Ana sayfa GÜNDEM Demir: “Bu millet göğsünü siper etti”

Demir: “Bu millet göğsünü siper etti”

352
0

Demir: “Ne kendimiz unutacağız, ne de bizden sonraki nesillere unutturacağız”

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılına yönelik yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Demir, açıklamasında milletimizin 15 Temmuz darbe girişiminde üstelendikleri rolün ne derece önemli olduğuna değinerek, şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize minnet ve 15 Temmuz gazilerimize de tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulunarak duygularını dile getirdi.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 15 Temmuz mesajında şunları söyledi: “Türkiye’nin yaşadığı en büyük ihanetlerden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz’u unutturmama sözümüzü yerine getirmekte kararlıyız. 15 Temmuz’u ne kendimiz unutacağız, ne de bizden sonraki nesillere unutturacağız. Biz bugün nasıl Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı unutmuyor, yad ediyor, bu mücadelelerden gereken dersleri çıkarıyorsak 15 Temmuz’u da böyle bir dönüm noktası olarak görüyoruz.”

“40 yıllık planını bozarak yeni bir zafer kazandık”

“Bizim yaptığımız tek şey o gece milletimizle birlikte olmaktı. Milletimizle yürek yüreğe, kafa kafaya, kol kola Fetocu hainlere ve onları kullanan güçlere meydan okuduğumuz için bugün buradayız. Bu millet 15 Temmuz’da herhangi bir topluluk değil millet olduğunu, hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bir asır önce yedi düvelin bir araya gelip tüm gücüyle yüklendiği Çanakkale’de herkesi şaşırtan bir zafere imza atmıştık. 15 Temmuz’da da 7 düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin 40 yıllık planını bozarak yeni bir zafer kazandık. Bu millet göğsünü siper etti. Tankı yumrukla durduran başka bir millet yok. Tankın egzozunun içine fanilasını koyarak tankı durduran başka bir zeka da yok. Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’un ardından hainlere  verdiği mesajı tekrarlamak istiyorum: Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, milletimize diz çöktüremeyeceksiniz, bizi yolumuzdan geri döndüremeyeceksiniz.”

“Bu hainler o gece meclisimizi dahi bombalamıştır”

“TBMM bizim bağımsızlığımızın sembolüdür. Bu Meclis, Kurtuluş Savaşı’nı bizzat idare etmiştir. Tarihimizde hiç kimse bu kutlu çatıya el uzatmayı düşünmemişti fakat bu hainler o gece meclisimizi dahi bombalamıştır. Milletimizi esir ederek medeniyetimizi yıkmaktı amaç.Bu yüzden TBMM’yi hedef alıp bombaladılar. 2  yıl önce  tarihimizin kaydettiği en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık. Gece boyu mücadele ederek ruh hastası bir şizofrenin, bir vatan haininin 40 yıllık işgal planını boşa çıkardık.249 Şehit daha 249 çift göz daha kapandı hayata 15 Temmuz gecesi 249 ananın daha hıçkırıkIarı karıştı toprağa. 249 baba daha ağIadı evIadına.Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik. “Zaferlerle dolu şanlı bir geçmişe sahibiz. Bastığımız toprağın altında milyonlarca şehidin yattığını unutmamalıyız.“Bugün yurdumuz parçalanmadıysa, Suriye, Irak ve benzeri ülkeler gibi olmadıysa şehit ve gazilerimiz sayesindedir, hepsine minnet borçluyuz.“Vatan, millet, iman, ezan, istiklal namusumuzdur. Rabbim ülkemize bu ve buna benzer bir felaketi bir daha göstermesin.Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize şifa diliyorum ailelerine sabır diliyorum.”