlayışla ve birlik ruhu ile kazandık.”

“Türk milleti ve devleti bu hainlere haddini bildirecek”

“Bugün de Türk devleti; yapıları ve amaçları farklı gibi görünen ama hepsi de küresel oyun kurucularla işbirliği yapan, onların bizi zaafa uğratmak için ileri sürdüğü üç terör örgütünün, FETÖ, IŞİD ve PKK’nın ve DHKP-C gibi diğer bazı örgütlerin ağır saldırıları karşısındadır. Bütün tahribata rağmen Türk milleti ve devleti bu hainlere haddini bildirecek, onların efendilerine de büyüklüğünü gösterecektir. Unutmamamız gereken çok önemli bir husus da şudur: Savaşlar ve zaferler büyük ülküleri gerçekleştirmenin araçlarındandır. Asıl önemli olan bir ülkü için imar, inşa ve gönülleri kazanma faaliyetleridir. Ecdadımız bu yurdu sadece kılıçlarıyla değil fikirle, kalemle ve imanla imar ve inşa ettiler ve gönülleri kazanarak fethedip yurt haline getirdiler. Bizlere de düşen gerektiğinde bilfiil savaşarak vatanı savunmak; ondan sonra da Türk milletine ve insanlığa örnek olan medeniyet davamız için çalışmaktır.”

“Ne Mutlu Türküm Diyene!”

“Bu duygu ve düşüncelerle başta bu büyük zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarını, kahraman ordusunu ve bu vatanı bize armağan eden büyüklerimizi; al bayrağa kanlarının rengini veren ve onu bugüne kadar hiç soldurmayan, Şehitler tepesini boş bırakmayan şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Allah Türk milletini ve vatanını her türlü düşmanın ve fitne odakların şerrinden korusun, Ordumuzu ve milletimizi daim muzaffer eylesin. Büyük Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun! Ne Mutlu Türküm Diyene!”