Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediyesinden ağaç ilaçlama çalışması

Polatlı Belediyesinden ağaç ilaçlama çalışması

717
0
PAYLAŞ

Ağaçlar, haşerelere karşı ilaçlanıyor

Polatlı Belediyesi, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte park ve kaldırımlarda bulunan ağaçları her türlü zararlı haşereden korumak amacıyla ilaçlama çalışmalarını başlattı. Vatandaşlar, yapılan ilaçlama çalışmalarından memnun kaldı.

Polatlı Belediyesi ekipleri, ağaçların gelişimini kuvvetlendirip sağlıklı kılmak amacıyla, ağaç ve yeşilliğe zarar veren her türlü haşereye karşı mücadele başlattı. Parklarda, yol kenarlarında ve mahalle aralarında kalan ağaçlarda da ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler, ilaçlama çalışmalarının insanlar ve evcil hayvanlar üzerinde herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını belirtti. Vatandaşların rahat ve güvenli bir yaz mevsimi geçirmeleri için çalışmalarını aralıksız devam ettiren Polatlı Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte, ilçede bulunan tüm park ve yeşil alanlarında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. İlaçlanan ağaçlara; “Polatlı Belediyesi tarafından Ağaç Gövde Enjeksiyon Sistemi ile böceklere (haşere) karşı ilaçlanmıştır” yazılı tabelalar asılıyor.

“Gönül rahatlığıyla bu yeşil alanlardan faydalanabiliyoruz”

Yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar; “Bu sıcak havalarda Belediyemizin yapmış olduğu parklarda güzel havayı teneffüs etmek için dinlenmeye geliyoruz. Fakat ağaçlarda mevsimin etkisi ile çeşitli böcekler meydana gelebiliyor. Bunun önlemini alan Polatlı Belediyemiz ağaçlarda ve yeşil alanlarda ilaçlama çalışması başlattı. İlaçlama çalışmalarıyla birlikte ağaçlarımız ve yeşil alanlarımız her türlü haşereden korunmuş oluyor ve bizler de gönül rahatlığıyla bu yeşil alanlardan faydalanabiliyoruz. Bunun için de Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” dedi.