Ana sayfa GÜNDEM Karaca: “Cemil kardeşimiz pırıl pırıl bir gencimizdi”

Karaca: “Cemil kardeşimiz pırıl pırıl bir gencimizdi”

2149
0

Pazar esnafı merhum Dinç için mevlüt okuttu

Geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Perpa Pazar esnafı Cemil Dinç için, Pazar esnafları Perşembe pazarında mevlüt okuttu.

Pazarcı esnaflarından Cemil Dinç, geçtiğimiz hafta Temelli yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Dünkü Perpa Perşembe pazarında, Pazar esnafı Merhum Dinç’in tezgahı başında mevlüt okudu, dualar etti. TÜSPAF ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca ile tezgah sahibi Bilal Üstün’ün gerçekleştirdiği programda merhum Dinç’in tezgahına karanfiller bırakıldı. Okunan mevlidi şerifte tüm pazarcı esnafı ve çevre esnafların yanı sıra siyasi ve bürokrasiden isimler de katılım sağlandı.

Karaca: “Cemil kardeşimiz pırıl pırıl bir gencimizdi”

TÜSPAF ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca, duyduğu üzüntüyü belirterek yaptığı konuşmada; “Cemil kardeşimiz pırıl pırıl bir gencimizdi. Aynı zamanda bugün Cemil yarın bir başkası, Allah korusun. Ancak bunlar bizim kaderimiz halka hizmet anlamında halkımıza taze sebze meyve yetiştireceğiz diye her daim kelle koltukta, arabalarımıza binerken ailelerimizle helalleşerek ayrılıyoruz. Herkesin hakkını helal etmesini diliyor, Allah mekanını cennet eylesin diyoruz.”dedi.

“Mekanı cennet bahçelerinden bir bahçe olsun inşallah”

Bilal Üstün, mevlüt programında yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli ve değerli bir arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Doğan güneşin batacağına inandığımız gibi her canlının da ölümü tadacağının inancı ile yaşıyoruz. İmanın şartları arasında kadere iman var, bizler de bunun kaderimiz olduğunu, cemil kardeşimizin de dünya üzerinde rızkını tamamladığını ve ebedi hayata göç ettiğini belirterek bizler haklarımızı helal ediyoruz. Sizlerden de hakkı geçen varsa helal etsin. Etmeyen varsa helalleşmek için görüşebiliriz. Mekanı cennet bahçelerinden bir bahçe olsun inşallah.”dedi.