Ana sayfa GÜNDEM Başkanlardan son mesaj!

Başkanlardan son mesaj!

762
0

Siyasi Parti İlçe Başkanlarından 24 Haziran için son sözler!

Siyasi Parti Polatlı İlçe Başkanları, 24 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde vatandaşlara seslendi.

Türkiye’de seçmenler, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini seçmek için sandık başına gidiyor. Erken seçim kararının alınmasından bu yana yaklaşık 2 aydır, Partisinin Milletvekili Adayları ile Polatlı’yı karış karış gezen İlçe Başkanları ve yönetimleri de bu maratonda son düzlüğe geldiler. İlçe Teşkilatları bu süreçte çıktıkları destek turunda Partilerinin mecliste yer bulması ve Cumhurbaşkanı adayı için oy istediler. Bu kapsamda Siyasi Parti Polatlı İlçe Başkanları; AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, İYİ Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nasuh Reşat Ayar, BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa ve Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ali Küren’den, 24 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında son yorumlarını, seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları gözlemleri ve son mesajlarını aldık.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir: ”Vatandaşa Hizmet Bizim İşimiz”

“Oldukça verimli  ve vatandaşımızın teveccühüne mazhar olduğumuz bir seçim süreci geçiriyoruz. Mübarek Ramazan ayının  birlik, beraberlik ve dayanışma iklimi içerisinde insanımızla hemhal olduğumuz bir sürecin sonuna yaklaşıyoruz.  Bizler AK Parti Polatlı İlçe teşkilatı olarak ilçemiz merkez ve çevre mahallelerine de hizmet götürmeye bu süreçte de devam ettik.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa Tuna’nın talimatları ile Büyükşehir Fen İşleri Müdürlüğümüz ekipleri, yoğun bir Yol Yapım ve Bakım çalışması gerçekleştirildi. ASKİ bu süreçte de çok verimli bir biçimde hizmeti vatandaşımızın mahallesine sokağına hanesine getirmeye devam etti. ”Vatandaşa Hizmet Bizim İşimiz ” diyoruz ve Türkiye’nin kaderini belirleyecek bu seçimde ülkemizin bekası açısından vatandaşımızın  tercihi  Ak Parti  ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dan yana  olacağına inanıyoruz. Sayın Başbakanımızın Polatlı’ ya teşrifleri de bu hizmet anlayışının ve Polatlı’ ya verilen değerin bir nişanesidir. Bu inançla ilçemizde Ak Parti kadroları olarak, özellikle kadınlarımız ve gençlerimiz, her biri sahada karınca misali çalışıyor. Allah hepsinden razı olsun. Davaya ,partiye sahip çıkmak Türkiye’mize  ülkemizin bekasına sahip çıkmak böyle bir şey ve bizler yüksek bir Milli Şuur ile Polatlı’ya,  Cumhur ittifakını ve Ak Parti’yi anlatıyoruz. Siyasi görüş olarak bize karşı olan vatandaşların  bile bunun bir Ak Parti meselesi değil , devletin milletin beka meselesi olduğunun idrakine vardığını görüyoruz.  Bizler seçimden seçime değil her daim milletimizin yanında ve sahadayız. Dün olduğu gibi bugün de vatandaşlarımızın dertleri ile dertleniyor, sorun ve talepleri alarak  Başbakanımıza, Genel Merkezimize, Bakanlık ve milletvekillerimize iletiyoruz. Polatlı’da halkımız tercihini yapmıştır, kararsız kesim de kararını vermiştir. Vatandaşımız Ak Parti istikrarından yana oyunu kullanacaktır. “Vakit Türkiye Vaktidir” Zafer Cumhur İttifakının zafer Ak Parti’nin olacaktır.”

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık: “Polatlı’da en iyi sonucu gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır”

“Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce ile Cumhuriyet Halk Parti’mizin, miting alanlarının,  geleceğe dair umudun büyük bir ivme yakaladığını ifade etmeliyim. Seçim Sathı mahallinde Muharrem İnce dip dalgasının sandıklara yansıyacağından eminiz. Bu anlamda, 22 Haziran Cuma günü (bugün) Büyük Ankara Mitingi ile yorgunluk, yılgınlık göstermeden yoğun bir seçim sürecini taçlandırmış olacağız. Tüm Polatlı Halkımızı Büyük Ankara Mitingi’ne davet ediyoruz. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için Seçim Koordinasyon Merkezimizin önünde araçlarımızın hazır bulundurulacağını ifade etmek istiyorum. Polatlı’da  tüm merkez ve çevre mahalle ziyaretlerimizi tamamladık.  Esnaf ziyaretlerimizi üç tekrar olmak üzere gerçekleştirdik.  Disiplinli ve programlı bir çalışma gerçekleştirdik. Ki biz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığının en kapsamlı çalışmasını referandum döneminde gerçekleştirmiştik. O dönemde vatandaşımızın ilgisinin üzerine bir de Cumhurbaşkanı Muharrem İnce isminin toplumun tüm kesimleri üzerindeki olumlu etkisini ve özellikle kadın kollarımızın insanüstü çalışmasını da eklediğimizde Polatlı’da en iyi sonucu gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Çiftçi, esnaf, emekli, asgari ücretli, öğrenci, işsiz toplumun tüm kesimleri özellikle ekonomik anlamda zor bir süreçte… 460 milyar dolar borç… Yeni doğan bir bebek bile borçlu doğuyor. iflaslar tarihin en üst seviyesine çıkmış. Bu düzeni değiştireceğiz. Ülkemizi umut ve kardeşlik ikliminde birleştireceğiz. Sandık güvenliği noktasında vatandaşımızın bizlere güvenmesini istiyorum. Çünkü seçim güvenliği noktasında en tecrübeli siyasi partiyiz. Bu noktada tecrübemizi Millet İttifakı olarak İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti İlçe Teşkilatları ile de paylaşıyoruz. Polatlı’da tüm sandıklarda görevli ve müşahitlerimizle sandıklara sahip çıkacağız. 25 Haziran umudun başlangıcı ve güzel günlerin miladı olacaktır. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızı sandık başına giderek oy vermeye davet ediyorum. Seçimlerin Polatlı’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör: “Hizmetlerin artarak büyüyeceği bir Polatlı düşünüyorum”

“Genel Merkezimizin kararı ve teveccühü ile Polatlı’dan üç hemşerimiz, Polatlı’ lı milletvekili adayı olarak Milletvekili aday listesinde yer aldı. Bu anlamda diğer partilerde olmayan bir özellik taşıyoruz. Cumhur İttifakı olarak , Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan… Bunu bulunduğumuz her platformda açıkladık.  Milletvekilliği seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partimizi mecliste en güçlü şekilde temsil edilmesi  noktasında, her gün iki Milletvekili adayı arkadaşımızla olmak üzere seçim sathı mahallinde sahadayız. Gitmediğimiz esnaf kalmadı ve özellikle Polatlı’lı adaylarımızla, Duygu Kurban Gözüoğlu, Levent Çağlancı ve Şeniz Sezgin arkadaşlarımızla çevre mahallelerimizin tamamını ziyaret ettik. Ramazan ayında iki iftar sofrası düzenledik. Son düzenlediğimiz iftar davetimize 2 bin 500 hemşerimizin katılım göstermesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. 25 Haziran sabahı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nda, Meclis’te güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi ve en az bir Polatlılı milletvekili ile temsil edilen bir Polatlı düşünüyorum.   Yerelde de iktidar olmanın getirdiği güç ile ki çalışmalarından memnuniyet duyduğumuz, Partimiz tarafından ve Ülkücü arkadaşlarımız tarafından da desteklenen, bize oy veren vermeyen Polatlı’lı hemşerilerimizin takdirine şayan olan Mürsel Yıldızkaya başkanımızla birlikte hizmetlerin artarak büyüyeceği bir Polatlı düşünüyorum. Bu anlamda 23 Haziran Cumartesi günü Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin saat 13.00’ te Ankara Tandoğan’da ‘’Büyük Türkiye ‘’ temasıyla gerçekleştirilecek mitingimize tüm Polatlı halkımızı ve Ülkücü camiamızı davet ediyoruz.  Miting için saat 11.00’den itibaren Cumhuriyet Meydanı’ndan otobüsler kaldırarak mitinge yaklaşık bin 500 kişi ile iştirak edeceğiz. Polatlı’da seçim sürecini yüksek bir politik olgunluk ve saygı ortamında geçmesini sağlayan tüm siyasi partilerimize teşekkür ediyoruz. Seçimlerin öncelikle Polatlı’mıza ve ülkemize, Milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

İYİ Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan: “Güneşli Bir Polatlı ve Türkiye’nin Şafağındayız”

