Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “MHP bitti diyenler; sükutu hayale uğramış, şaşkına dönmüşlerdir”

Güngör: “MHP bitti diyenler; sükutu hayale uğramış, şaşkına dönmüşlerdir”

870
0

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Güngör, 24 Haziran Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi.

MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, 27. Dönem Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları hakkında değerlendirmede bulundu. Sonuçların Polatlı’ya ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Güngör; yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Söz de karar da milletimize aittir”

“24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanı seçimi dün itibari ile sonuçlanmıştır. Öncelikle yapılan bu seçim Polatlımıza ve Ülkemize hayırlı olsun. Her zaman ifade ettiğimiz gibi sandıktan çıkan her türlü sonuca saygılı olduğumuza ifade etmek istiyorum. Söz de karar da milletimize aittir. Polatlı’da seçime katılan tüm partilere ve adaylara demokrasiden ayrılmadan, kriz ve kaos ortamı yaşatmadan, çok seviyeli ve düzgün politikalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Seçimler olgunlukla ve sükunet içinde geçmiştir. Partimiz ilçemizde ikinci parti olmuştur. Polatlı halkı Milliyetçi hareket Partisi ve Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’ye olan güvenini ortaya koymuştur. Seçim öncesi MHP bitti diyenler, baraj altı gösterenler, sonuçlar açıklandıktan sonra sükutu hayale uğramış, şaşkına dönmüşlerdir.”

“Partimizin tüm kadroları sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle seçimde gayret göstermişlerdir.”

“Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Cumhur İttifakı, Millet Aklı ‘ diyerek yola çıktığımız bu seçimde siyaseti ikinci plana atarak Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim diyerek Büyük Türk Milletinin bekası için  elimizden gelen tüm gayretle milletimize Ülkemizin içinde bulunduğu durumu ifade etmeye çalıştık, kapı kapı birey birey anlattık. Cumhur ittifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza Polatlı olarak görevimiz yaptık. Ülkücüler kendisine güvenen, inanan ve söz verdiği hiç kimseyi asla yarı yolda bırakmamıştır. Partimizin tüm kadroları sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle seçimde gayret göstermişlerdir. Vatan ve millet sevdamızda en ufak bir eksilme olmadan, saflarımızda en küçük bir bozulma yaşanmadan çelikten bir iradeyle Türkiye’nin hak, hukuk ve tarihi çıkarlarını savunmaya samimiyetle devam edeceğimizden kimsenin asla şüphesi olmasın. Bu hususta azmimiz sınırsızdır.”

“Tarafımız Türkiye’dir, safımız büyük Türk milletidir”

“Genel Başkanımızın ifadesi ile ‘Tarafımız Türkiye’dir, safımız büyük Türk milletidir. Hedefimiz milli birlik ve dayanışmanın güçlenmesidir. Elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Yapıcı, uzlaşmacı tavrımızı sonuna kadar muhafaza edeceğiz. Milli ve yerli duruşun tam hakim olması için tüm gücümüzle çalışacağız. Terörle mücadelenin başarıya ulaşması, sosyal ve ekonomik meselenin milletimizin arzuları doğrultusunda nihayete ermesi, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesi, Türkiye’nin bölgesel ve küresel kuşatmadan tamamen kurtulması hususunda cumhur ittifakına düşen sorumluluk çok daha fazladır.”