Ana sayfa GÜNDEM Demir: “Yeni dönem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun”

Demir: “Yeni dönem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun”

295
0
PAYLAŞ

Demir: “Erdoğan liderliği büyük bir öneme sahiptir”

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesinin ardından başlayan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, dün yazılı bir basın açıklaması yaparak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında konuştu. “95 yıldır devletin idari düzeninin resmi şekli olan parlamenter sistem artık fiilen ve hukuken geri de kaldı” diyen Başkan Demir; “Yeni dönem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

“Milletçe duamız; Allah yar ve yardımcımız olsun”

Demir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “24 Haziran seçimlerinde aldığımız 52,6’lık oy ile milletimizin teveccühüne mazhar olduk. Milletimizin özellikle oylamasına sunulan bir anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçmesini sağlayarak bizi bugünlere kadar getiren süreç başlamış oldu. 16 nisan referandumu sonucu başlatılan prosedür 9 temmuzda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesi ile birlikte başlamış oldu.95 yıldır devletin idari düzeninin resmi şekli olan parlamenter sistem artık fiilen ve hukuken geri de kaldı.Dün akşam itibari ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine resmi olarak geçilmiş oldu.Yeni dönem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Sistemin tasarımında geçiş sürecinin yönetiminde sistemin tam anlamıyla inşasında ve devletin bu yeni sisteme göre yeniden yapılandırılmasında Erdoğan liderliği büyük bir öneme sahiptir. Bu dönem gelecekte kuşkusuz konuşulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a farklı bir önem kazandıracaktır. Bu temennilerle yeni dönemin hayırlı olmasını bir kere daha canı gönülden dile getiriyoruz. Milletçe duamız; Allah yar ve yardımcımız olsun.”