“Bizler, kopardığı üzümün parasını, asmanın dalına asan, komşusu açken evinde rahat uyumayan, ülkesi için alyanslarını satan bir medeniyetin kendisiyiz. Bizi diğer milletler önünde üstün kılan hasletlerimizi, yeniden hatırlamak, hatırlatmak zorundayız. Topraklarımız bir uçtan bir uca, kardeşçe yaşamanın adresidir. Tarih, bizden başka bir “bin yıllık kardeşliğe” şahitlik etmemiştir. Cesurlar Hareketi’nin temsilcisi olarak biz İYİ’ ler, içerisinde hiçbir ayrıcalık, ayrılık, eşitsizlik taşımayan, herkesi birleştiren, beraberlik ve benzerlikleri büyüten, kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla yönetilsin istiyoruz. 25 Haziran’dan itibaren,  Egemenliği yeniden millete verecek olan, parlamenter sisteme dönüş hedefimizi gerçekleştireceğiz. İYİ’lerin  iktidarında, Cumhuriyet ve demokrasinin tüm uygulamaları, Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı taşıyan herkese, eşit biçimde sağlanacak ve biz İYİ ‘ler tüm vatandaşlarımızın, rahat bir nefes alması için, huzurlu ve mutlu bir ülkede, birbirlerine güvenerek yaşamak isteyen, tüm insanlarımız için varız. Polatlı’lı hemşerilerimizin de gözlemlediği gibi Polatlı’nın en çok ve en verimli en disiplinli çalışan İlçe Teşkilatı olduk. Milletvekilleri adaylarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve gönüllülerimizle insanüstü bir gayretin örneğini verdik. İYİ Parti, deneyimli ve yetkin, genç ve enerjik tüm kadrolarıyla, ilçemizin, ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu karamsar, kaotik ve en önemlisi de, geleceğe olan inancın kaybedildiği, durumdan çıkarılması için, yeni dünyanın gereklerine uygun, bir çözümler “sözleşme”siyle, ülkeyi yönetmeye hazırdır. Ülkemizdeki olumsuz iklimin, olumluya dönmesi için Aziz milletimizin, Polatlı’mızın yüzünü, güneşe döneceğine inanıyorum. Güneşin Duatepe’den doğacağı 25 Haziran sabahı için şafak sayıyoruz. Oylarımızın bekçisi olacağız. Pazartesi sabahı güneşli bir Polatlı ve Türkiye’ ye uyanacağız. Bu anlamda tüm Polatlı’mıza ve milletimize seçimlerin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Saadet Partisi İlçe Başkanı Reşat Ayar: “Ülkemiz bugünden daha iyi bir seviyeye gelecek”

“Biz kimsenin hasmı değiliz. Biz kucaklaşmanın kâmil manada kardeşliğin tesis edilmesini şiar edinen ve bunun için çalışan bir anlayışa sahibiz. Bunu tüm Türkiye’deki kesimler de fark etti ve anladı. Buğday, et hatta saman dahi ithal eder hale geldik. Öyle politikalar yapıyorlar ki devlet adeta çiftçinin, köylünün belini bükmeye gayret ediyor. Saadet iktidarında bu durum değişecek. İşsizlik bitecek. Borç bitecek. Sanayici, çiftçi desteklenecek. Ülkemiz bugünden daha iyi bir seviyeye gelecek. Asgari ücret, açlık sınırında olmayacak. Eğitimi öyle bir hale getirdiler ki, kafalarına ne esse onu yapıyorlar. Öğrencileri sınavlara mahkûm edip adeta yarış parkuruna hazırlanan sporcular haline getirdiler. Böyle bir eğitim sistemi olmaz. Saadet iktidarında her öğrenci yeteneğine göre değerlendirilecek. Eğitim kaliteli olacak. Saha çalışmalarımızda halkımızın Saadet Partisi’ne ve Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’na gösterdikleri teveccüh bizleri mutlu ediyor. Bizler Saadet Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı olarak, Genel Başkanımız, Hazır mısınız Gençler?  dediği andan itibaren biz esas duruşa geçtik ve Elhamdülillah o duruşumuzu koruyoruz.  Medya bizi görmezden gelebilir, bir kelebeğin kendi çabalarıyla kozasından çıkışı gibi, kozanın dışından tüm müdahalelere rağmen biz o kozadan çıkacağız. Bizler bileceğiz ki bu onurlu mücadelemizle başarıya ulaşacağız. Cehaleti, bilgelikle değiştirmek için kazanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, seçimin ülkemize, halkımıza huzur, saadet, sağlık, barış getirmesini diliyorum. Polatlı Halkının daha huzurlu barış ortamında bulunması partimizin en önemli hedefidir. Seçim sonuçlarından umutluyum. 24 Haziran milletimiz için dönüm noktasıdır. Bu seçimden sonra Türkiye de çok şey değişecektir. Seçim sonuçlarının Türkiye ye hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

BBP İlçe Başkanı İsmail İlbağa: “Vatandaşın kararını istikrardan yana vereceğine olan inancımız tamdır”

