Ana sayfa GÜNDEM Üstün: “Polatlıda Modern, Avrupa-i Hayvan Pazarı Açılıyor”

Üstün: “Polatlıda Modern, Avrupa-i Hayvan Pazarı Açılıyor”

841
0

Celepçilerden Başkan Yıldızkaya’ya teşekkür

Polatlı Celepçiler Derneği Başkanı Bilal Üstün, Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

Polatlı Celepçiler Derneği Başkanı Bilal Üstün; “Köyden kente göç ediyoruz, bunu derken kimse yanlış anlamasın, bir yere gittiğimiz yok. Sadece yakında kavuşacağımız bir tesisin hayatımıza katacağı farklılığı anlatmak için bu ifadeyi kullandım. Artık Polatlıda esnaf ve pazara gelen misafirlerden ziyade çocuğunuzu Ailenizi alıp rahatlıkla ve temiz bir ortamda kurban pazarını gezebileceksiniz çünkü artık Polatlıda modern ve Avrupai hayvan pazarı kuruldu.”dedi. Üstün, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Sağ olsun Sayın Başkan sözünde durdu”

Polatlı yerleşim konumu itibari ile ülkemizin önem arz eden bir noktasında yer almaktadır. Ankara’nın hemen yanı başında olması hem avantaj hem de dez avantaj olarak karşımızdadır. 1980-1990 yılları arasında Polatlı hayvancılıkta ciddi yol katletmiş olup tarım ve hayvancılıkta pilot bölge seçilmişti. Yaklaşık 20 yıldır her gelen Belediye Başkanı söz vermesine rağmen bir türlü sözlerinde durmayıp pilot bölge olan Polatlımıza bir hayvan pazar yerini çok gördüler ve sözlerini tutmadan  günlerini doldurdular. 2014 yerel seçimlerde Polatlı’da MHP’den aday olan sayın Mürsel Yıldızkaya’nın projeleri arasında hayvan pazarı da vardı. Sağ olsun Sayın Başkan sözünde durdu ve Polatlı’ya Avrupai bir hayvan pazarı kazandırdı.  Bir pazar yerinde olması gereken her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve bu çerçevede inşa edilip tamamlanıyor. Projenin inşası aşamasında ortaya çıkan eksikler de yavaş yavaş tamamlanırken sayın Başkanın tüm eksiklerin en kısa sürede tamamlanacağı sözünü vermiş olması bizi daha da mutlu etmiştir. Sayın Başkanın bugüne kadar verdiği sözleri tutmuş olmasından, seçim çalışmalarındaki kitapçığında belirttiği projeleri tek tek hayata geçirmiş olmasından dolayı Sayın Yıldızkayanın verdiği sözü olmuş olarak kabul ediyoruz.

Her türlü ihtiyaç incelikle düşünülmüş

“Söz konusu projede sadece esnaf değil, pazarı ziyaret edecek yerel halkın yanında dışarıdan gelecek misafirler için de her türlü ihtiyaç incelikle düşünülmüş. Öyle ki pazar yerinde hem misafirhane hem de vatandaş ailesiyle pazarı gezerken çocukların kuzuları sevebileceği bir ortam düşünülmüş. Belirtmem gerekir ki bu kadar hizmet karşılığında kimseden tek kuruş ücret alınmadan herkes kurbanını temiz ve güvenli bir ortamda satabilecek, kurbanını alan vatandaşlarımız da aynı nezih ve temiz bir ortamda hiç bir bedel ödemeden kurbanlarını kesebileceklerdir. Başka il ve ilçelerden gelecek esnaflar için kantarından veterinerine kadar her şeyin düşünülmüş olduğu ve yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz bu Avrupai tesisin tüm halkımıza, Polatlımıza ve esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyor yaptığı bu hizmetler için de  Belediye  Başkanımız sayın Mürsel Yıldızkayaya teşekkür ediyoruz. Allah nasip ederse Kurban pazarı kurban pazarı; yeni yerimiz de, Konya yolu 8. km de kurulacaktır. Kurban satacak esnaf ve yetiştirici arkadaşlarımız 09/08/2018 perşembe gününe kadar gelip isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. Yer dağılımı için  kura çekimi 10/08/2018 Cuma günü yapılacaktır. Başkanımız Mürsel Yıldızkaya Dağıtılacak Kurban Yerlerin Ücretsiz Olup Kurban Pazarına Gelen Misafirler Ve Esnaflara Sabah Çay Ve Poğaça Gün Boyu İse Çay Ücretsiz Olup Tüm Temizlik Ve Su İhtiyaçlarının Da Polatlı Belediyesi Tarafından Karşılanacağını Belirtmiştir.”