Ana sayfa GÜNDEM Hayvancılık Tesislerine Dondurma Kararı

Hayvancılık Tesislerine Dondurma Kararı

730
0

Yıldızkaya: “Çok ciddi bir çevre felaketi ile karşı karşıyayız”

Polatlı Belediyesine ulaşan yoğun şikayet ve talepler üzerine, Sakarya, Karahamzalı, Eski Polatlı, Türkkarsak mahallelerinde yoğunlaşan tarımsal amaçlı hayvancılık tesisleri hakkında ruhsat işlemleri ve işletme ruhsatları hakkında Polatlı Belediye Meclisince dondurma kararı alındı.

Polatlı Belediye Meclisi Temmuz Ayı ikinci birleşim birinci oturumunda İlçemiz Hayvancılık tesislerinin grup yollarına olan mesafelerine ilişkin konu görüşüldü. İlçemiz Sakarya, Karahamzalı, Eski Polatlı, Türkkarsak mahallelerinde yoğunlaşan tarımsal amaçlı hayvancılık tesisleri ve Polatlı Belediyesine ulaşan yoğun şikayet ve talepler üzerine, söz konusu mahallelerde ruhsat işlemleri ve işletme ruhsatları işlemlerinin dondurulması, bunların dışında kalan diğer mahallelerde ise yürürlükte meclis kararı koşullarının geçerli olması uygun olacağına İmar Komisyonunca karar verildi. Karar, mecliste oy birliği ile kabul edildi.

“Birkaç tane vatandaş besihane yapacak diye bu şehri katledemeyiz”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bu acil bir konu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştük, burada bir facia söz konusu. Burada birkaç tane vatandaş besihane yapacak diye bu şehri katledemeyiz, şehre yazık edemeyiz. Bir karar aldık, bir ay donduralım. Bakanlık yetkilileri gelecek, bir değerlendirme yapacağız, karar vereceğiz. Şu anda yasaklamış falan değiliz. Şu anda bir dahaki meclise kadar buna bir dur dememiz gerekiyor. Çok ciddi bir çevre felaketi ile karşı karşıyayız.”dedi.