“Büyük Birlik Partisi olarak Milletimizin ve Ülkemizin bekası için her türlü çabaya ortak olacağımıza her açıklamamızda ifade ettik. Biz bir dava partisi olarak doğrularımızı her zaman ve her yerde söyleriz. Bu seçimlerde Cumhur İttifakında yer alıyoruz. Sahadaki çalışmalarımızda Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ a olan teveccühü gördük. Bu noktada vatandaşın da kararını istikrardan yana vereceğine olan inancımız tamdır. Bizler, Cumhurbaşkanlığı seçiminin, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Erdoğan’ın ilk turdaki zaferi ile neticeleneceğine inanıyoruz. Sahadaki çalışmalarımızda milletin 16 Nisan’daki “Evet” kararının arkasında durduğunu gördük. Cumhur İttifakı’nın karşısında yer alan Millet İttifakı’nın, cumhurbaşkanlığı seçiminden ümidini kestiği için “Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı sağlayamıyor.” algısını oluşturmaya çalışıyor. Fakat bizim aziz Milletimiz feraset sahibidir. Yapılan saha çalışmaları ve elde edilen bilgilerde parlamento seçimlerinde de Cumhur İttifakı’nın rahatlıkla çoğunluğu sağladığı görülüyor. Ki zaten bizim düşüncemiz de yeni sistemin Türkiye’de tam olarak uygulanması için her iki seçimin kazanılması gerektiğini noktasındadır. Seçmenlerimizin İttifakımıza vereceği oylarla BBP partisi meclise girecektir. Türkiye, terörün tüm unsurlarına karşı ciddi bir mücadele içinde bulunmaktadır. Afrin operasyonunun ardından Kandil Operasyonu da bunun bir parçası oldu. En kısa zamanda Afrin’e nasıl Türk bayrağı çekildiyse Kandil de teröristlerden temizlenecek, Ay yıldızlı al bayrak Kandil’e dikilecek.  Pkk neredeyse oraya Türk bayrağı çekilecek. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin öncelikle Polatlı’mıza, ülkemize ve aziz Milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ali Küren: “Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesinde her tür desteği vermeye hazırız”

“Erken seçim, Türkiye için ön açıcı bir durum değil, bir külfettir. Bu durumu ilk başta eleştirdik. Hem ekonomik anlamda hem de sınırlarımızdaki mücadele anlamında, milli birliği sağlayacak projelerle geleceklerine, milleti ayrıştıracak, kutuplaştıracak söylemlerle ve vaatlerle geldiler.  Seçimde iki ittifak var. Bu iki ittifakta aslında birbirinden farkı olmayan düşünce yapısına sahiptir. Bu seçimin Türkiye Cumhuriyetinin varlığını, bekasını, geleceğini koruyanlar ile Amerikancılar arasında geçen bir seçim olacak. İttifaklardan hangisi başa gelirse gelsin bugün ekonomik çıkmaza çözüm üretemeyecekler. Serbest piyasanın devri dünyada bitmişken ve kamucu bir ekonomiye geçerken bizim politikacılarımız halâ serbest piyasa ekonomisinin ilkeleriyle toplum karşısına çıkıyor. Bizim en önemli söylemimiz üretim ekonomisine geçilmesidir. Bizim çağrımız da Milli Hükümet kurulmasıyla üretim ekonomisine geçilmesi yönündedir. ABD silah ambargosu uygularken halâ Amerika’ya yönelik politikalar ortada, market tezgahlarında soğanın, domatesin, patatesin fiyatı ortada, halkın sürekli cebindeki paranın yarısını bir biçimde alıyorlar. Halkı bu duruma getirenler utansın. İktidar Türkiye’ye çözümler değil çözümsüzlükler getirmiştir. Türkiye için en doğru yol içinde Vatan Partisi’nin olduğu bir Milli Hükümet ile üretim ekonomisinin benimsenmesidir. Ve milletimiz görecektir, Türkiye Vatan Partisi’nin ifade ettiği bu yola girecektir. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in ifade ettiği gibi Vatan Partisi’nin içinde olduğu, komşularıyla birlikte güçlü, Milli bir İktidar görevde olursa mazotu 2 TL’ ye köylüsüne vereceği şartları yaratır. Polatlı için de Polatlı’yı her alanda bir yerlere getirecek özgün insanların yönetime gelmesi gerekir. Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesinde her tür desteği vermeye hazırız yeter ki ortak ufuk olabilsin. Bu duygu ve düşüncelerle seçimlerin milletimiz ve Polatlı için hayırlar getirmesini diliyorum.”