Ana sayfa GÜNDEM GÖLBAŞI’NDA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ

GÖLBAŞI’NDA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ

416
0

Gölbaşı’nda düzenlenen 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri devam ediyor.

Gölbaşı’nda düzenlenen 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliklerinin ikinci gününde Azerin ve Prof. Dr Nihat Hatipoğlu sahne aldı.

Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan,Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın yanı sıra Yüzbaşı Murat Kuyucu,Gölbaşı Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, siyasi parti temsilcileri,15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları katıldı.

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda  anma programında Azerbaycanlı ses sanatçısı Azerin Fettulaçı Terör Örgütü (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenler hatırasına “15 Temmuz Gecesi” eserini seslendirdi.

AZERİN: “15 TEMMUZ UNUTTURULMAMALI”

  1. yüzyılın destanını devlet olarak halk olarak Türkiye’nin yazdığını ifade eden Azerin, 15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması gerektirdiğini ifade etti. Gölbaşı’na ikinci kez gelen Azerin “Gölbaşılarla bu anlamlı günde bizleri tekrar buluşturan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a teşekkür ederim”dedi. Anma programında “Çanakkale” ve “Yemen” türkülerini de okuyan Azerin,Gölbaşılılara duygulu anlar yaşattı.

HATİPOĞLU “DİNİ SAPTIRANLARA İTİBAR ETMEYİN”

Azerin’den sonra sahne alan ünlü ilahiyatçı Prof.Dr Nihat Hatipoğlu “15 Temmuz’u” anlattı. Hatipoğlu konuşmasında  Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i ve sonra Hz. Peygamber’in (s.a.v.) hayatını, sünnetini, hadislerinin iyice anlaşılması gerektirdiğini, esas ölçünün bunların olduğunu vurguladı.   Hatipoğlu,  “Sizi, Yüce Allah’tan ve Hz. Peygamber’den (s.a.v.) uzaklaştırıp başka merkezlere yönlendiren, hiçbir kurum, kuruluş, grup, cemaat, özel teşebbüs, hoca veya manevi önder olduğu söylenen kişiye itibar etmeyin.Dini saptıran ve dinden siyasi çıkar elde eden kimselere itibar etmeyin.” Dedi.